Kahrolsun Microsoft

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

linux dünyanın en sağlam yazılım platformu olduğu gibi remote controlde üstüne tanımayan bir performans sağlar konsoluna yerleştirilmiş ssh sistemi ile sunucuya %100 erişilebilirlik sağlar.. çalışır durumda ilken kendini güncelleyebilen ender bir işletim sistemidir hiçbir kar güdmez ancak "mandrake linux paralı, redhat paralı" derseniz onlar linux çekirdeğini görsel olarak geliştiren firmalrarın eseridir yani bit nevi modifikasyona para wermek gibi

linux ücretsizdir geliştirmeye açıktır güvenlidir microsoft gibi şerefsiz firmalar ise kendilerini kazandıkları parayı kullanarak standart haline getirmeye uğraşmaktadır....

microsoftun işletim sistemi windows ise binlerce bug a sahip kendini güncelleştirmede oldukça kısıtlı, pahalı, hiçbir destek sağlamayan aciz bir işletim sistemidir

ancak bugün gidipte bir internet cafeye linux kurarsanız oraya karı kızla chat yapmak için giden öküzler afallar bunun ana sebebi ise microsoftun ücretli olmasını kullanarak kendini standart haline getirmesidir linux deyince birçok arkadaş sadece konsol sanıyo hayır linux de windowsdan daha güzel görünüme sahip masaüstü yazılımları war örneğin K Desktop; windows XP nin "aah çok güzel" dene arabirimi K desktop ın hızına erişmesi imkansız görünüm olarakda bir o kadar acizdir 

kahrolsun microsoft

herkes linux u denemeli bir şans vermeli microsoftun para tuzağına düşmeyin aciz yazılımlar kullanmayın

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HKN
    HKN's avatar
    Erkek

TAMDESTEK

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    boragon
    boragon's avatar
    Erkek
    peki netten indirebileceğimiz kaliteli linux sürümleri nelerdir?
    winlinux denedim xp'de hata verdi.

Make your dreams real!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GLaDio
    GLaDio's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    knoppix

linux'i denemek isteyenler icin ideal. cd'den cali$tigi icin kurulum derdi yok :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    download arşivinde var..

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ben sonuna kadar microsottçuyum.

Eger bazıları at gözlüklerini cikarip sole bi ellerindeki windowsla linuxu karsilastirirsa anlicaktir neden ole olduumu...

en ii linux versionlari da gördüünüz gibi yawas yawas paralı oluyor cunku en iisini üretmek büyük paralara mal oluyor. ve yasasin microsoft. yasasin bill gates...!

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hayır birde şöyle bir şey var kim kullandığı windows a para verdi.

ir2 sen evinde kullandığın windows a paramı verdim?

cevabın yooo olacaktır.

Adam yazmış mis gibi aptal saptal kodlar la uğraşmıyorsun hiç olmazsa...

Microsoft Windows Forever.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whowantsome
    whowantsome's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Windows güncellemelerinin sayısını ve güncelleme sırasında değiştirilen dosya sayısını görünce

insan Bu işletim sisteminde hatalı olmayan bir dosya var mı diye Merak ediyor.

Bu arada Yeni gündemde Birkaç türkçe Linux çalışması var.

PADUS: www.uludag.org.tr

bunlardan birisi bu cd çalışıyor ve nerdeyse tamamı türkçe

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

nerde o eski siyah ekranlar. nerde o eski dos sistemi. nerde o eski herbi boku klavye ile yaptigimiz zamanlar. simdi mouse u tutmayi ogrenen bilgisayarci oldu, kasanin vidasini cevirebilen teknik servis oldu.

YASASIN DOS SISTEMI...

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

walla kim ne derse desin bende sonuna kadar microsoftcuyum : )

ya linux un güvenliğinden bahsediyor herkes..

en basidinden bi shelle accountunu düşünelim irc server açmak için aldıgımız shell

cd ..

cd ..

cd ..

yazıyosun bakıyosun

taa ana yerdesin :) windows da yapsana bunu sıkar biraz :) ama linux u kullanmak ayrıcalıktır tabi zeka gerektiren bişeydir. çünkü linux windows a göre daha zor driver bakımından program bulma veya yazma bakımından windowsdan daha zor ama görselliği  bakımından çok güzel

bende linux red hat 9,0 dı galiba onu kullandım virtual makinada

şunuda söyliyem herkezin virtual makinasında bi tane linux olması :)

Coco cola gibiyim hayatın tadıyım, rocco gibiyim çok şekerim, albeniyim bahanem çok, çikolatalı gofretim beni sevmeyen yok!...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sahin
    Sahin's avatar
    Erkek

ok  ir kadeşim güzel sölemişin ama herkes linux kullanamaz ki .. Tamam windows dan çoook daha ilerde olabilir fkat çok zor bi sistemm ..  baya bi alışmaları lasım .. Kod flan la işlio zor iş :D

Xp yi koycann ooohhhhhh :D

Toplam Hit: 5164 Toplam Mesaj: 30