İstifa Ettim,Paramı Vermiyorlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

Hocalar ben mcdonalds da calışıyorum 8 ay oldu işe gireli,3 defa cıkışı verdim ama türlü türlü laflarla bi türlü cıkartmadılar en sonunda gideri(lagım)  temizletti bi tane müdür ondan sonra işe gitmemeye karar verdim ,şimdi ise bana 10 gün daha çalışmak zorunda oldugumu yoksa ,ücretimi kesicegini söyledi napacam bilmiyorum iş cok kötü hergün fazla mesai yapıyoruz 2 saat onun bile ücretini vermiyorlar,ekstra off veriyorlar,birazdan görüşmeye gidicem bakalım ne dim yardım edin...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    UzatmaNaciye bunu yazdı

Hocalar ben mcdonalds da calışıyorum 8 ay oldu işe gireli,3 defa cıkışı verdim ama türlü türlü laflarla bi türlü cıkartmadılar en sonunda gideri(lagım)  temizletti bi tane müdür ondan sonra işe gitmemeye karar verdim ,şimdi ise bana 10 gün daha çalışmak zorunda oldugumu yoksa ,ücretimi kesicegini söyledi napacam bilmiyorum iş cok kötü hergün fazla mesai yapıyoruz 2 saat onun bile ücretini vermiyorlar,ekstra off veriyorlar,birazdan görüşmeye gidicem bakalım ne dim yardım edin...

Bi arkadaşına arattır ben dayısıyım oraya gelirsem senin a....ı s...m  diye tehdit ettir müdürü çözülecektir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    UzatmaNaciye bunu yazdı

Bi arkadaşına arattır ben dayısıyım oraya gelirsem senin a....ı s...m  diye tehdit ettir müdürü çözülecektir.

sizi şikayet ederim de. Fazla çalışma ücretlerini vermiyorusunuz. öğrencilerin sırtından geçiniyorsunuz gibi net cümleler kur geri vites yapacaktır.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ankarada' da çalışmışlığım var Mc'donald da benden sana tavsiye 10 gün daha dişini sık... Koskoca firma baş edemessin, paranı yarım alırsın. Ayrıca mesai yaptığın zamanı paranı alman gerekiyor kartın yokmu onu okutuyorsun? Şimdi de el basma makinası falan gelcek diyorlar ama neyse.

Benim de işten ayrılma sebebim yukarıda wc de pisuvar patlamış herşey çişşş dolup taşmış adam bana temizle diyor. Attım önüne fırçayı çıktım gittim. 

Ama dayan derim şurada 10 gün daha dayan yani delikanlı adamsın bir türlü geçer vakit.

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    UzatmaNaciye bunu yazdı

sizi şikayet ederim de. Fazla çalışma ücretlerini vermiyorusunuz. öğrencilerin sırtından geçiniyorsunuz gibi net cümleler kur geri vites yapacaktır.

hocam işin kötüsü 18 yaşından kücükleri gece vardiyasına yazıyorlar,2 3 arkadaş'da var onlarda cıkmak istiyor yani iş artık cıgırından cıktı..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    UzatmaNaciye bunu yazdı

Normalde en az 15 gün önceden istifa edeceğine dair içeri belge vermen gerekiyor.

Aynı sorunu yıllar önce bende yaşadım, içeri istifa veriyordum, adamlar kağıdımı yırtıp atıyordu ciddiye almıyorlardı.

Bir abimin aklına uyup gidip noter den ihtar cektim xx,xx,2009 tarihinde kendi isteğim ile işten ayrılacağım falan filan.

15 günüm dolduktan sonra, muhasebeye gidip ilişkimi kesmiştim.

Bu konularda hassas olun, Şuan firma istese hakkında dava bile açabilir. resmi olarak bildiri yapmamışsın.

İstifanı veriyorsun, kağıt nerede?

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    UzatmaNaciye bunu yazdı

Normalde en az 15 gün önceden istifa edeceğine dair içeri belge vermen gerekiyor.

Aynı sorunu yıllar önce bende yaşadım, içeri istifa veriyordum, adamlar kağıdımı yırtıp atıyordu ciddiye almıyorlardı.

Bir abimin aklına uyup gidip noter den ihtar cektim xx,xx,2009 tarihinde kendi isteğim ile işten ayrılacağım falan filan.

15 günüm dolduktan sonra, muhasebeye gidip ilişkimi kesmiştim.

Bu konularda hassas olun, Şuan firma istese hakkında dava bile açabilir. resmi olarak bildiri yapmamışsın.

İstifanı veriyorsun, kağıt nerede?

verdik hocam kabul etmiyor geçiştiriyor sürekli, 1 yılda en fazla 270 saat mesai yaptırabilir mesela ben ayda 102 saat mesai yapmışım sırf bundan bile otomatik işten cıkıyor sayılmam lazım ama siliyor pezevenkler ..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Sgk bildir ipnaları, en sevmediğim şeydir çalışanın hakkını yemek,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Bu konu ile ilgili git sigortaya yap şikayetini bak bakalım nasıl sikiyorlar onları..

Yasal olarak istifa verdikten sonra 15 gün çalışma zorunluluğun olabillir tam bilmiyorum ama, istifa verdikten sonra günde 8 saatten bir dakika bile fazla çalışma.

Çalıştırırlarsa da git yine şikayet et. 

Paranı resmi olarak banka yolu ile vermek zorundalar. Bende kırkpınar et lokantasında çalışırken en sonunda canıma tak etti siktiri çektim gitmedim daha işe. İlişiği kesmeye gittiğimde alacağım yoktur diye bir kağıt imza attırıyorlardı, bende alacağım var ne diye buraya imza atayım vermezseniz neyi kanıtlayacağım imza atınca dedim.

Kavga gürültü imza atmadım, sike sike 2 hafta sonra havale ile geri kalan ücretimi ödediler..

İlişiği kesmeye gittiğinde sen sen ol sakın ola vereceğiz paranı şuraya imza at alacağım yoktur diye derlerse imza atayım deme..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rockes
    rockes's avatar
    Erkek

sgk nın içinde  çalışma bölge müdürlüğü birimi olur oraya tane tane anlat muhtemelen kanıtlayabilirsin de onlar kağıt yolluyolar oraya tahminimce de geçmiş haklarını da talep edebilirsin onlar daha yardımcı olur bi uğra gitmeden bence.

askerden geldi işsiz . edit: artık işli
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Ne sigortlası sey kaydı al bimere yolla orayı kapatırlar 1 haftada duman ederler. 

Bizim burdaki çaycıya gıcığı olan biri fotoğraf çekmiş dışarda tabure var diye ertesi gün 1 kamyon zabıta geldi oraya

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
Toplam Hit: 4882 Toplam Mesaj: 39