folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Kamp & Kampçılık Youtube Kanalımız

Kamp & Kampçılık Youtube Kanalımız

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

video'ya bakmadım henüz de(sonra bakacağım ama), video'daki Sırt Çantası hoşuma gitti.

Bunun Modeli'nin veya Markası'nın bir adı var mı? 

~@~

çanta MilTek marka dedi sanırım. 50lt'lik.

Limon detâyı ilginç'miş.

biri yanında olmak üzere, 3 adet bıçak(yada çakı, 1adet'i de pense tipli) taşıyor, sanırım.

çanta için 12kilo dedi.

para'cord bileklik(9metre). 

yağmurdan,rüzgardan etkilenmeyen benzinli çakmak'ın ilginç bir türü vardı.

düdük. ^^D`

ağrı kesici,ateş düşürücü,kas gevşetici,yanık kremi.

antiSeptik, antiBiotik, antiViral(^^` yohArtık.),dezenfektan. sabun.

gaz'lı bez,çatallı iğne,dikiş takımı,yara band'ı.

eksik olarak bi'tek, MonoOküler dürbün göremedim.  Boynu'nda  asılı durmalı, bence.

bir'de, yanında taşıdığı, kanı durdurmak için kullandığını söylediği madde, o amaçla kullanılmıyordu sanırım. ^^` adrenalin (normalde, noradrenalin olması lâzım'dı diye hatırlıyorum.)

2~3 fener, ve yedek pil. 

~@~

Askeri tip'teki Pusula'yı kullanmayı öğrenemedim gitti. @qoqo biraz anlatabilir misin, bu alet Yön tayini hâricinde, Mesafe Tayininde de kullanılıyor sanırım. Bütün Sınıflar için El Kitabı var, ve bunda yazıyordu, ama değişik bir anlatımı var, anlamadım. ^^` MilYem  diye bir tâbir de vardı. 

birde bölgenin(ölçeği nedir bilmiyorum) Arazi Haritası olsaydı harika olurmuş. 

Gece için de, para olacak, kafaya takılan eklem'li MonoOküler termal yada İnfra kamera olacak, şahane olurdu. ^^`

hipoTerm'i battaniyesi.√

bir adet de Lazer Pointer(işaretçisi) iyi olur. kezâ, Şarj edilebilir Fener de iyi olur.√

RitmFarbRacourci tarafından 11/Oca/21 02:11 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

Ali abiye arada yazarım. Korona sağolsun uzak tutuyor bizleri 😂😂 takipte kalın. Güzel sağlam içerikler gelecek mutlaka. Çünkü Ali reis sağlam Kampçıdir😀

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Desteğiniz için çok teşekkür ederim, videoları sürekli geliştirmeye devam edeceğiz. Olabildiğince kaliteli çalışmaya çalışıyoruz

userneyime bunu yazdı

Kamera olarak hangi ekipmanları kullanıyorsun

3 farklı kamera var hocam aksiyon olarak gopro hero 8 black ve yan kamera olarak da aee s71t+. Ana kamera sürekli değişiyor düzene bindireceğiz ona göre de bütçeye göre en kalitelisi olsun diye uğraşıyoruz

futurist bunu yazdı

beğendim tebrik ederim. hepimiz eve tıkıldığımız için rahatlatıyor. çekimde iyi sohbet falan  eğlenceli.

tek durum biraz daha hızlı ilerlerse güzel olur. biraz yavaş buldum

CorretzA bunu yazdı

Hocam naçizane tavsiye verecek olursam ilk başlarda videolarını 10-15dk aralığında tutarsan iyi olur. Belli bir kemik izleyiciyi yakaladıktan sonra süreyi arttırman daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Bu YouTube olayında olay tamamen düzenli video yükleme ile alakalı.. haftada bir veya iki gün belirle düzenli video atarsan bir süre sonra sayının artacağını düşünüyorum. Son olarak videonun kapak resmini, yazı stilini ve yazdığın yazıyı güzel seçersen ilk defa izleyecek bir kişi için etkili olduğu kanaatindeyim. YouTube işiyle uğraşmıyorum bunlar benim kendi izlenimlerim.

Sıkıcı olmaması için elimizden geleni yapıyoruz hocam. Sadece kamp sevdalılarına değil şöyle en azından biraz sempatisi duyan insanların da rahatlıkla izleyebileceği videolar çıksın diye çabalıyoruz fakat biraz zor. Mesela sessiz barınak videosunun sadece ham hali 8.5 saatten fazla. Neredeyse 1 haftalık da emek var. 20 dakikanın her dakikası aslında önemli çünkü kendini tekrar etmeden nasıl yapıldığını gösteriyor ama farklı bir şeyler de gerek. 10-15 dk olayında da benim de isteğim o ancak başlarda da olsak bütün formatları denemeye çalıştığımız için videolar uzayabiliyor. Düzene bindikten sonra bu kadar farklı formatlar olacağını sanmıyorum tabi zamana bıraktık 

ruhi bunu yazdı

Ali abiye arada yazarım. Korona sağolsun uzak tutuyor bizleri 😂😂 takipte kalın. Güzel sağlam içerikler gelecek mutlaka. Çünkü Ali reis sağlam Kampçıdir😀

Selamını ileteceğim hocam çok sağ ol :) Benim de 2021'de youtube kanalı açmak yerine tek güvencem Ali abinin bilgi, tecrübe ve yeteneği :) Adam her ortamda hayatta kalabiliyor, bence şuan tek eksik kitlelere ulaşmak yoksa bence tanısa herkesin ilgisini çeker adamın hayatı

@RitmFarbRacourci hocam senin mesajı alıntılayamıyorum çok uzun, senin gibi herkes videoların içine düşüp böyle güzel izlese zaten kanal amacına ulaşmış olur. Bilgilerin hiçbiri farazi değil, o iğne hakkında benim de bilgim yok maalesef :(

by_Tet tarafından 11/Oca/21 11:06 tarihinde düzenlenmiştir

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

kazmayı görünce drirek defineci dedim :P

abone oldum takip

😁😁 ilahi hocam

Kanalınıza abone oldum takip edeceğim 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

..

