folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Japonya Turkiye Arasinda Olasi İs Fikirleri

Japonya Turkiye Arasinda Olasi İs Fikirleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

burdan oraya değilde ordan buraya olarak bak birazda bence sniperscope ile görüşmüştük ama yoğunluğundan dolayı yapamadığımız bi işimiz vardı o genelde japonyadan türkiyeye olarak düşünüyordu sende öyle düşünebilirsin.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek
    Cupofcoffee bunu yazdı

japonyadan buraya anime figürleri vs  getirebilirsin, orjinal ürünleri tr de kesin satarsın. Mesela Orjinal boyutta Dragon Ball İstiyorum Tr de bulamadım ama Japonya da var :D 

hocam ben animelerin kendisini bile getirmeyi dusunuyorum ama buyuk kanallarda kontak bulamadik bu isleri yapabilmek icin. 

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı
    Milamber bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

mermer  işi yapabılırsın butcen varsa 

O isi yapan banlanmis bir murid var sniperscope. Baglanti yok yeterince. maalesef :(

mermerle ilgileniyorsan pm çak hocam. 

bana mı dedın ? 

taze gıda ısı sancılı olabılır . uzakdogu transit ise 22 24 gunden once varmaz sanmıyorum kı dırekt japonya transit yapan var mı bılmıyorum evyap koreye fılan transıt mal cekıyor ama onlarda 22 gunden once gondermıyor. Ek olarak taze gıdada frigogirik konteyner yanı refeer gondermen lazım 1 konteyner malla ıs yapamazsınkaldıkı 3 ay kalacagım dıyorsun . Gıda ısınıın cok teferruatları var trden avrupaya bıle gonderdıgınde ornegın fasulye gonderıyorrsun konteyner da eskı yuklemeden bır tane domates kalmıs olsun gerı ıade edebılıyorlar. Naklıye kıme aıt olacak vs vs . O ulkenın mezvuatlarını bılmeden bu ıse gırısmek mantıklı degıl aynı zamanda o ulkedekı mal gonderılecek mal konusunda da gumrukculerın ıhracatcının da konusunda tecrubelı olması gerekıyor. Konu japonya oldugunda bızım kalaslarla kıyaslanamaz hıc bır konuda hatasız ıs yaparlar . Cok dıkkat etmen lazım buradan mal cekıp orada apısırken ıyı kacar :) . Ödemenı ne zaman alacaksın ödemenı alana kadar aradakı fınansmanı karsılaman gerekıyor. 

En mantıklı gelen ıhracat urunlerı bence akarı kokarı olmayan kuru gıda , baklıyat ,zeytınyagı mermer gıbı urunler.Mesela onlar da ıncır kulturu varsa fındık kulturu var sa buradan cekebılırsın . Fındık uretımın dunyadakı cogunlugu trde yapılmakta. Yanlısım varsa affola japonlarda kurbaga bacagı gıbı farklı urunler tuketılmekte  denız urunlerı konusunda cıddı kullanım var ulkede adamlar denızanası bıle yıyorlar, yunus yıyorlar lan yunus tum dunya sıyası olarak tepkı gostermesıne ragmen avlıyorlar. Denız anası vs satabılırsın belkı ulkede arastırma yapman lazım. 

bırde ekonomı bakanlıgı ıhracat genel mudurlugu ıle konus burada hangı urunlerın ıhracat edıldıgı konusunda bılgı sahıbı olabılırsın. 

hocam tavsiyelerin icin cok tesekkur ederim.taze meyve ve sebzenin sıkintilarini biliyorum. diger konulari arastiracagim. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

balık işi olmamı hocam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

aklıma geldi hocam japonlar teknolojide iyide olsalar daha ateşi bulmadılar

herşeyi çiğ yiyorlar bir lokanta işi nasıl olur.

buradaki ocak başı kebap nasıl gider acaba.

