folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kalıcı Veri Silme

Kalıcı Veri Silme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaLiTe
    KaLiTe's avatar
    Erkek
      İyi akşamlar sevgili müridler. bu konu hakkında bi şey yazıldımı bilmiyorum ama arastırdım bulamadım forumda . bilgisayarımı satmayı düşünüyorum fakat üzerinde çok kredi kartı kullanarak alış veriş yaptım.  bazı çakkallar böyle bilgisayarları alıp harddisk de veri kurtarma proğramları ile kredi kartı bilgileride dahil olmak üzere her şeyi kurtarabiliyorlarmış. sizden ricam verilerimi nasıl silersem hangi proğram kullanırsam bilgisayarımı gönül rahatlığı ile satabilirim_?

Yalnış Bir Öyküdeyim Beni Yeniden Yaz . . .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek
    harddiskin tüm bölümlerine format at windowsu yeniden kur hem temiz bir bilgisayar teslim etmiş olursun sattığın yere o veri kurtarma işi ile pek ilgilenmezler formatlanmış harddiskte pek fazla veri bulamazlar

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaLiTe
    KaLiTe's avatar
    Erkek
    hocam benimde düşüncem öyleydi ama birileri beni kıllandırdı. hadi benimm sattığım adam sağlam adam zarar gelmez de  olurya onun sattığı adam puşt çıkar. sırf bu işlerle ilgilenen adamların olduğunu duyunca haliyle tedirginliğe kapıldım. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

Kalıcı veri silmek mümkün değildir anca üzerine yeni şeyler yüklemen gerekiyor yani;

atıyorum 80 gb lık hard diskin var

format atcan doldurana kadar film müzik felana tcaksın tam doldurcaksın yani sonra bişi kalmaz herhalde :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Blue_moon bunu yazdı:
    -----------------------------
    harddiskin tüm bölümlerine format at windowsu yeniden kur hem temiz bir bilgisayar teslim etmiş olursun sattığın yere o veri kurtarma işi ile pek ilgilenmezler formatlanmış harddiskte pek fazla veri bulamazlar
    -----------------------------

Hocam yanlışın var, çok fazla veri bulunabiliyor. Bunun üzerine üniversitelerde ders bile var ;)

Konuyu açan arkadaş forumda arama, dökümanlar arasında bununla ilgii bi yazı olması lazım ;)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek
    wipe diye aratırsan bulursun bir şeyler :W

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    R-Wipe & Clean programı ile şu anki verilerini geri gelmeyecek şekilde silebilirsin ama önceden sildiklerine birşey yapamaz. En garanti yol harddiske tamamen dolacak şekilde dosya kopyala. Büyük dosya bul film dosyası mesela. Disk dolana kadar ondan kopyala silmesi kolay olur sonra. Diski tamamen doldurduktan sonra normal olarak sil hepsini. Veri kurtarma yaparlarsa senin kopyaladığın filmi alabilirler sadece.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek
    hardiski biçimlendir tekrar veri yaz boş kalmıcak şekilde bence yeterli

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Zilla Data Nuker 2, Freeraser, Lavasoft File Shredder, CHAOS Shredder, Eraser 5.7, Mutilate File Wiper bu yazılımlar sabit diskindeki verileri bir daha geri getirilemeyecek şekilde siler ama tarafımca denenmedi..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

r wipe and deleteyi indirdikten sonra diski fat32 olarak formatla...

ondan sonra programdan wipe free space de, wiping algortyhm olarakda Dod 5200.28-Std yi seç...

wipelasın bitti...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaLiTe
    KaLiTe's avatar
    Erkek
    eyw renegadealien abi dediğin proğrama bi bakam 

Toplam Hit: 9848 Toplam Mesaj: 31