folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Japonya Turkiye Arasinda Olasi İs Fikirleri

Japonya Turkiye Arasinda Olasi İs Fikirleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

Muridler selam, 

uzun zamandir sitede konu acmiyordum. arada okuyor nadiren yorum yapiyordum ama yani sizleri terketmedim. Sıkıntilar vardi onlara konsantre olmustuk. Gotumuzu guc bela toparladik hatta elimize firsatlar gecti mumkun oldugu olcude degerlendiriyoruz. Gelelim asil meseleye;

2 Ekim'de bir aksilik cikmazsa 3 ayligina dil ogrenmek adi altinda Japonya'ya gidiyorum. Bu sure zarfinda dogru kaynaklari organize edebilirsem bir sure yerlesmek istiyorum (uzunca bir sure)

Simdi muridler murideler lutfen akil verin. Ne is yapabiliriz?  Acikcasi benim aklimda orasi ile burasi arasinda is yapmak isteyen firmalara aracilik etmek var. Ancak henuz bir kaynak bulamadim. Gittigimde Turk konsoloslugu ile konuyu gorusmeyi dusunuyorum. Bunun haricinde kafamda bir kac fikir daha var ama onlar icin biraz done toplamam lazim gittigimde. 

Sizler bir fikir verirseniz veya is yapmak isterseniz fikirlerinizi dinliyorum. Sabah ofiste olacagim icin hemen tum mesajlari goremeyebilirim. Anlayis gosterin ama mutlaka okuyacagim hepsini. 

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Meyva ihracatı olabilir aslında. Japonya'da meyva çok pahalı. Türkiye'den ihracat yapılamıyordu yeni yeni başladıydı. Ama bir zorluğu var da nedir bilmiyorum.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

Soyleyim abi ben arastirdim. Aslinda bu konularda yardimci olan bir japon tanidigim var tam yerinde calisan. Japon devleti ulkeye giren her turlu urunun kalitesini olcuyor ve ona gore girip giremeyecegine karar veriyor. Bu nedenle bir mali ihrac etmek istiyorsan buradaki tarlasini bahcesini vs Japon denetcilere gostermen gerekiyor. Ornegin gecen bu bahsettigim japon arkadas ve denetci ekip gelip ege sahillerindeki narenciye bahcelerini gezdiler. 

su an nar, kiraz ve bir kac kalemde belli sartlar altinda ihrac yapilabiliyor ki yas meyve veya sebze ihraci cok sıkıntili zira bu urunler yolda cok kolay curuyebiliyor ve Turkiyeden Japonya bir hayli uzun bir mesafe. Hal boyle olunca yolda urunun onemli bir kismi harab oluyor. Kar marjin cok dusuyor.  Yine de cok iyi kar edilebilir Turkiye'de ama cok saglam kontaklarinin olmasi gerek. bil hassa nakliye anlaminda. 

baska oneri? :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

arkadaş mevya ticareti demiş doğru demişte çok riskli iş çünkü japonların bir huyu vardır.

bazı kurallarını çiğnersen ticari anlamda diyorum anlaşma ne olursa olsun anında fesh ederler.

uzak doğuya çok ilgim olduğundan çok belgesel bakmışımdır:

mesela bir mevya bozuk diye bir tırı geri göndermişler. çok mükemmeliyetçiler.

2. kural asla görüşmeye 1 dk bile geç kalmayacaksın. bunu çok büyük bişr saygısızlık kabul ediyorlarmış.

çok pahalı bir ülke

bunu kesinlikle izle eski ama mantık aynıdır.

http://tv.cnnturk.com/video/1223/09/20/arsiv/is-seyahati/is-seyahati-japonya-08-11-2009/index.html

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

arkadaş mevya ticareti demiş doğru demişte çok riskli iş çünkü japonların bir huyu vardır.

bazı kurallarını çiğnersen ticari anlamda diyorum anlaşma ne olursa olsun anında fesh ederler.

2. kural asla görüşmeye 1 dk bile geç kalmayacaksın. bunu çok büyük bişr saygısızlık kabul ediyorlarmış.