japonya değil ama çinmiydi yoksa taylanmıydı hatırlamıyorumda biri lokanta açmıştı çok tutuyordu.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

burdan oraya değilde ordan buraya olarak bak birazda bence sniperscope ile görüşmüştük ama yoğunluğundan dolayı yapamadığımız bi işimiz vardı o genelde japonyadan türkiyeye olarak düşünüyordu sende öyle düşünebilirsin.

hocam sniper ile bende gorusuyordum. o yuzden az cok biliyorum soz konusu durumlari. yine de tesekkur ederim. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

japonya değil ama çinmiydi yoksa taylanmıydı hatırlamıyorumda biri lokanta açmıştı çok tutuyordu.

hocam turk yemekleri dunyanin her yerinde cok tutuyor. ayrica ocak basi mantigida oyle. acikcasi japonlarin kendi ocak basi mantigi var ve son derece basarili. 

adamlarin duzenegi ona gore. direk yemek masasinda pisiriyorlar.

http://live-less-ordinary.com/wp-content/uploads/2013/12/hajime-robot-restaurant-bangkok-thailand.jpg?b28d64

bunun haricinde Tokyo etnik restoran cenneti olarak biliniyor dunyanin. orada ben donerci falan gordum yani. 

gercekten tutacak restoran isi yok mu? elbette var. ama ciddi bir yatirim istiyor. 1 milyon ila 2 milyon tl falan is gorecektir. Neden mi? mekan tuttun icini dayadin dosedin diyelim. senin restoranini digerlerinden ne ayiracak? ozel bir sey olmali. japonlarin daha once denemedigi birsey. benim aklimda bununla ilgili bir firsat var ama maalesef bunun icin para yok :/

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

balık işi olmamı hocam

adamlar ada ulkesi bilader. Ne balik isi olabilir?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Milamber bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

hocam turk yemekleri dunyanin her yerinde cok tutuyor. ayrica ocak basi mantigida oyle. acikcasi japonlarin kendi ocak basi mantigi var ve son derece basarili. 

adamlarin duzenegi ona gore. direk yemek masasinda pisiriyorlar.

http://live-less-ordinary.com/wp-content/uploads/2013/12/hajime-robot-restaurant-bangkok-thailand.jpg?b28d64

bunun haricinde Tokyo etnik restoran cenneti olarak biliniyor dunyanin. orada ben donerci falan gordum yani. 

gercekten tutacak restoran isi yok mu? elbette var. ama ciddi bir yatirim istiyor. 1 milyon ila 2 milyon tl falan is gorecektir. Neden mi? mekan tuttun icini dayadin dosedin diyelim. senin restoranini digerlerinden ne ayiracak? ozel bir sey olmali. japonlarin daha once denemedigi birsey. benim aklimda bununla ilgili bir firsat var ama maalesef bunun icin para yok :/

a haklısın resimi görünce hatırladım. birde şöyle birşey görmüştüm çok ilginç gelmişti.

nasıl mağazada camın önüne elbise konuyorsa bir  lokantalarında da aynı mantıkla tabaklaı dizmişlerdi

yemeği camda görüyordun çok süper fikirdi. hatırlıyormusun br japon gelin diye bir dizi vardı oradaki başrol oyuncusu tokyoluydu orayı gezdirmişt bir programda orda gördüm.

peki nasıl anlaşıyorsun japoncaya çok önem verdiklerinden ingilizce konuşandansa japonca konuşanın daha önemsendiğini duymuştum doğrumu.

yani yanancı kişilere bakışı nedir.yada Türklere.

oradaki üniversiyteye gitmek mesela bilgin varmı.

oradaki Türk derneği varsa üye ol oradan danış.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    Milamber bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

balık işi olmamı hocam

adamlar ada ulkesi bilader. Ne balik isi olabilir?

ben ordan buraya diyorum japonyada yetişen balıkların ithalatı  :))

Toplam Hit: 2920 Toplam Mesaj: 42