Kaçış Edebiyatı, Fantastik Dünya

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Yalnızca bir tavsiyeydi :) Ama yine de gerçekten çok kaliteli seriler var tavsiye ettiklerim içinde... Zaman ve paran olursa muhakkak oku. ithaki %40 indirime girmisti yazın kitapyurdu.com'da. Bak bakalım, belki birseyler vardır :)

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zob
    zob's avatar
    Erkek

www.ankira.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz hatta eskiden belli bi sayfaya kadar kitabin bi bolumunu yayinliyolardi

Ayrica bu siteyede bi goz atabilirsiniz gene bilgi icin http://www.gerekliseyler.com.tr/

Bilmiyorum bilginiz varmi ama bi zamanalr DragonLance in filmi yapilacak diye bi dedikodu dolanirdi hala ole bi proje varmi yada haberi olan varmi bundan :)

Zip Zip KAnguru ████»Kangurulara Ozgurluk!!!! «████
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    valla evet hatta bizim türkler fragman bile çektiler :)
    böyle onu yapan tipler saklı kentte ejderhaefendisi kılıgında dolaşıyorlardı bende var isteyen :)

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Eğer fantastik kitap serisine giriyorsa bende bir tavsiye de bulunayım.

Harry Potter Serisi :)

çoğu kişi için çocukların okuduğu bir kitap gibi görünsede gerçekten güzel bir yapıt. Bu kitabı okuyan eşek kadar adamlar da tanıdım :)

kendinize ayığ olunuz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    harry poter fena degildir uslup olarakta başarılıdır çogu kişi dragonlance veya fprgetting realmsın en iyi fantastik seriler oldugunu söyler ama ben bu konuya katılmıyorum tsrden çıkan ravenloft(türkiyede çıkanlardan bahsetmiyorum) serisi özellikle 2. dönemi ve world of darkness çok daha başarılıdır... aynı zamanda warhammer40kda hikaye ve evren olaran gördüklerim arasında en başarılısıdır hatta blizard starcraftı yaparken ondan esinlendigini kabul eder...

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Arkadaş gerekli şeylerin sitesini yayınlamış. Bilenlerinin olduğunu görmek güzel. Gerekli Şeyler Nişantaşı'na Migros'un üst katına taşındı. Meraklısına duyurulur!...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

abi bunu gördüğüm iyi oldu :D banada böle bi kitap lazım

harry potter 1 2 3 4 5  derken şimdide en son kitabı olan melez prens i bitirmek üzereyim 50 sayfa falan kaldı böyle bi kitap warmıdır başka büyücülü falan bişey.. warsa bi önerirmisiniz :D okumam lazım son kitabı çıkasıya kadar

Coco cola gibiyim hayatın tadıyım, rocco gibiyim çok şekerim, albeniyim bahanem çok, çikolatalı gofretim beni sevmeyen yok!...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kardeşim H. Potter çok basit bir yapıdır. Bizim büyülü dünyamızın yanında çok basittir o.

Sana Başlangıç olarak Gediksavaşları Efsanesi Büyücü Çırak (Raymond E. Feist) ile başlayan seriyi öneririm.

Sonra sen gel, yine tavsiyede bulunuruz. Bu arada İthaki'den çıkmıştır Gedik Savaşları'nı oku bitir, sana başka tavsiyelerde bulunuruz :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zob
    zob's avatar
    Erkek

Criminal bunu yazdý:

Arkadaþ gerekli þeylerin sitesini yayýnlamýþ. Bilenlerinin olduðunu görmek güzel. Gerekli Þeyler Niþantaþý'na Migros'un üst katýna taþýndý. Meraklýsýna duyurulur!...

Az gitmedik disipline lisede kumar oynuyoz zannediyolardi hep zarlarla falan :)

Ayrica Merakli arkadaslar icin http://lostlibrary.org/anasayfa.htm

Cizimlerden Makalelere kadar bi cok sey mevcut bu sitede mutlaka gezin derim ;)

Ilk kitap olarak bence Kara elf uclemesi kotu bi secim hele ki devam eden kitaplarda Drizzt in ortaligin resmen a.k dugu dusunulurse kara elf  serileri bence Fantasy kitaplari icinde en kotuleri insani surukluyo ama bi yerde ole abartiyolarki oha diyip birakiyosun kitabi :) Ilk baslangic kitabi herzaman DragonLance(Ejderha Mizrahi)dir 150-200 den fazla farkli kitabi barindirir Dragon Lance ve karakterler olsun olaylar olsun insani bi an bile ktabi birakamiyacak seviyede etkiliyo.Denemiyenlere denemelerini tavsiye ederim :)

