folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İtü Mü Odtü Mü (Bilgisayar Mühendisliği)

İtü Mü Odtü Mü (Bilgisayar Mühendisliği)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    anubisx bunu yazdı
    saqeslanger bunu yazdı
    anubisx bunu yazdı

Bilkent EE okuyorum. Bilkent'i tavsiye ediyorum. ODTU Pkk yuvasi falan da degil. Her turlu soruna ister Bilkent ister ODTU olsun seve seve cevaplarim.

hocam bilkent bilgisayar müh ile bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümleri arasında ne kadar fark var ?

Hocam Bilkent Bilgisayar Muhendisligi isin bilimini ogretir sana. Her turlu algoritmalarla data-structurelarla calismayi pratiklestirir. Odevler, lablar ve dersler akademik amaclidir. 

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilisim Sistemleri Bolumu ise tamamen pratik hayata yoneliktir. Web-Development vs. ogretirler. Kesinlikle Bilkent Bilgisayar Muhendisligi cok cok daha iyidir. Yani ITU Bilgisayar Muhendisligi, ODTU BM, Bilkent BM bu bolumden katkat daha iyidir. Ayrica bu bolum Dogu Kampuste yer aldigi icin normal kampus hayatindan cok uzakta hazirlik ogrencileriyle takilirlar. 

? Hocam söylediğin pek mantıklı değil kusura bakma da.

Bak okulun sitesi burasıymış.

http://www.ctis.bilkent.edu.tr/ctis_curriculum_current.php

Web dersi 2 tane var, kalanları nereye gitti ? Bak orada linux var, ccna var, oracle database var, ios ve android var, nvidia cuda var, emc var vs vs.

http://www.ctis.bilkent.edu.tr/ctis_faculty.php

Hocaları da burada.

http://www.ctis.bilkent.edu.tr/ctis_staff_home.php?ID=305

Mustafa Akgül ismi zaten Türkiye'nin neresinde olursan ol geçerli bir isimdir.

Bak senin de dediğin gibi, cs "Odevler, lablar ve dersler akademik amaclidir. " olayı budur. Ama herkes akademisyen olacak diye bir şey yok. Zaten Türkiye'de akademisyenliğin de 1-2 okul haricinde değeri yok. Uzun yıllar yurt dışında çalışmış, sağlam akademik kariyeri olan, aynı zamanda da fortune 500 firmalarında çalışmış birisi bana " Türkiye'de akademisyenliğin halini görüp de akademiden soğuma" dedi, hal böyleyken Türkiye'de akademisyenliğe yönelik eğitim almak da pek mantıklı değil. Ha yurt dışı düşünüyorsundur, o zaman Bilkent zaten her türlü + olan bir okul. Bilkent'ten mezun olduktan sonra başka ülkelerde de sen ctis ya da cs mezunu olmuşsun ayrımı zaten yapılmaz. Çünkü aldığın diploma zaten Bachelor, bachelor of engineering isteyen iş ilanına neredeyse hiç rastlamadım diyebilirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı

Adamdaki luxe bak a.q

:D

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

peki odtüden itüye istediğim zaman yatay geçiş yapabilir miyim? puanım tutuyor sonuçta ?

Hangi okula gidersen git yatay geçiş yapmayacaksın. %100 garanti veriyorum.

Cevap İTÜ.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    tustanbakanadam bunu yazdı

M.I.T. :D

Bilkenti düşünebilirsin , zengin bebelerinin ödevlerini falan yapıp köşe olabilirsin

Ya bilkentin kolay sözel bölümlerinden çok fazla arkadaşın var ya da boş yorum yapmışsın. Bilkentin mühendisliklerine girmeye öyle sadece baba parası yetmez.

Ayrıca hocam cevap olarak, boşver sen İTÜ'den de ODTÜ'den de çıksan, eğer sen iyiysen mezun olduktan sonra çok iyi işlere zaten imza atarsın. Ama ODTÜ'ye gidersen kampüs hayatınla diğer tüm üniversitelerden ayırabilirsin kendini. İnanılmaz keyifli bir ortamı var. Kampüs olarak ODTÜ'ye taş çıkarabilecek tek yer de sanıyorum Boğaziçi. Ayrıca kime sorarsan sor ODTÜ diyince bir ayrı bakarlar insana

manyaki tarafından 01/Tem/14 21:23 tarihinde düzenlenmiştir

since 2005 // tbt
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

@kelomar hocam beni de o çok çekiyo ya odtünün mezunlarına bakıyorum hep yurtdışı itününkine baktım bilge adam la :(

@cem-engine onla konuştum zaten de yine de karar veremedim bi de size sorayım dedim. 

@EdepsizPenguen itünün kütüphanesi de daha iyi hocam yani daha doğrusu 7/24 açık olması

@DrKill hocam vardır mutlaka ya. mesela itünün ingilizce hazırlığını çok kötülüyorlar. 

@Hannibal_King niye itü hocam ? 

diğer arkadaşlar da sağolun yorumlarınız için. ankara istanbul hızlı tren de geliyormuş 3 saat olacakmış. o da biraz odtüye itiyor beni.

black implies white, self implies other, life implies death.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frq23
    frq23's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Tıpa git lan manyak mısın.

tıpın modası geçiyor hocam şöyleki öğrenci alımları inanılmaz arttı yeni üniversitelerle ve eğitim kalitesi düştü. şu an tek güzelliği mezun olur olmaz atanma durumu. ama bi 5 yıl sonra ne olur belli değil bu gidişle

YalnızAdam
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alli
    alli's avatar
    Erkek

hocam itüde bilişim sistemleri müh. öğrencisi olarak bilkent diyebilirim. hem yurtdışı falan diyorsun bilkentin yurtdışı üniversitelerle anlaşması daha fazladır illaki exchange dir erasmustur atarsın kapağı yurtdışına

https://i.imgur.com/lCgZ0V0.jpg
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    alli bunu yazdı

hocam itüde bilişim sistemleri müh. öğrencisi olarak bilkent diyebilirim. hem yurtdışı falan diyorsun bilkentin yurtdışı üniversitelerle anlaşması daha fazladır illaki exchange dir erasmustur atarsın kapağı yurtdışına

hocam keşke bilkent tutaydı da bu konuyu açmayaydım bile ama odtü bile obk ile tutuyor. ben burda kesinmiş gibi  yazdım da çok tercih eden olursa bu sene odtü hayal zaten :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Odtüyü görmüş-gezmiş bir itü öğrencisi olarak odtü diyorum. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    zigor bunu yazdı

Odtüyü görmüş-gezmiş bir itü öğrencisi olarak odtü diyorum. 

eyvallah hocam ya rahat rahat odtü yazıcam artık :D

Toplam Hit: 8161 Toplam Mesaj: 56