çok pahalı bir ülke

http://tv.cnnturk.com/video/1223/09/20/arsiv/is-seyahati/is-seyahati-japonya-08-11-2009/index.html

sayin muride bunu biliyorum. yani Japonya'da bulundum. 1 haftada olsa. Tanidigim insanlar da var. Soyledigin seyleri biliyorum. 

ama belgeseli ilk kez gordum. Hemen izliyorum. belki birseyler cikar. cok tesekkurler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Japonyada yaşam hakkında bilgi sahibi olmak istersen şu ablayı takip edebilirsin.

http://www.youtube.com/user/rozenasia

gerçi bu aralar kozmetikli şeyler paylaşmış ama eski videolarını izleyebilirsin.

arbeit macht frei
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

Louis vuitton uzdan filan satalim emitasyon :) japonlar bu markaya hastaymiş. 

oliWeR tarafından 18/Eyl/14 23:23 tarihinde düzenlenmiştir

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

mermer  işi yapabılırsın butcen varsa 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Milamber bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

çok pahalı bir ülke

sayin muride bunu biliyorum. yani Japonya'da bulundum. 1 haftada olsa. Tanidigim insanlar da var. Soyledigin seyleri biliyorum. 

ama belgeseli ilk kez gordum. Hemen izliyorum. belki birseyler cikar. cok tesekkurler.

hazır bulmuşken sende bizim sorularımızı cevapla yok öyle sorup kaçmak  :))

ben dediğim gibi çok meraklıyım ama eskiden japonyaydı ama şimdi güney koreye gitmek isitiyorum şayet öyle bir seçenek olsaydı yani.

vize falan durmu varmı avrupadan kolay gidiliyor doğuya diye biliyorum

neler isteniyor maliyeti kaça mesela.

gittiğinde kalacak yer ayarlamasını buradan nasıl ypatın . işte yaz deneyimlerini.

iş kurmak değilde iş bulmak istersen nasıl oluyor. aklıma gelmişken japonya, japon ortak olmadan devlet izin vermiyor ortaklı işlere. ortaklı iş yapacaksan biri illla japon olacakmış.

japonlar çikolata hastasıdır onun için kullanılacak her konuda pazar var.

oradan buraya birşey satacaksan eski çizgi romanları türkçeye çevir burda sat

futurist tarafından 18/Eyl/14 23:24 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

mermer  işi yapabılırsın butcen varsa 

O isi yapan banlanmis bir murid var sniperscope. Baglanti yok yeterince. maalesef :(

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

hazır bulmuşken sende bizim sorularımızı cevapla yok öyle sorup kaçmak  :))

ben dediğim gibi çok meraklıyım ama eskiden japonyaydı ama şimdi güney koreye gitmek isitiyorum şayet öyle bir seçenek olsaydı yani.

vize falan durmu varmı avrupadan kolay gidiliyor doğuya diye biliyorum

neler isteniyor maliyeti kaça mesela.

gittiğinde kalacak yer ayarlamasını buradan nasıl ypatın . işte yaz deneyimlerini.

iş kurmak değilde iş bulmak istersen nasıl oluyor. aklıma gelmişken japonya, japon ortak olmadan devlet izin vermiyor ortaklı işlere. ortaklı iş yapacaksan biri illla japon olacakmış.

japonlar çikolata hastasıdır onun için kullanılacak her konuda pazar var.

oradan buraya birşey satacaksan eski çizgi romanları türkçeye çevir burda sat

Muride cevap verelim. 

3 aydan kisa sureli turistik seyahetler icin vize yok. cebinize paranizi koyup gidebiliyorsunuz. Pasaport sart tabi. 

seyahat maaliyetine gelince. Kesinlikle pahali ama buradaki kritik soru su? Ne tarz bir seyahat istiyorsun? Neler yapmak istiyorsun? Nasil yerlerde konaklamak istiyorsun? Bu soylediklerimin tamamina gore fiyatlar artiyor yada azaliyor. Ornegin kapsul otellerde 17 gun konaklama bu gun baktim 1000 lira falan yemek vs dahil degil. bu otellerde banyolar vs ortak ustelik ekstra odemeli. bizim hamama benzeyen mekanlar. 

benim orada daha once de soyledigim gibi japon kontaklarim var onlar yardimci oluyorlar. yani ayarlamalari onlar yapiyorlar ancak istersen onlarin yardimi olmadan da buradan bu tarz organizasyonlari sen yapabilirsin. 

Japonya daki en luks cikolata markalarindan birisi GODIVA ve suan Yildiz Holding sahibi o isin. ama bir hayrini goremedim bu anlamda. 

oradaki mangalari turkcelestirmeye gelince. Aslinda bir kac animeyi Turkiyeye getirip TV kanallarina satalim istedik. Ancak buradaki kontaklarimiz arastirmamiza ragmen yetersiz oldu. yoksa cok guzel parasi vardi. Cokta pahalilardi. Bolum basi asagi yukari 15000 tl gibi bir rakam istedi Japon taraf. 

baska soru Muride? fikir veya baglanti varsa alirim. 

Toplam Hit: 4010 Toplam Mesaj: 42