folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kargo Dağıtıcıları Yeni Bir Adet Mi Edindi!

Kargo Dağıtıcıları Yeni Bir Adet Mi Edindi!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar bügün bir kargo firması kargomu getirdi 5 tl dedi verdim kargomu aldım sonra bana vermesi gereken kağıdı aldı ve gitti giderken kağıtta 4,2 tl yazısını gördüm şehir içi anlaşmalı teslimattı ondan ucuz daha önce ödemeli gönderilerde bir kaç kere parayı ödedikten sonra başka kargo firmalarının 1 1,5 tl fazla para aldıklarını gördüm

ufak paralar gibi görünsede totalde büyük paralar yapıyor sizinde başınıza geldimi böyle olaylar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Genellikle kitap filan satın alıyorum netten ve yine genel olarak 4 küsüratlı tutarlarda kargo ücreti oluyor ama nedendir bilinmez her gelen kurye bana borcumun 5 TL olduğunu söylüyor. 25 Kuruştan günlük 100 tane böyle para alsa eder 25 kağıt.

30X25=750TL. Hadi onu da geçtim bıraksın sana 500 Lira. Bin bereket ve güzel para.

Caliber tarafından 21/Eyl/12 17:53 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hangi kargo firması ?

faturayı dikkatli inceledin sanırım, bazen kaymalar oluyor ve kdv'nin %'lik kısmı gözükmüyor.

eger onun da dogru olduguna eminsen ara subeyi sor durumu, öyle sacma sey olmaz, hakları yok.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

Genellikle kitap filan satın alıyorum netten ve yine genel olarak 4 küsüratlı tutarlarda kargo ücreti oluyor ama nedendir bilinmez her gelen kurye bana borcumun 5 TL olduğunu söylüyor. 25 Kuruştan günlük 100 tane böyle para alsa eder 25 kağıt.

30X25=750TL. Hadi onu da geçtim bıraksın sana 500 Lira. Bin bereket ve güzel para.

hocam 4,80 olur  5 der hadi neyse 4,20 hadi desin 4,5 oda saçma ama 1,5 ne oluyo arayıp şikayet edicektim o zaman ailesi vardır diye birşey demedim

günde en az 100 kargo götürüyodur hepsinden 50 krş alsa ayda 26*100*0,5 1300 tl para yapar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Şubeyi ara ve kargonun tam olarak ne kadar tuttuğunu küsüratı ile öğren. Eğer gerçekten giydirmişse ara genel merkezini teslim edenin adı soyadı zaten faturada yazıyodur. Bas şikayeti gitsin...

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Andrei bunu yazdı

hangi kargo firması ?

faturayı dikkatli inceledin sanırım, bazen kaymalar oluyor ve kdv'nin %'lik kısmı gözükmüyor.

eger onun da dogru olduguna eminsen ara subeyi sor durumu, öyle sacma sey olmaz, hakları yok.

daha öncekileri incelemiştim ama hocam bunu inceleyemedim çünkü adam vermesi gereken evrağı vermedi fakat eminim 4,2 tl idi aldığım adama mesaj attım emin olmak için daha öncede böyle şeyler oldu evet detaylı olarak inceledim öncekileri en az 0,75 en fazla 1,5 tl fazla istedikleri oldu ve hepsi değişik kargo firması aras hariç yavaş olduğundan kullanmıyorum

Asker tarafından 21/Eyl/12 18:02 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasv4
    kasv4's avatar
    Erkek
    matr0x bunu yazdı

Şubeyi ara ve kargonun tam olarak ne kadar tuttuğunu küsüratı ile öğren. Eğer gerçekten giydirmişse ara genel merkezini teslim edenin adı soyadı zaten faturada yazıyodur. Bas şikayeti gitsin...

aynen oyle yapmak lazım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    matr0x bunu yazdı

yaşlıydı hocam ekmeğiyle oynamayayım ama adet haline mi geldi sadece onu merak ediyorum adet haline geldiyse genel olarak şikayet edicem isim vermeden

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

banka ödemesi, elektrik/su faturası öderken cebimde hep bozuk götürürüm

küsüratı vermek için... sen 50krş diğeri 1 tl falan derken akşam total'e basıyor kasada olması gereken para 1000 tl

elde var 1050 = 50 tl cepte

aylığa vurursan vallahi elemanlar çifte maaş alıyor gibi oluyorlar

ayrıyeten 10 kuruşumu dahi bırakmam kimseye illa isterim :D

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Asker bunu yazdı
    Andrei bunu yazdı

hangi kargo firması ?

daha öncekileri incelemiştim ama hocam bunu inceleyemedim çünkü adam vermesi gereken evrağı vermedi fakat eminim 4,2 tl idi aldığım adama mesaj attım emin olmak için daha öncede böyle şeyler oldu evet detaylı olarak inceledim öncekileri en az 75 en fazla 1,5 tl fazla istedikleri oldu ve hepsi değişik kargo firması aras hariç yavaş olduğundan kullanmıyorum

aras'ın ne yavaslıgını gördün dostum ? yani genel olarak türkiye ici 1 günde gidiyor.

bizim de kendi subemiz var da böyle bir durum direkt suca girer.

ayrıca sen neden bu zamana kadar gelen kuryeye sormadın ki ?

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek
    hacı bana gönderdiğinde kargo parası kaçtı?

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
Toplam Hit: 2335 Toplam Mesaj: 25