folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Kablosuz Ağ Erişim Cihazı

Kablosuz Ağ Erişim Cihazı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Masaüstü bilgisayarımızda "Air 2310 150 Mbps Kablosuz Ağ Erişim Cihazı" kullanıyoruz. Daha önceden XP kullanıyorduk sorunsuz çalışıyordu. Bilgisayara format attıktan sonra windows 7 kurulumu yaptık. Cihazı usbden takınca driver problemi falan hiç bir sıkıntısı yok (sitesinden uygun driveri bulup kurduk). Fakat kablosuz ağları göremiyoruz.

Başka wireless cihazı taktım onlarda da aynı sorun var. Driver problemi olmamasına rağmen kablosuz ağları görmüyor. Hatta cihaz bilgisayara bağlı olduğunda işlem yapmıyor. Mesela bir program kurarken tam ortasında kalıyor. O esnada cihazı usbden çıkarır çıkarmaz program kurulumu devam ediyor.

Sorunun kaynağı ne olabilir?

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Up olsun. Durum acil.

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Altair
    Altair's avatar
    Erkek

Windows 7 olmasa usb dirverler ile ilgili bir sorun var diyeceğim ama garip bir durum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek
    Altair bunu yazdı

Windows 7 olmasa usb dirverler ile ilgili bir sorun var diyeceğim ama garip bir durum.

USB ler sorunlu değil. Klavye, Mouse, usb bellek falan sorunsuz çalışıyor. Bütün USB leri denedim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

win 7 de varmı emin degilim xp de basıma glıyordu

bilgisayarım sag tık yönet

çalışan hizmetler

kablosuz 

sag tık özellikler

baslangıc turu otomatık   

sorun tam olarak orda :D

kady tarafından 24/Haz/13 14:48 tarihinde düzenlenmiştir

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

hocam öncelikle ap'ye ait olan yazılımları kaldır şunu kur ; Air2310 

sonra makinayı yeniden başlat, kurulum yaparken ap'yi bağlama..

olmadı teamwiewer kur bakalım beraber (:

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Arkadaşlar dayanamadım tekrar xp kurdum. AMD-x onu zaten yaptım hocam driver sorunu yok. kady xp kurduğum için yöntemi deneyemedim.

Cenabetlik üstümüzde ya şimdi de kurduğumuz xp aktivasyon istiyor. Legal xp ile lisanslama yapayım derken 2. aşamada hata veriyor. :( 30 gün içinde hallederiz. :)

Karşılaşılan hata: An error has occurred. This was probably caused by the keying of an invalid number. Please check it and try again

http://img186.imageshack.us/img186/9035/adszzj4.jpg

matr0x tarafından 24/Haz/13 15:59 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bilgisayara windows 8 kurduk yine aynı problem devam ediyor. 

@kady kardeşim söylediğin yer zaten otomatik olarak ayarlanmış. İşe yaramadı bu yöntem.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Cihazında problem yoksa işletim sistemi farketmez direk calısır bende kukanıyorum aynısını

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek
    falcon bunu yazdı

Cihazında problem yoksa işletim sistemi farketmez direk calısır bende kukanıyorum aynısını

Hoca cihaz xp işletim sisteminde sorunsuz çalışıyor. problemi yok. windows 8 ve windows 7 kurduğum zaman yukarıda bahsettiğim sorun ortaya çıkıyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam yaptigini varsayiyorum ama belki gozunden kacmistir...

XP modda calistiri sectin mi ?

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
Toplam Hit: 2208 Toplam Mesaj: 19