folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Java'da İzlenecek Yol

Java'da İzlenecek Yol

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Merhaba

Temel olarak Java'yı kavradım sayılır fakat önümü göremiyorum.

Daha doğrusu şöyle demem lazım , Java SE'den sonra Java ile ne yapılır. Şu an Java'yı çok temel şeyler , perl python da yazılabilecek şeyler için kullanıyorum. Java'da ne yapılır , nasıl bir yol izlemeliyim boşlukta kaldım.

JSP JSF öğreniyim diyorum , web için PHP'de yapılamayıp Java'da yapılabilecek extrem şeyler düşünüyorum en fazla threading olur onu da pcntl_fork ile çözülüyor. Seb için ne kadar ileri gidilebilir bilmiyorum.

Zevkli bir dil fakat nasıl desem öğrensem native şeyler haricinde başka şeyler öğrenmeme gerek kalmayacak gibi geliyor , kitap yazan hocalara bakıyorum iyi bir senior javacı 10 senede yetişir diyor. Haklı , haklı değil diyemem fakat yolumu kaybetmiş durumdayım.

Java'da nasıl bir yol izlemeliyim , hangi teknolojilere yönelmeliyim artıları nedir mesela. Vazgeçilemeyecek özelliği ne javanın? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

java çok kapsamlı hocam o yüzden yolunu kaybetmen normal :) 

java ee yi bir araştır önce, öğrenmen gerekenler 

mobile ilgiln varsa android uygulama da geliştirebilirsin.. karar vermeden önce java ile ilgili sektör araması yapardım. Türkiyede bilmiyorum ne isteniyor en çok.. Ama avrupada java ee  önemlidir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    unbalanced bunu yazdı

java çok kapsamlı hocam o yüzden yolunu kaybetmen normal :) 

java ee yi bir araştır önce, öğrenmen gerekenler 

mobile ilgiln varsa android uygulama da geliştirebilirsin.. karar vermeden önce java ile ilgili sektör araması yapardım. Türkiyede bilmiyorum ne isteniyor en çok.. Ama avrupada java ee  önemlidir

hocam vaktin yok biliyorum ama j2ee tam olarak nedir , SE ile EE yi kütüphane farkları mı ayırır yoksa kodlama da değişiklik gösterir mi falan , dediğim gibi yolu kaybettim de değil yolumu hiç bulamadım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ingilizcen var mı hocam? çinli bir javacı arkadaşım var, ona yönlendireyim seni iyi biliyor yol gösterir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    unbalanced bunu yazdı

ingilizcen var mı hocam? çinli bir javacı arkadaşım var, ona yönlendireyim seni iyi biliyor yol gösterir

var hocam 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tamam hocam arkadaşa sorayım sonra mailini yollarım sana

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    Kizilgun bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

var hocam 

bu kiymetli konusmalarin bir kopyasini alabilirsem harika olur hocam  :) pro bir javacinin tavsiyeleri benide cok aydinlatir

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

aklıma bir şey geldi :) bi webinar tarzı bir şey yaptırabilirm arkadaşa haftasonu.. :) böyle bir şey ister misiniz?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    unbalanced bunu yazdı

aklıma bir şey geldi :) bi webinar tarzı bir şey yaptırabilirm arkadaşa haftasonu.. :) böyle bir şey ister misiniz?

elbette hocam neden olmasın :) Umarım ayarlarsın

@Absolut: hocam ingilizcem the simpsonstan hallice anlaşılamayacak gibi değil de utanırım :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

benim cok isime gelir ankca ing cem cok iyi degil ileri seviyede tikanip kalirim arkadas icin uygunsa banada uyar fikir olarak cok guzel bi sicrama yapmis oluruz

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tamam arkadaşa sorayım bakalım, şuan projemiz için backend tarafını hallediyor ben de mobil uygulama yazıyorum, diğer eleman da web tarafını hallediyor.. haftasonu eksikleri yapacaktı o ara yanına gidip 1-2 saatlik bir şey yapabiliriz. Zamanı sorayım ona göre bir konu açıp duyururuz  bakalım nasıl olacak :) 

arkadaşı kısaca tanıtayım, ismi Qian liu, çinde bilmem hangi üniversitede computer science okudu sonra eth zurich de (dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir, einstein da burda okumuştur) ekonomi yüksek lisansı yaptı, sonra benim okuduğum yerde computer science da yüksek lisans yaptı, şuan tez yazıyor.. Daha önce isviçre de bir firmada javacı olarak çalışıyordu, şimdi almanya da çalışıyor ama isviçre de çalışmak istiyor tekrar.. Çok neşeli bir arkadaş, normalde pek sevmezdim çinlileri ama bu eleman baya bir sıcak kanlı :)

unbalanced tarafından 08/May/15 15:15 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 5999 Toplam Mesaj: 27