Kansere Dikkat Edin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

bundan 3 yıl önce annem meme kanseri tanısıyla ameliyat oldu. Elazığda okuldaydım yarı yıl tatili nedeniyle adanaya gelince öğrendim.

Kemoterapi ve radyoterapi sonrası meme kanserini yenmeyi başardı. Aradan 3 yıl geçti  ve yapılan rutin kontrollerin birinde, annemin hormon marker değerlerinden birisinin yüksek çıkması sonucu Bt/pet taraması yapıldı ve karaciğerinde kansere rastlandı. Ve annem şu an yine kanser hastası ve gözlerimin önünde gün gün eriyip gidiyor. Bunları yazarken bile gözlerimden yaşlar boşanıyor. Ve ben pazartesi günü işe başlamak için annemin yanından mecburen ayrılıp istanbula geldim. Moralim o kadar bozuk kendimi o kadar muhtaç hissediyorum ki şu an kalkıp geri dönebilirim adanaya. 

Sevdiklerinize sahip çıkın, kırmayın onlardan uzaklaşmayın. kendiniz için değilse bile benim için yapın bunu. Kanser  hakkında bilinçlenin, en azından ne olduğunu bazı kanserleri nasıl fark edebileceiğinizi öğrenin. Hayat çok kısa ve acımasız.

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maldonado
    Maldonado's avatar
    Erkek

Allah acil şifalar versin hocam.

3 günlük dünya hayatı işte :(

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek

allah anneme şifa sana sabırlar kolaylıklar versin ne deyim...

l enfer c est les autres Sartre ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam, burada ne desek boş senin için :\

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackfire
    Blackfire's avatar
    Erkek

allah acil şifalar versin hocam inşallah eski sağlığına kavuşur annen

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek

Allah yardımcın olsun kardeş hepsi bir bütünüyle olumlu sonuçlansa bile insanın hafızasında iz bırakıyor kötü anı olarak

Acil şifalar diliyorum annene ve tüm annelere

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

geçmiş olsun acil şifalar diliyorum 

abi nasıl anlayacağız kanser olduğumuzu ya olursak vs çok bilinçsiziz iyice erime noktasına geliyoruz o zaman farkediyoruz ne yapmamaız gerek bu konuda bilgisi olan bilgilendirebilir mi bizi

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

eyvallah hocam çok sağolun. İnsanın canından bir parçanın gitmesi ve elimden bir şey gelmemesi o kadar kötü bir duygu ki anlatamam. Allah kimseye yaşatmasın böyle acıları 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

abi nasıl anlayacağız kanser olduğumuzu ya olursak vs çok bilinçsiziz iyice erime noktasına geliyoruz o zaman farkediyoruz ne yapmamaız gerek bu konuda bilgisi olan bilgilendirebilir mi bizi

belli periyotlarda check up sanırım ama hiç anlamam bu işlerden sanırım bu şekilde

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Bizde de aynı durumlar mevcut Süleyman abi üzüldüm. Allah acil şifa versin. :(

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

http://tr.wikipedia.org/wiki/Meme_kanseri hocam tanı kısmında anlatıyor meme kanserinin nasıl anlaşılacağını. Lakin erkeklerde de meme dokusu olduğu için çok az da olsa risk var. Anlatın özellikle menepoz çağına gelmiş tüm yakınlarınıza söyleyin, utanmayın çekinmeyin. 
    Diğer kanser türleri içinde hormon testleri ve bt/pet taraması yapılıyor yılda bir kere bile olsa en azından bir onkoloğa giderek hormon testi yaptırmasını isteyin.
    Benim annemin babamın kardeşlerimin canı yandı sizinki yanmasın.

Toplam Hit: 5340 Toplam Mesaj: 58