Javamı C# Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Genc hacker arkadas, neden bu kadar atarlisin anlamadim, lutfen yabanci forumlara kacma, biz otomasyoncular ne yapariz burda, gelin birlikte beyin gocune hayir diyelim.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    satrekarte
    satrekarte's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

para kazanmaya vaktin varsa

al-sat robotu yap birde para sayma makinesi al

https://www.youtube.com/watch?v=bHKSS9yMEjM  ruslar işi biliyor :)

havada durdum,şahitlerim var
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

@AMpul;

Valla benim daha çok low level, donanım, gömülü sistemler falan ilgimi çektiği için C/C++ dan memnumum. Dediğim gibi yeni özelliklerini araştırın. Baya bi adam oldu, C++21 falan da var daha adam olur.

Kısaca gördüğümüz gibi;

O kadar konuştuk ettik şuna geldik; herkes kendi ilgi alanındaki dili övüyor. :)))

Not: Java yı bende sevmiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    A_REXX bunu yazdı

"Eski bir oyuncagim var ama hala cok seviyorum!" asdasldjask

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yirmidortsaataz
    yirmidortsaataz's avatar
    Erkek

Piyasada C# dan bol bir şey yok. Java cı C# ya göre her zaman 2000 lira fazla alır. Java daha zordur.

if it's not Boeing, I'm not going.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Vac bunu yazdı

Dışarıyla irtibatı kesip bu aralar evden çalışıyorum. 2 yıllık bilgisayar programcılığı mezunuyum. ufak tefek şeyler yazmak istiyorum. Az cok vb ve delphi gormuslugum var. Sizce nedenleri ile bu 2 dil arasında hangisine başlamalıyım ve öğrenme yolum ne olmalı ?

Hocam Java mı C# mı diye bir ayrıma gitmek zorunda hissetme kendini. Zaten bilgi olarak sıfır durumdasın. Java ve C# iki programlama dili ve birbirlerine çok benziyorlar. Ben C# ile başlayıp Java'ya geçtim. Kurulumlar bittikten sonra zorlanmadan Java'da kod geliştirmeye başlamıştım.

Şuanda senin yapman gereken şey; internette sana hitap eden eğitim materyali hangisinde varsa ondan başlaman. Diğer yazılan çizilenler nasıl bilmiyorum ancak. Bu söylediklerimi dikkate almanı öneririm. 

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı
    Vac bunu yazdı

Dışarıyla irtibatı kesip bu aralar evden çalışıyorum. 2 yıllık bilgisayar programcılığı mezunuyum. ufak tefek şeyler yazmak istiyorum. Az cok vb ve delphi gormuslugum var. Sizce nedenleri ile bu 2 dil arasında hangisine başlamalıyım ve öğrenme yolum ne olmalı ?

Hocam Java mı C# mı diye bir ayrıma gitmek zorunda hissetme kendini. Zaten bilgi olarak sıfır durumdasın. Java ve C# iki programlama dili ve birbirlerine çok benziyorlar. Ben C# ile başlayıp Java'ya geçtim. Kurulumlar bittikten sonra zorlanmadan Java'da kod geliştirmeye başlamıştım.

Şuanda senin yapman gereken şey; internette sana hitap eden eğitim materyali hangisinde varsa ondan başlaman. Diğer yazılan çizilenler nasıl bilmiyorum ancak. Bu söylediklerimi dikkate almanı öneririm. 

http://forums.devshed.com/net-development-87/sucks-people-blind-53765.html C# Javadan nispeten iyidir cunku Javadan sonra dogmustur, mikrosok arak yapip yasanan sorunlari iyilestirmis, gelistirmistir diye isitmistim bir yerlerden .d

Ama dendigi gibi asil amac temel algoritma mantigini kavramak, bu acidan bakildiginda Java daha simple gibi duruyor. Veri tiplerini tanimak, nesne tabanli programlamaya kafa atmak falan. Hem derleyicisi de el altinda mini mini. Gerci C# icin de linqpad var. Yani alternatifler buradan mars. Icinden gelene git. Veri tiplerine internetten bakarim, object oriented de bir sure bekleyebilir diyorsan da Pythona bakabilirsin.

Kesin bir seyler soylemek o kadar zor ki...

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

JAVA diye haykirmak istiyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Holyzone bunu yazdı

JAVA diye haykirmak istiyorum

Hocam neden neden neden? Adamin yazdigini okumadan mi cevap atiyorsunuz anlamiyorum. Adam bilmemne projesi gelistiricem demiyor ki java diye haykiriyorsun? Lutfen yapmayin ya diger mesajlarida okudum millet omuriligi ile cevap vermis soruyu anlamadan. (Direk sana gibi oldu hocam kusura bakma ama bu haykiris herkeseydi)

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam güvenlik uzmanı olmak varken neden CodeMonkey olasın ki ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 8499 Toplam Mesaj: 55
c# java