folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder K2‘İyi Test Ediyorum...

K2‘İyi Test Ediyorum...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jerry
    jerry's avatar
    Erkek

Simdi olay biraz yanlis anlasildi sanki, once'den haber veren ve deccal'i failiyetin turkiye'de ki oncusu olmasini, uyaniklik edip mal'a oncelik vermesini ve "kar" amaci gutmesi olasiligini dusundugumu soyleyemem. Yani konu'nun bu tarafa cekilmesini dusunemedim... Uzagim o manteliteyi yakamaya dermanim yetmiyor, ondandir...

Lakin, olay'in simdi "deccali" sekilde tanimlamam icinizden bazilarinin (en azindan bir tane olcagini zannediyorum, yanlilabilirim dedigim gibi uzagim...) daha farkli degerlendirmeye almalarina neden olabilir.

Tamam, madde ve bagimlilik ayri bir konu, devrin her zamaninda vardi, yani 70ler 80'ler cok mu normaldi filan denilip, o zamanlarda vietnam vsvsvsvs nin etkilerini hatirlarnirsa, bu ulkenin 10 yildir bir fiil savastigi gercegi boyle bir istegin de bu devir icin gerceklestigini soyleyebilir... Biur benzetme, Turk Devleti bilmemne kac yildir, birilerine karsi da savasiyor. Yalniz bizimkisi her zaman oldugu gibi gorunmez. Yani gorunmez bir dusmanimiz var, Dogu'da kim olduklari ne olduklari belli degil, kardes kardes'i vuruyor...Yani cok buyuk bir travma... Bugun 9 sehit vardi, yani ne oluyoruz...

Neyse, Sorun, bu olusumun icine, "kilise'nin de..." katilmis oldugunu da haberdar etmek isterim... Evet, kilise ama bu bizim bildigimiz Jesus diye Tanri'nin Oglu olan Tanri Jesus (Hz. Isa degil?!) butun gunahlarini affettirdigine inaniniyor. Kisaca yaptigin kar, zarar'i Jesus karsilayacak diyor... Yoksa kac milyon irak'li oldu, hadi oldururken hakli haksiz da kardesim milyon diyoruz ya, o kadar insani oldururken elbet aradan kacar bir kac tane haksiz... (o bile yeter, aslinda demeye calisiyorum). Neyse, demek ki bunlar yanlis yapsa da heaven (cennet degil o'na gore anlami Bu dunya zevk'lerinde basarili olunan Cennet...soguk su hesabi...)'a gidecekler.

Iste bu mantelite nereye geldi, izleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=rANh1JRXGJE&feature=related

K2 Church kurulmus, ve bildiginiz incil'i okuyup, sonra da kafayi buluyorlar. Bu'nun TR'de de versiyonunu duydum. Ot'cu baba diye bi olay patlak verdi, bir ara, Hatirliyaniniz vardir, ora'da Islam hakkinda konusup, kafa'yi bulmalar, vatan millet sakarya laflari ile iyi saramamis velet muhabbetleri filan yaptilar. Yani, kizmamak lazim Fetullah'cilara da ara sira duzgun bilgi aktarimini yapiyorlar, en azindan din hakkinda her daim yerinde hamleler bu ara gittikce karsi konuluyor, yani simdi diyolog filan diyoruz ben de karsiyim lakin adamlar tanimaya calisiyorlar, sonuc'ta inanc' dogru degil mi, grub'un icin de magarada yatan gencler sayisinca gercek inanan adam olsa, yine Rab elbette, kazandiracaktir...

Cok karsi oldugum noktalar da var mesela simdi dengelemek acisindan hemen belirteyim, Bildiginiz gibi Turk bir imam, temsilciler meclisine cikti ve Allah'in selamini, tum amerikalilara seslendirdigini soyleniyor lakin acaba oyle mi? Bir insanin Allah'in zamaninda insan'lara selamini sonra gelen insanlara aktaracaktir, peki durum oyle mi?. Bu arada amerika, meclis'ini, iki musluman ulke ile bir fiil, bir ucuncusu Iran ile savasta iken, sen meclisini musluman adam'a actiriyorsun ve buna da fikir ozgurlugu diyorsun. Kulaga cok hos geldi degil mi, hos lakin, bakin nasil bir konusma sergiliyor turk imam:

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/14002920.asp video'yu da mutlaka izleyin,

http://www.youtube.com/watch?v=GiUTkIhU5iA bu'da ozbek kanali, ne kadar modern degil mi?

Neyse, demeye calistigim, simdi bu eleman yani belli, kimden, dediklerine de bir sey demiyorum, yani ingilizce igrenc ve kisir bir dil, naziklik yapmak icin, kelimeleri eger bugerler, konustun filan, yanliniz bunlarin samimi soyledigini anlamak icin, kim'e saygi duyarak basladigini soylersin, Ne yazik ki konusmaya, Besmele ile baslamadi, gerisinde ne dedigin Islam dinine gore bostur, anlayana... Hadi iyi niyetlisin bu konusmaya sirf yapilmek icin, yani konusma degil bir fiil, oyle'de olsa boyle'de olsa, sansurlensek te bir sey soyleyecegiz azmi ile cabaladin ve soyledin. Yine eywallah, ama hadi orda bu taviz'i verdin, entellektuellerin seni bu konu'da turk dusunurler ile okurlar ile yazarlar ile yine seni bilgi ve gorgu olarak kendileri gibi ayni gorduklerine aktarmasini ve seni elestirmesine izin vermiyorsun... Evet, vermiyorlar, biraz da nazik olmak, insanlarin girt'lagina yapismadan ilerlemek lazim... Neyse, konu dagilmasin...

Simdi, soncu olarak demeye calistigim, yani elbette madde ve madde bagimliligina karsi mucadele edelim, fiziki anlamda, dusuncesel anlamda da simdiden, baslayalim diyorum... Yoksa, kar amaci gudulmesine yol acacak bir konu' sekline benden cok, bu'nu ima eden arkadaslarin yol actigini, belirtmek isterim. Ben yazdiklarimi dusunenler seklinde dusunmedim..

Dolayisi ile ben de on'larin attigi post'larin silinmesini istiyorum...

arz ederim...

GOD IS GOD http://www.youtube.com/watch?v=v8LY2VgiikE
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

abi sen turkce yazabildiginden eminmisin ?

bide nedir olay anlamadim deccal mekkal, yani basimiz belada bu k2, zart zurt hikayesi dunyanin sonunumu getirecek diyorsun.

valla bi bok anlamadim kusura bakma ya...

anca gidersin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek

Aga sen bu yazıyı yazarken k2 den almadın demi?

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
Toplam Hit: 4597 Toplam Mesaj: 14