@RitmFarbRacourci hocam senin mesajı alıntılayamıyorum çok uzun, senin gibi herkes videoların içine düşüp böyle güzel izlese zaten kanal amacına ulaşmış olur. Bilgilerin hiçbiri farazi değil, o iğne hakkında benim de bilgim yok maalesef :(

Ali'ydi adı herhalde, anlatımı gayet Düzgün, kendinden Emin, sâkin sâkin ama Kararlı anlatınca dinledim. biraz da merâkım var.

şunları da ekleyeyim bi'de;

mesela başında Şapka değil de, mağara kaşif'leri(?) gibi yada bisiklet'çiler gibi, katı ama özellikle Gözenekli sert Plastikten(?) bir Başlık olması da çok ilgimi çekti(yanlış görmüyorsam eğer).

inşaat alanlarındaki kask'lardan biraz farklı gibi, yada askerî amaçlı değil. 

yalnızken,arazide kafana Sert birşey düşse, yada kafanı vursan, bitti gitti. bu kask sayesinde bir nebze yırtma ihtimâli var gibi. 

Kalem, Havai fişek, bati'con, Kahve @@,) , soğutucu Sprey,

Gaz'lı bez ile Sargı bezi, parmak boğumları@@, için kısa Atel @@, 

soğuk havalarda Âcil enerji kaynağı için Çikolata,

seramik ve (ne dedi hatırlayamadığım özellikli) Biley aparatı.

yürüyüş mesafesine uygun, Çanta İçeriğinin ve ağırlığının ayarlanması.

Boyun Bağı ve Boyunluk bile başka bir amaç için kullanılabilmesi,

(yukarıda Kalem dedik ama, nereye not alıyoruz? pilotlarda tulumlarının diz kısmı üzerinde, görev ile ilgili Özel, not alınabilen,  şeffaf plastikli bir bölgesi oluyordu. ^^D` (geçen de küçük tuvalet problemleriyle ilgili bir video izlemiştim ^^D . konu nereye geldi. çenem düştü. ^^`. kestim. ))

şuna çok güldüm ama; karşıma ayı çıkarsa Çantayı bırakır giderim dedi. ^^`

köpekle de iyi anlaşıyorlar, safir miydi adı neydi. Badi'si gibi olmuş. hayat arkadaşı gibi. 

yara'yı nasıl dikiyor, bunu da anlamadım. Damar filan dikmiyordur sanırım. sadece Yara'yı ve İçini temizleyip, 2 yakasını birleştirip, kavisli Ay şeklindeki İğne ve sade(pamuk ve/veya yapay(polyester)) İplikle mi dikiyor acaba?

iletişimin varsa bir sorabilir misin?( Shooter adlı film'de, Şeker ve Serum Fizyolojik kullanarak yarayı iyileştiriyordu filmin Ana Karakteri.)

bu adama, Casio ProTrek Triple Sensör saat iyi yakışır. ^^D ama akıllı olmayanlarından(3-5 sene gidiyor pili), akıllı'ların şarjı 3~5 gün gidiyor'muş. ^^D

ortam Sıcaklığı, ortam Basıncı, yükseklik(altimetre),  Pusula.., Nem,...bir de hâkim rüzgar Yönü ve Şiddetini de ölç'se şahâne olcaktı saat.

diğer kol'a da, vücut ile ilgili parametre'leri ölçen bir saat ^^D` ; nabız, tansiyon, kandaki oksijen miktarı, ve şeker miktarı, gibi gibi. (hazır kıta asker gibi. ^^`)

aklıma takıldı; amatör diy. Termal Kamera veya Gece Görüşü yapılamaz mı acaba(geçen burada bununla ilgili ,bir mesaj okudum ,gibi hatırlıyorum ^^`)? 

RitmFarbRacourci tarafından 11/Oca/21 23:31 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilatemha
    ilatemha's avatar
    Erkek

Hocam oncelikle cok begendigimi soyleyeyim. Herkesin ozendigi bir yasam olmasindan dolayi youtube kanalinin ziyaretci ve takipci sayisinin artacagini dusunuyorum. InshAllah da oyle olur. Benden ufak bi tavsiye. diksiyonun cok duzgun ve guzel ancak biraz daha hizli konusman gerektigini dusunuyorum. Zaten etraf cok fazla sessiz ve hareketsin (tabiat geregi :)) senin biraz olayi hizlandirman gerekiyor ki sikilan insanlar atlaya atlaya izlemesinler. Bence bunun disinda gayet hos ve guzel. Allah yardimcin olsun.

A.A.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

Abone oldum, bu tarz içerikleri seviyorum, umarım doğada bir gün görüşürüz :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

takipteyim dostum, bu da benim Malinois

Am3Taw

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

5-6 aydır büyük bir özveriyle videolar atıyoruz. Son dönem ufak tefek (düzeltilemeyecek değil) problemlerimiz oluyor

Bu açıdan bir up atayım dedim konuya

Biraz tekrar düzene girmek için attığımız videoya göz atarak destek olabilirsiniz hocalar :)

https://www.youtube.com/watch?v=okt0rAiG9m8

iyibu! yeniden..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

çılgın sigortacı abone oldu :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 2358 Toplam Mesaj: 21
doğa çadır kamp kampçılık bushcraft