folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kargo Dağıtıcıları Yeni Bir Adet Mi Edindi!

Kargo Dağıtıcıları Yeni Bir Adet Mi Edindi!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

yurtiçi kargonun 3 işgününde getirdiği kargoyu aras kargo ile 10 günde aldık hocam.

Ben yeterince yavaşlığını gördüm arasın.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

Anası s.kişmiş kargo görevlisi 6.5 dedi verdim gitti, bir de kağıda baktım ki 6.32 liraymış.

enjoy i'm vaccinated
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    Andrei bunu yazdı

hangi kargo firması ?

faturayı dikkatli inceledin sanırım, bazen kaymalar oluyor ve kdv'nin %'lik kısmı gözükmüyor.

eger onun da dogru olduguna eminsen ara subeyi sor durumu, öyle sacma sey olmaz, hakları yok.

Hepsi. :D

Şu an önümde bulunda MNG Kargo'nun 15,74'lük faturasına 16 TL, Aras Kargo'nun 23,13'lük faturasına da 23,50 TL ödeme yaptım. Dükkandaydım ve faturayı inceleme fırsatım olmadı sonra "Hele bi' bakiyim lan şu faturalara." deyince nanenin tadını aldım. Kaç para fazladan ödemişim sanırım fark ediliyordur. Benim gibi günde hiç olmadı 100 tane müşteriye de aynısını yapsalar ki yapıyorlardır kesin dönen paranın haddi hesabı yok.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Peroksit
    Peroksit's avatar
    Erkek

MNG kargo hariç çoğu iyi 

30 dakikalık mesafeden kargo verdiler 3 günde getirdi aq

http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Caliber bunu yazdı
    Andrei bunu yazdı

hangi kargo firması ?

faturayı dikkatli inceledin sanırım, bazen kaymalar oluyor ve kdv'nin %'lik kısmı gözükmüyor.

eger onun da dogru olduguna eminsen ara subeyi sor durumu, öyle sacma sey olmaz, hakları yok.

Şu an önümde bulunda MNG Kargo'nun 15,74'lük faturasına 16 TL, Aras Kargo'nun 23,13'lük faturasına da 23,50 TL ödeme yaptım. Dükkandaydım ve faturayı inceleme fırsatım olmadı sonra "Hele bi' bakiyim lan şu faturalara." deyince nanenin tadını aldım. Kaç para fazladan ödemişim sanırım fark ediliyordur. Benim gibi günde hiç olmadı 100 tane müşteriye de aynısını yapsalar ki yapıyorlardır kesin dönen paranın haddi hesabı yok.

hocam simdi söyle bir sey var, 23.13'lük faturaya sen istersen 23 lira + 10 kurus verebilirsin, sana bir sey diyemez.

öyle zamanlar oluyor ki biz paketi teslim ettigimizde ki genel olarak tanıdık bütün esnaflar, adam koymusum 20-30 kurusuna diyerek fazla ya da eksik veriyor.

yani o ufak küsüratlara yapacak pek fazla sey yok ama arkadasın dedigi gibi sürekli 1-1.5 lira fazla almak o kisinin basına bela acar.

tabi önce sizin bunu kuryeye sormanız lazım, tatmin edici bir cevap gelmediginde subeyi arayın.

yaklasık 8 senedir bu isi yapıyoruz, yazmam ne kadar dogru bilemem ama teyzemin oglu da bir calısanımızdı, son zamanlarında dosya paralarını cebine attıgını ögrendik ve isine son verdik, yani bu firma babamızın oglunun degil sonucta, bu tip hareketlere müsamaha gösterilmez.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Andrei bunu yazdı
    Caliber bunu yazdı
    Andrei bunu yazdı

hangi kargo firması ?

hocam simdi söyle bir sey var, 23.13'lük faturaya sen istersen 23 lira + 10 kurus verebilirsin, sana bir sey diyemez.

öyle zamanlar oluyor ki biz paketi teslim ettigimizde ki genel olarak tanıdık bütün esnaflar, adam koymusum 20-30 kurusuna diyerek fazla ya da eksik veriyor.

yani o ufak küsüratlara yapacak pek fazla sey yok ama arkadasın dedigi gibi sürekli 1-1.5 lira fazla almak o kisinin basına bela acar.

tabi önce sizin bunu kuryeye sormanız lazım, tatmin edici bir cevap gelmediginde subeyi arayın.

yaklasık 8 senedir bu isi yapıyoruz, yazmam ne kadar dogru bilemem ama teyzemin oglu da bir calısanımızdı, son zamanlarında dosya paralarını cebine attıgını ögrendik ve isine son verdik, yani bu firma babamızın oglunun degil sonucta, bu tip hareketlere müsamaha gösterilmez.

vallahi hocam basima gelen olaylarda hep ya 1 gun yada saatler sonra fark ettim zaten adamlar kacar gibi gidiyor ama bir daha ki sefere daha dikkatli olacagim subedeki gorevliler nedense kurusu kurusuna is yapiyorlar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

bana da bir ara oldu böyle bir durum bir de internet üzerinden aldığım bazı ürünleri açarken tutanak tutucaz diyorum yok biz tutamayız ben ellemem mevzusuna dönüyor olay gerçi genelleme yapmayayım ptt bir iki kere böyle yaptı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAKMAN
    HAKMAN's avatar
    Erkek

S.A Kitap alışverişi çok yaptığımdan çeviri yapıyorum işim gereği.. Kargo firma ve elemanları ile muhattab oluyorum devamlı. Bu sırf bir firma üzerinden ilerleyecek bir konu değil. Örnek Fillo diye bir firma vardır onun elemanı ödeme alırken veya yaparken mümkün olan her kuruşa azami dikkat gösterir. Başka kargo elemanlarında bunu görmek bazen zor oluyor. Kişisel deyip geçmekte var ama sonuçta konu kanayan yara hal aldıysa kangren olmadan kesmek lazım. Faturalara dikkat edin uyarın ve uyarınız olumsuz olursa şikayet edin. Andreinin dediği gibi firmalar bu konuda hassaslar şikayetlerçözüme ulaşıyor.. Uzun oldu kusura kalmayın

Ben Mevlana değilim.. Adam ol öyle gel..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    aliyk bunu yazdı

banka ödemesi, elektrik/su faturası öderken cebimde hep bozuk götürürüm

küsüratı vermek için... sen 50krş diğeri 1 tl falan derken akşam total'e basıyor kasada olması gereken para 1000 tl

elde var 1050 = 50 tl cepte

aylığa vurursan vallahi elemanlar çifte maaş alıyor gibi oluyorlar

ayrıyeten 10 kuruşumu dahi bırakmam kimseye illa isterim :D

ben bir ara süper marketlerden 1 dahi istiyordum :D ipneliğine :D

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

Birde şöyle birşey var adam gelip senden kapıdan kargonu aldığında 2 Tl fazladan alıyor ama gidip şubeye kasadaki ile anlaşıp şube teslim miş gibi gösterip birde indirimli yolladılarmı 3 lira atıyorlar cebe kargo başı...

Günde 50 kargodan 150 lira yapar... 3 kişi bölüşüyor kişi başı 50şer :)

Birde dediğiniz kargo küsüratları var oda sigara yemek parası oluyor :)

Çalışan arkadaşım söylemişti bu şekil yapmasak kargo işi çalışılacak iş değil aldığımız para da para değil diye 

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
Toplam Hit: 2336 Toplam Mesaj: 25