folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kaddafi Ve Libya Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Kaddafi Ve Libya Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

siktiredin ak daha beter olsunlar, zamanında bizi de sattı bu araplar, sonra ne oldu, ingiliz sömürgesi, akıllanmıyorlar işte biz napalım amk.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

çizittirik

Allah Türktür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek
    http://www.youtube.com/watch?v=6rXv3TFDAcc

Pipocu | Hayatimda 1 tek kural var. 4S kurali.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

AMpul bunu yazdı:
    -----------------------------

siktiredin ak daha beter olsunlar, zamanında bizi de sattı bu araplar, sonra ne oldu, ingiliz sömürgesi, akıllanmıyorlar işte biz napalım amk.

o araplar bu araplar değil yav S:

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

AMpul bunu yazdı:

o araplar bu araplar değil yav S:

doğru diyosun trablusgarp savaşında destek vermişlerdi ama ben daha çok genel manada arapları kastettim :D

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

biraz akıllılık edip adam gibi bir paralı ordu kursaydı bunlar başına gelmezdi ayrıca NATO illegal bir şekilde kaddafinin tüm güç lerini vurmuştur 

düşünün PKK saldırısına karşı direnen bir türk ordusunu NATO nun vurdugu eliniz kolunuz bağlı ne yapabilirsiniz ki adam gün gün toprak kaybetmeye devam etti yapacak birşeyi yok 

kaddafi iyiydi veya kötüydü baştakini ülkenin yarısı sevse diğer yarısı nefret eder , ABD nin istediği oldu okadar. ,kendi kendilerini zktiriolar işte.

Alldebrid Türkiye / IDM Türkiye yetkili bayi. ulaşmak isteyen mail atsın tyfn.panxer@gmail.com yada telegram https://t.me/PanxeR
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dede
    dede's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

dede bunu yazdı:

başlık baştan aşağı saçmalık gibi geldi hocam hiç kusura bakma tabi bu benim fikrim...

Kaddafi dediğin adam 40 yıllık diktatör sadece bu bile artılarını götürür

devamını okumadım sadece buraya cevap vermek istiyorum.

aynı şeyi mesela kanuni sultan süleyman için söyleyebilir misin?

iddian çok anlamsız

1)  5 asır öncesiyle bugünü bir tutuyorsan sorun yok.Ayrıca aynı şeyi kanuni içinde söyleyebilirim.40 yıl seçim olmaksızın tahtta kaldıysa ve tahta çıkmak isteyeni öldürdüyse oda bir diktatördür.Tabi o zamanın şartları bunu gerektirdiğinden 500 yıl önceki devlet yönetene diktatör demek olumsuz bir eleştiriden ziyade gerçekçi bir yaklaşımdır.

2)devamını okumadan yorum yapmak diye birşey yok hocam kusura bakma.

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

dede bunu yazdı:

1)  5 asır öncesiyle bugünü bir tutuyorsan sorun yok.Ayrıca aynı şeyi kanuni içinde söyleyebilirim.40 yıl seçim olmaksızın tahtta kaldıysa ve tahta çıkmak isteyeni öldürdüyse oda bir diktatördür.Tabi o zamanın şartları bunu gerektirdiğinden 500 yıl önceki devlet yönetene diktatör demek olumsuz bir eleştiriden ziyade gerçekçi bir yaklaşımdır.

söylediğin doğru, o kısmı görünce devamını okumadan yorum yaptım, bu konuda özür dilerim hatalıyım.

diktatörlüğe gelince eğer libya'yı bahsedildiği kadar iyi yönetmişse herkese böyle bir diktatör lazım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dede
    dede's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

dede bunu yazdı:

söylediğin doğru, o kısmı görünce devamını okumadan yorum yaptım, bu konuda özür dilerim hatalıyım.

diktatörlüğe gelince eğer libya'yı bahsedildiği kadar iyi yönetmişse herkese böyle bir diktatör lazım.

Libya'yı dedikleri kadar iyi yönetseydi libyaya özgürlüğü getirir seçimlerle başbakan olur gene yönetirdi en basitinden..(en bariz örnek atatürk'tür.)

Ayrıca bu adam dedikleri kadar olsa o halk bir avuç ajanı tükürüğüyle boğardı ama halkta destekledi ki isyan büyüdü.Hatta Bir haberci seyfülislamla röpartaj yaptığında selfülislam tüm karışıklığın 200 ajandan ibaret olduğunu söylemişti,inanmadı tabi haberci hatta ben sesli gülmüştüm :)

Bir önceki mesajdada yazdım kaddafi 100-200-500 hatta 1000 tane ajanın sokağa dökülmesiyle indirilecek bir diktatör değil kim ne derse desin.

edit: Haberci cüneyt özdemir'di.

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

@dede kaddadifi indiren halk ayaklanması, muhalifler veya ajanlar değil. ülkeyi bombalayan uçaklar muhaliflerin değil. bunu hatırlamak gerek.

şu an sadece göz boyanıyor muhalifler yaptı diye. o bombardımanlar unutturulmaya çalışılıyor.

sence hiçbir dış güç müdahale etmese birkaçyüz ajan hatta milyonlarca halk bile olsa bunları yapabilirler miydi?

suriye için yazdığım şeyler vardı libya için de geçerli. bu adamlara muhalif diyorlar, halk diyorlar. adam elinde roketatarla ve makineli tüfeklerle geziyor. suriye'deki sözde muhalifler için de durum aynı. sokakta yürüyen kimin elinde bu silahlar var? hadi var diyelim bu adamları deli mi sikti ki "biz bu yönetimden sıkıldık, sokağa çıkıp karakolları bombalayalım" diyebilir arkasında dev güçler olmadan?

pkk bile 20 yıllık terör örgütü ama kalkıp şehirmerkezinde karakol, hastane bombalayamıyor. libya'da suriye'de sıradan halk mı yapıyor bunu?

Toplam Hit: 7510 Toplam Mesaj: 37