folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Karga Arıyorum (Beslemek İçin)

Karga Arıyorum (Beslemek İçin)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar.. ben Karga arıyorum karga yavrusu artık nasıl olursa.. nerden bulabilirim? bu konuda hiç bi fikrim yok eminönüne falan baktım oralarda yok.. sizin tanıdığınız bildiğiniz vardır diye buraya yazıyorum.. umarım yardımcı olursunuz..

kargayı napcaksın diye sormayın ens evdiğim hayvandır karga :) teşekkürler şimdiden :F 

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek

kargaları bilirim :)) 

hacı büyük kargalar var biz bok kargası yada leş kargası deriz onlara diğelerinden daha büyük olurlar. birde saksağanlar vardır siyah beyaz olurlar bunlarıda yaptığımız fişekleri denemek için kullanırdık. eğer bunları belli bir mesafeden öldürüyosak o filşekle ördek avına giderdik. ayrıca bu kargalarda şöyle bir özellik daha vardır birini öldürünce hepsi toplanıyo gak guk ötüp duruyolar. bir diğer özellikleride gagasını siktimin hayvanlarını eğer can çekişirken falan elinize almaya kalktığınızda acayip saldırgan oluyolar ve elinizin derisini bile gaga darbeleri ile kaldırabiliyolar. 

ama nerden bulunur bir fikrim yok kusura bakma :))

Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

:( kargalara kötü davranmayın.

ben çok severim onları :) teşekkürler yorumun için.. leş kargası saksağan falan farketmez.. aslında siyah olsa daha iyi olur.. evet siyah olsun yavru olsun bide :p

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Valira
    Valira's avatar
    Dişi
    sokaktan yakala bitane :) düzgün tutarsan bişi yapmio eline

The ability to destroy a planet is insignificant, next to the power of the force.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    bizim burda çok var gel yakala bi tanesini.. kargalar bildiğim kadarıyla 200 sene yaşıyor o yüzden seni de toprağa verir torunlarınla birlikte yaşar :) bir de evcilleştirilmez ki.. bir de karganın islami boyutu var. karga yetiştiren hiç duymadım ama pis bir hayvan olduğunu biliyorum. Hz. Zekeriya sanırım yahudilerden kaçarken bir ağaç kavuğuna giriyor ve yerini kargalar gösteriyor. Önce bu boyutunu incele çünkü gerçekten islamiyetin yasak dediği ya da helal kıldığı şeylerde var bir hikmet. Mesela evde köpek yetiştirmeyi yasaklar. Kediye ise izin verir. bunun esas sebebi köpeğin kedi gibi nankör olmayışı. Sadık deriz ya aslnda islamiyete göre tam tersi. Sen bu hayvanı beslediğin vakit Allah'ın unutur ve sana bağlanır o yüzden islamiyet izin vermez ama nankör bildiğimiz kediye izin verir. Kedi nankör değildir. Ne yaparsan yap Allah'ı unutmaz. Büyük İslam alimleri kedi beslemişler ama köpek yok bunların arasında. Bunun gibi araştır ve himmet kıl duruma. Ona göre düşün bunu. Bir de kargayı napıcan? aptal aptal sesi var ziktiğimin. İyice araştır derim kardeş.. Yoksa gel sana bizim buradan bi tane yakalayalım ama çoluk çocuk mu olur ergin mi olur bilemem :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhanakman
    serhanakman's avatar
    Erkek

besle kargayı oysun gözünü..

heç duymadın heral

hiçbir yüz güzel değil,senin yüzünden!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

ahaha abi seviyorum bu hayvanı çok asil :) evcileştirilmez dediğin gibi ama yavrusunu bulursak evcilleşebilir.. evcilleşmicek hayvan yok çünkü :)

sen nerdensin yakalayabilme şansımız var mı ? .. kargaları hafife almamak gerek. yakalayıp kaybolmamız lazm çünkü toplaşıyorlar sikertirler bizi orda :)

eheh hadi bakalım :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    sonra oymasın gözünü ?

kendinize ayığ olunuz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kotusirine
    kotusirine's avatar
    Dişi
    Kargayı napıcaksınız kargayı besle "kargayı oysun gözünü"(:
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e-toLqa
    e-toLqa's avatar
    Erkek
    telekoma kafam girsin !

Böyle bir imza yok yada siz görüntüleyene kadar adminler tarafindan silindi.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek
    oysun ya sorun değil.. ben kargayı bulayımda :)

Toplam Hit: 11868 Toplam Mesaj: 61