folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder İzmir & Aydın Hangisini Tercih Edersiniz ?

İzmir & Aydın Hangisini Tercih Edersiniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baba3232
    baba3232's avatar
    Erkek

Kesinlikle İZMİR.

"Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer, kendi kıçınızın üstüdür...(Friedrich Nietzsche)"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

izmir. mümkünse biraz daha batıya kaçıp denizin öbür tarafı.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

izmir. mümkünse biraz daha batıya kaçıp denizin öbür tarafı.

Karaburun mordoğan gibi mesela :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

İzmir büyükşehirle kasaba arasında bir yer  Türkiyede yaşanacak yerlerden birisi 

Aydın ise tamamen kasaba  kaç tane aydınlı tsnıdıysam hepsi boş adamlardı.

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    ProBilisim bunu yazdı

izmir bitik. yaşanmaz bir şehir.. Türkiyenin birçok şehrini gezmiş yaşamış biri olarak, 15 sene önce izmiri nasıl biliyorsan şimdi gelsen yine aynı.. yollar yerleşim belediyecilik iş imkanları vs vasat.. izmir Büyük köy gibi.. Yani bi numarası yok buranın. Bir tek iklimi güzel.. Zenginsen heryerde güzel yaşarsın.  Tavsiyem aydından yana..

Katiliyorum gelmeyin izmire ben olsam aydin secerim hem deniz kenari acayip guzrl yer hem de muhafazakar izmir cenabet sehir .

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek

Yaklaşık 3 yıldır izmirde yaşayan biri olarak söylüyorumki izmir abartıldığı kadar birşey değil büyük bir köy. iş imkanı yok. gezecek yerleri sınırlı insanı herşeyi ben bilirim havasında uyuz ve itici, Ticaret dönmüyor para harcama alışkanlıkları yada hizmet satın alma alışkanlıkları yok. Eski izmirlilerin tek derdi kiram gelsin rakım dolsun. Sanayi yok üretim yok. maaş konusunda firmalar ayrımcılık uyguluyor istanbulun yarısı maaşlar. bombok bir yer izmir abartıldığı kadarda değil. Sürekli kanalizasyon kokuyor ve altyapısı berbat kötü yanları bunlar.

Öncesinde istanbulda yaşayan biri olarak şimdi gelelim artılarına aşırı yavaş bir şehir. bir yerden bir yere yetişme derdiniz olmuyor. bir cuma öğle vakti urla menemen 45dk sürebiliyor mesela. istanbula göre daha ucuz bir şehir mesela 3 yılın sonunda bana ödediğim restoran hesapları yeni yeni pahalı gelmeye başladı. kimse kimseye karışmıyor. sokakta düzüşsen kimse ne yapıyor bu demez. karını kızını kolay kolay kimse taciz etmez. gecenin bir yarısı istediğin gibi kordona çıkabilirsin sokaklarda dolaşabilirsin.

Aydın-izmir konusundada aydın artık değişiyor ve gelişiyor. hayatı daha canlanmaya başladı geçen yaz konuştuğum herkez izmir yerine aydında yaşamayı tercih ediyordu. birinci sebebi ise izmirin aşırı göç alması. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

aydın'da doğup büyümüş ve izmir'de pek vakit geçirmemiş olmama rağmen, izmir diyorum.

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Izmirliler neden bu kadar izmir fanatigi 

Gercekten soruyorum 

Birse mordogan hakkinda ne diyorsunuz gelisirmi oralar hele su ist izmir otobanindan sonra

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bodrumda büyümüş olan insan için diyorum indi bindi minimum 2-3 lira

bugün bornovadan göztepeye ordan konağa ordan bozyakaya gittim öğrenci kartı 1.8 ulaşımı çok ucuz 90dk olayı çok iyi

takılmalık gezecek yer dolu zaten küçükpark alsancak yeter 5 ayda öğrendiğim kadarıyla

parana göre kaliteli yemek yiyorsun misal kemeraltında yarım tavuk 3 lira iskender 10 liraya satan var ama ne eti bilinmez

alsancakta 3 liraya makarna yiyebiliyorsun

afişlerde yazıyor yaşayan şehir, yaşanacak şehir diye haklı (kadifekale,çimentepe,tepecik,bozyaka hariç :D )

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

bir daha dünyaya gelsem izmirde yaşamak isterdim şartlar gereği angara.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
Toplam Hit: 5592 Toplam Mesaj: 56
aydın i̇zmir