folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kalp Konusunda İyi Bir Doktor Yada Hastane Onerileriniz

Kalp Konusunda İyi Bir Doktor Yada Hastane Onerileriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Yaklaşık 1 senedir devam eden kalbimde kuş var çırpınıyor gibi tanımlar verilen çarpıntı tarzı bir olaydan muzdaribim

Yaklaşık 7 yıl önce bir hamam muhabbetinden sonrada 6 ay süren ayninsorunu yaşamıştım sonra azalarak kendiliğinden kaybolmuştu

Bu sorun birden bire ansızın portledi hiç bir durum yokken hemen hemen 1 sene olacak ilk önce gider diye düşünmüştüm ama kaybolması bazı haftalar çok çok azalırken bazı haftalar çok yukseldi kartal.kosuyoluna randevu aldım o zamanlar korona yeni çıktı hiç bir şey belli değildi gittim Dr bize değil.kardiyolojiye al demişti ve uzun süre buralara gelme şu dönemde diyince gitmedim sonra kafama takıldı bu seferde Siyami Ersek den randevu aldım gittim durumu anlattım o arada eko dur holterdir her işlemi yaptırdı doktor tabi bunlar hemen hemen 1 er hafta arayla en son senin bu durumuna şu oda bakıyor sana oraya randevu yazicam onlarla görüş dedi tamam dedim

Randevu gününde gittim bütün tahlil sonuçlarına baktimcok onemli bir şey yok sana şu ilacı yazayım 6 ay sonra gel dedi aslında holteri taktıkları hafta zaten çok yoğun geçmemişti bu durum ama ne anlatabildim ne dinledirler bir ilaç yazdı sadece buna başka dedinkahveden uzak dur uyku düzeni şu iç filan gibi şeyleri de bir önceki Dr um söylemişti sağolsun bu son iki Dr hiç bir şey söylemedi

Ben zaten kahve alkol neredeyse hiç sigara hiç çay az tüketen bir insanım ayrıca bunların dışında kötü bir alışkanlığım da yok zaten konusamadigim anlatamadigim budumlar var bunları rahatça konuşacağım kalp konusunda iyi özel bir hastane varsa gitmek orada görüşmek istiyorum

Yada özel bir muayenehane özellikle bu aritmi bozukluğu denilen sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar varsa onların tavsiyesi daha iyi olur

Bu arada onların verdiği hapı ilknkez bugün içtim normalde hastalanınca bile hap içmeyen bir insanım benim için bu durum çok zor oluyor

Hastane ve Dr önerilerinizi bekliyorum

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Siyami ersek ve türk kalp vakfını önerebilirim.

Ignorance is bliss.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Yuvarla diderali gitsin hocam bende de oluyor aynısı.

Oturduğum yerde 130 bpm gördüğümü bilirim.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

delik olabilir. Teşhisden önce iki kere gittim ekg felan bişeyler yaptılar yolladılar. Arabayı yıkarken sırtımdan biri bıçak gibi sokar oldu. O an işi gücü bırakttım gittim doktora . Dedim benim kalbimde sorun var bakıcaksınız , baya dil döktüm. Götürdüler ağzımdan kamera soktular. Aq kamerasını 15 dk içimde gezdirdiler deliği buldular. Delik arkada olduğu için zor buldular.Bu işin yaşla zamanla alakası yok  27 yaşıma kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım. Spora başlayınca kalp artık yeter dedi uyarıyı önceden verdi.
    Adam gibi doktorda var ama çoğu başından salıyorlar . Oraya gidince at kendini yerlere yoksa ekg çeker yollarlar. Soktur kamerayı baktır.

Seminerist tarafından 10/Oca/21 14:14 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

https://www.belhhanakpinar.com/

Florance nightingale sislideydi eskiden ayrılmış galiba.

Kral adamdır. Ama senin durumunda o kadar ciddimi bilemedim. Adam prof mrof cerrah ne varsa hepsi var adamda.

anca gidersin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

koşu yolu kalp ve damar  

hepsi iyi hocaların . tabi asistan dışında bulabilirsen  

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

Reserve

Konuyu ben de takip ediyorum.

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

geçmiş olsun

yeni konu açılmıştı herkes klap doktoru paylaşmıştı ama konuyu bulamadım 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

ne ilacı verdi ki?

He is finding himself.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nigdeli
    nigdeli's avatar
    Erkek

öncelikle geçmiş olsun ara ara benzer sıkıntılar bendede oluyor detaylı baktılar bi sıkıntı yok dediler. arada bazen yine oluyor takmıyorum artık. annem kalp hastasi kalp kapakcigi değişti çoğu doktor açık kalp ameliyati olacaksın derken yavuz beşoğul kapali sadece koltuk altindan küçük bir kesiyle ameliyati yapti ve annem kisa sürede toparladı şükür. yani kısacası yavuz beşoğul bu işte bana göre ustadır. kalpte hastane değil doktor önemli. ne hastanelere gittik ne paralar verdik ama doktor iyi olmayinca hicbiseyin anlamı yok. 

Sahte bahara aldanma ayazda kalırsın...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

hocam bende aynı dertten muzdaribim. Ama benimkisi pıt diyor (tek atış) sonra 10-15 sn sonra tekrar bitane daha . Kolumda apple watch var. ritmik atışları kaydettim. Burdaki kardiyolojiye randvu aldım. Önce durumu anlattım. ama ritimleri kaydettiğimi söylemedim. bana direk EKG ve EKO yazdı. inceledi. aynı gün sonuçları vermeye gittim. Bana herşeyin gayet normal olduğunu söyledi. bende busefer elimdeki silahı çıkarttım. (Ritim Grafiğini.) doktor baktı grafiğe. ha tamam sende fazla atım var dedi.  Bana bitane hap verdi. Normalde bunun sorun teşkil etmeyeceğini ama rahatsız edecek düzeyde olursa bu haptan 1 tane almamı söyledi.  Geçenlerde uykudan uyandırdı Beni. 1 tane attım bu haptan yarım saat sonra kayboldu. Ama ara ara hissediyorum kuş çırpıntısını...Kahveyi çayı kestim. Sabahları süt içiyorum. 2-3 gündür bi sıkıntı yok. (var da rahatsız erdecek düzeyde değil. çok dikkat edersem farkediyorum.)

İsterden özelden grafiğimi atabilirim.

Edit1: Bendeki rahatsızlığın tıbbi adı Atiyal Fibrilasyon.

Edit2: Normalde bisiklet kullanan biriyim. 1 çıkışta 10-25 Km arası sürerim.

serhat8102 tarafından 10/Oca/21 17:25 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 4436 Toplam Mesaj: 46
kalp atımı bozukluğu