folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kalıcı Veri Silme

Kalıcı Veri Silme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

2006 bunu yazdı:
    -----------------------------
    Pekala:

"örnek.doc ile örnek.txt" dosylarını olduğu bir hdd ye "wipe" uygulanmadan windows üzerinden silme veya hddyi full doldurup,formatlama işlemlerine tabi tutulduktan sonra bile "örnek" belgelerine ulaşılma imkanı varmıdır.

Harddiski full doldurursan hiçbir şekilde geri getirilemez. Başka işlem yapmana gerek yok. Format veri kurtartmayı pek etkilemez. Verinin geri getirilmemesini sağlamanın tek yolu verinin olduğu sektöre başka veri yazmaktır.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2006
    2006's avatar
    Erkek
    Peki HDD FUll olarak doldurulur mu? Yani demem o ki 60 kb lik bir .txt dosyası 80 gblik bir diskte üzerine veri yazılmadan çok rahat hdd saklayabilir mi?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    r wipe and deleteyi indirdikten sonra diski fat32 olarak formatla...

ondan sonra programdan wipe free space de, wiping algortyhm olarakda Dod 5200.28-Std yi seç...

wipelasın bitti...

bu adam ne diyorsa odur 

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2006
    2006's avatar
    Erkek
    "Wipe" kullanmadan böyle bir imkan var mı dediğimi hatırlıyorum. Konudaki tüm yorumları okudum. Bilgisi olan varsa onların yorumu görmek için mesaj yazıyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

dediğim programı indir,

d: diskine gir 

gizli dosyaları göster

korunan işletim sistemi dosyalarını gösterdeki ticki kaldır,

ondan sonra programı calıştır, wipe free space yap, ondan sonra anlarsın sorunun cevabını zaten...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

2006 bunu yazdı:
    Peki HDD FUll olarak doldurulur mu? Yani demem o ki 60 kb lik bir .txt dosyası 80 gblik bir diskte üzerine veri yazılmadan çok rahat hdd saklayabilir mi?

Sorunu tam olarak anlayamadım ama harddiskin doldurulmasını soruyorsan windows'un çalışmadığı bölümleri 0 kb kalana kadar doldurabilirsin. Windows'un çalıştığı bölümü de büyük oranla doldurursun ama bilgisayar kilitlenebilir belki. Ben 3-5 MB kalana kadar doldurmuştum birşey olmadı.  Diski doldurmaya uğraşmaktansa rene'nin dediği programı kullanmak daha mantıklı.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2006
    2006's avatar
    Erkek

Yorumlar için sağolun hacılar;

Mevzu şudur: Bir tanıdığım ile bir iddiaya girmiş bulunmaktayım. Wipe metodu kullanmadan pc ye kaydettiğin .doc - .txt doslarını ne yaparsan yap. Geri getirebileceğinin iddiasını sürmektedir. Bu konularda yeterli açık kaynak yazılara ulaşamadığım böyle bir durumun yeniden söylüyorum "prog." kullanmadan. Tamamen bir verinin silinmesi mümkün müdür? 

diğer sayfada bir mürid, "üzerine yazma" yönteminden bahsetmiş. Bu imkanlı mıdır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

2006 bunu yazdı:

Yorumlar için sağolun hacılar;

Mevzu şudur: Bir tanıdığım ile bir iddiaya girmiş bulunmaktayım. Wipe metodu kullanmadan pc ye kaydettiğin .doc - .txt doslarını ne yaparsan yap. Geri getirebileceğinin iddiasını sürmektedir. Bu konularda yeterli açık kaynak yazılara ulaşamadığım böyle bir durumun yeniden söylüyorum "prog." kullanmadan. Tamamen bir verinin silinmesi mümkün müdür? 

diğer sayfada bir mürid, "üzerine yazma" yönteminden bahsetmiş. Bu imkanlı mıdır.

üzerine yazıldığında veri ancak laboratuarlarda geri getirilebiliyo oda 1 mb için yüz yılmıydı neydi.bildiğim öyle

http://www.tahminciyiz.com Garantili İDDİA Tahminleri Sitesi! =) http://www.tahminciyiz.com Önerileriniz için lütfen pm atın =)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

ZoktriP bunu yazdı:

Blue_moon bunu yazdı:
    harddiskin tüm bölümlerine format at windowsu yeniden kur hem temiz bir bilgisayar teslim etmiş olursun sattığın yere o veri kurtarma işi ile pek ilgilenmezler formatlanmış harddiskte pek fazla veri bulamazlar

Hocam yanlışın var, çok fazla veri bulunabiliyor. Bunun üzerine üniversitelerde ders bile var ;)

Konuyu açan arkadaş forumda arama, dökümanlar arasında bununla ilgii bi yazı olması lazım ;)

ki bikaç üniversitede araştırma yapıldı  ebay den 2.el hardiskleri toplayıp  şirket bilgileri banka bilgileri kayıtları  Lockheed Martin'in füze savunma sisteminin planlarını  çıktı :| 

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2006
    2006's avatar
    Erkek

Anladığım kadarı ile bu yönde araştırılan pek fazla bir bilgi bulunmadığı doğrultusundadır.  Donanım ile Yazılım uzmanlarının konuya müdahil olup bir yazı yazmalarını umuyorum...

Bu işlerle haşir neşir olanları bekliyorum...

Toplam Hit: 8997 Toplam Mesaj: 31