Ayrica Gothic Horror ( Korku) serisi olan Ravenloft  baya guzeldir bunun disinda ForgettenRealms(Unutulmus diyarlar), WereWolves(Kurtadamlar), Warhammer, vs gibi kitaplarida okumanizda yarar var :)

Aslinda Saymakla bitmiyo hepsinin ayri bi yeri var zaten kitaplari okumaya basliyan arkadaslar bi sure sonra bu ne bu nerden gelmis bunun asli ne gibi sorular sormaya basliyolar Tabi kitaplarda yuzeysel olarak bunlar anlatiliyo ama daha fazlasini isteyen arkadaslarin yardimina FRP oyun kitaplari geliyo her serinin kendine oz kitaplari var bu kitaplari hem bilgi edinmek hemde FRP(Fantasy Role Playing) oynamak icin kullanabiliyosunuz

Ozellikle DM's Guide ve Monsters Manuel size tam bi klavuz oluyo Tanrilarin neler oldugu Yaratiklarin genis aciklamalari vs gibi bilgiler iceriyor Eh daha sonrada diyosunuz bu kadar okudum ozaman zamanidir bi FRP cevirelim Zar takiminida edindikten sonra ve karakter hazirlamayi ogrendikten sonra Arkadas grubunuzu toplayip oynadiginiz FRPler ilk baslarda acemilikten  komik yada sacma gelebilir ama ilerliyen zamanlarda siz tecrube kazandikca belki aylar suren hikayelerin icine surukluyo sizi bu oyun :)

Madem Frpye basladik biraz nasi bisi oldugunuda anlatayim Oyun tamamen sizin hayalgucunuz olcusunde gelisiyor Gerekli malzeme olarak Eger belli bi dunyaya bagli oynamak istiyosaniz Kural kitabi gerekli oncelikle bu kitapda bulacaginiz seyler buyu aciklamalari karekter yaratilmasi sistem tanrilar normal yasam konusulan diller vs gibi konular sonra Eger DM(Duengeon Master) iseniz en az 1  oyuncu eger oyuncuysaniz bi adet az kullanilmis DM :) sonra gereken Zar takimi bu sizin yaptiginiz olaylari sans a bagli olarak basarip basaramamnizi belirlemek icin Orn: Diyelim biriyle poker oynamaya basladiniz elinizin karsidaki kisinin elinden daha ii mi yoksa kotumu oldugunu belirlemek  icin belli bi sayinin ustunde zar gelmesi gerekir tabi kural kitabinda belirtilmis olanlarin disinda DM istedigi hersey icin zar atmanizi isteyebilir Zar derken normal 6 lik zardan bahsetmiyorum yalnizca burda 4luk 20lik 100luk vs gibi zarlar mevcut :)

Diyceksiniz ben ogrenci adamim para vermem ole seylere

Ozaman tek ihtiyaciniz olan hayalgucu ve zar takimi :) kendi dunyanizi yaratabilirsiniz Orn:Ole bi dunya olur ki Ejderhalarin buyuculerin dolastigi ama kiliclar yerine pompalilar magnumlar vs gibi silahlarin oldugu bi dunya gibi :)

Simdi gelelim oyunun yapisina yarattiginiz karakteriniz sizin kisiliginizi rol yeteneginizi vs leri oyun icinde temsil eder

Oyunun hicbir Limiti yoktur Kralda olabilirsiniz kolede bu olaylarin gelisimine ,DM inizin insafina :)  ve sizin olaylar karsida verdiginiz tepkilere gore belirlenir.Bi sure oynadiktan sonra ole kaptiriyosunuzki kendinizi artik  oyunda olan olaylara durdugunuz yerden tepkiler vermeye basliyosunuz :)

Gelelim FRP ve Fantasy kitaplarinin baglantisina Fantastic kitaplarin  bi cogundaki basrol karakterleri aslinda Kitap yazarlarinin FRP oyunlarinda kullandiklari karakterlerdir aslinda ve dunya kurallari FRP oyunlari baz alinarak yapilmistir genel hava olarak FRP oyunlari bu kitaplari andirir

Oyunun asil amaci Adrenalin salgilamak ve eylenmektir Tabi burda yazdiklarim cok kisaltilmis bi ozet niteliginde  :)

Ayrica Sanildiginin aksine (En azindan ben Turkiyedenken boleydi) FRP insanlarin Rol yetenegini gelistiren bi oyundur Hic bi sekilde ne insanlari piskopatliga nede Intihara surukler ki 3-4 sene once bi gazetede bu yonde haberler cikmisti :)

Biraz bilgi verebildim insallah bilgisi olmayan arkadaslara

Saygilar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zob
    zob's avatar
    Erkek

2 kere oldu pardon :)

Toplam Hit: 4379 Toplam Mesaj: 35