folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kanarya Almak İstiyorum (Yiivru)

Kanarya Almak İstiyorum (Yiivru)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Arkadaşlar esasen bülbüle merak sardım fekat caiz değilmiş kafeste bakmak bu sebepten bende yavru bir bülbül ötüşlü kanarya almaya karar verdim fakat yavru almak istiyorum bu konuda bilgisi görgüsü olan kardeşlerimizden yardım beklerim.

tahribat.com a can feda
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

yawuz bunu yazdı:
    -----------------------------

esasen bülbüle merak sardım fekat caiz değilmiş kafeste bakmak

Bülbülünki Canda diğer kuşlarınki patlıcanmıymış hoca?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

Antikky bunu yazdı:

yawuz bunu yazdı:

esasen bülbüle merak sardım fekat caiz değilmiş kafeste bakmak

Bülbülünki Canda diğer kuşlarınki patlıcanmıymış hoca?

ne alaka şimdi adam belki büyük seviyor :D :P

Boş İşler Uzmanı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

hocam yazdığına göre bülbül kafese alışkın bir hayvan değilmiş kanarya daha evcil bir hayvanmış ve birde dışarıda doğal seleksiyon halinde dayanamayacak hayvanları beslemek gerekirmiş zaten evcilliğinde mantığı biraz budur bu meseleden mütevellit mevzu

tahribat.com a can feda
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

bülbül beslenmez zaten ölür fazla yasamaz. kanarya digerlerine oranla uzun ömürlü olur kafeste.. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaRaMaZ
    YaRaMaZ's avatar
    Erkek

kanaria iyidir ya benim bi ara kanaryam vardi bi kac sene evveli sonra hastalanip olmustu

bende 3 gun uzulmustum evlat acisi gibi :D 

the one and only yaramaz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xir
    Xir's avatar
    Erkek

Kanarya almak istiyorsan orjinal border al derim, bende vardı ikitane, dişili erkekli dişi yakın zamanda öldü.. yumurtlattık ama yavrusunu alamadık çoğu boş çıktı yani kanarya aşırı zahmetli, şuan 1 florya 1 saka 1 kanarya var..  yakın zamanda 5-6 saka saldık yer yok bakamıyoruz diye denk gelseydik yollardım saka kısmet değilmiş demek..

İmandır "O" cevherki ilahi ne büyüktür, İmansız olan paslı yürek sinede yüktür..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

xir hocam şimdi değil ama belki bende ilerde yavru nein almak isterim birde birşey sorayım üzerini kapatınca yada karanlıkta ötüyormu bu hayvan malum altta üstte sağda solda insan var gece ilham gelirse uykudan eder insanları

tahribat.com a can feda
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

ateşli bi kanarya alırsan bolca öter :D ama cinsi yeri yemi suyu herşeyi önemli kanarya beslemek ilgi alaka istiyor verim almak istiyorsan. bendede var şu an yorkshire(yazılış sallama:D) cinsi safkan çokta karizma hayvan ama dişi pek ötmüyor o yüzden :D

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xir
    Xir's avatar
    Erkek

ultrAsker bunu yazdı:

ateşli bi kanarya alırsan bolca öter :D ama cinsi yeri yemi suyu herşeyi önemli kanarya beslemek ilgi alaka istiyor verim almak istiyorsan. bendede var şu an yorkshire(yazılış sallama:D) cinsi safkan çokta karizma hayvan ama dişi pek ötmüyor o yüzden :D

ultraAsker, dişi kanarya ötmez zaten ondan olması gerek onunda ötmemesi :) sadece çağrı yapar, dişi muhabbet kuşuda konuşmaz mesela, erkeklerin ötmesi, bir nevi dişi istemesi eşleşmek istemesi kızışması, ve dişiyi etkilemek için yaptığı aşk şarkıları..

yawuz, kuş karanlıkta ötmez bol bol uyur o yönden kafanı yorma, tüy döker ötmez morali bozulur ötmez yerini beğenmez ötmez yani, aksi yönden gün açar açmaz öter kafanı şişirir, başka odaya atarsın benim yaptığım gibi, gece yanına gidersin gece yarısı ışığı açarsın uyanır uyanmaz hemen öter ışığı görmesin yeter :| kapatıp kaçarsın.. ama yavru konusuna gelince bayağı bir zor oda sıcaklığından tut yemleri vs. vs. dediğin gibi onu ilk zamanlarda düşünme tecrübeden sonra denersin...

İmandır "O" cevherki ilahi ne büyüktür, İmansız olan paslı yürek sinede yüktür..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

hocam ortalama bir yavru hangi fiyat aralıklarındadır kanarya ötüşlü almak istiyorum bir bilgin varmı

tahribat.com a can feda
Toplam Hit: 2118 Toplam Mesaj: 14