folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Karizmatik Türkler (Günümüzde)

Karizmatik Türkler (Günümüzde)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    maserati bunu yazdı

bin ali yıldırım

aynen hocam :D

http://www.youtube.com/watch?v=Sn7pNTsY5iY

ReyiZ tarafından 04/Kas/13 01:46 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Karizma BUDUR ! ( bunu gördükçe varya, gülmekten yarılıyorum yemin ederim :D :D :D )

Türkiye-Hollanda maçında şeref tribününe Egemen Bağış kılığında girmeye çalışan 4. sınıf öğrencisi Ali Kerimoğlu'nu hal ve hareketleri ele verdi...

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

şu serin sesler varya seslendiren adam ondaki ses karizmasıda mükemmel 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

sarıgülle yan yana koy bakalım başbakanını kim daha karizma

onun hitabet gücü anca varoş kesime ulaşır

sen elit kesimin bu hacı hocayı siklediğini mi zannediyorsun :)))

adamın tek yaptığı şey ya suat kılıcın hazırladığı konuşmaları önceden ezberlemek ya da önündeki veya seyircilerin arkasındaki prompter dan yazıları okumak...

Senin o elit dediğin haramzadeler bu ülkenin yüzde kaçını oluşturuyor, çoğu kibirinden halkın arasına karışıp oy vermeye bile gelmezler. 

Senin benim hakkımı gaspedip üstüne vergi kaçıran, geçiminin büyük bir kısmını faiz gelirinden elde eden burjuva takımından söz ediyorsun. Bu ülkenin büyük bir kısmı orta direk ve dar gelirli olduğuna göre başbakanın senin tabirinle varoşlara ulaşması için fazladan bir hitabet gücüne gerek yok.  Hiç boşuna makarna - kömür edebiyatı yapmayın, o elitler de elini biraz cebine atsın. Hani olmaz ya belki oylar tersine döner...  

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Hitap yeteneği olmasa yazılan yazıyıda okuyamaz hacı. Adam konuşma metinlerini ezberlicek değil tabiki ekrandan okucak fakat okurken hitap yeteneğini Erbakanın öğrencisi olarak gayette iyi kullanıyo bence.

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ---ALPER---
    ---ALPER---'s avatar
    Erkek
    elcondor bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı

sarıgülle yan yana koy bakalım başbakanını kim daha karizma

onun hitabet gücü anca varoş kesime ulaşır

sen elit kesimin bu hacı hocayı siklediğini mi zannediyorsun :)))

adamın tek yaptığı şey ya suat kılıcın hazırladığı konuşmaları önceden ezberlemek ya da önündeki veya seyircilerin arkasındaki prompter dan yazıları okumak...

Senin o elit dediğin haramzadeler bu ülkenin yüzde kaçını oluşturuyor, çoğu kibirinden halkın arasına karışıp oy vermeye bile gelmezler. 

Senin benim hakkımı gaspedip üstüne vergi kaçıran, geçiminin büyük bir kısmını faiz gelirinden elde eden burjuva takımından söz ediyorsun. Bu ülkenin büyük bir kısmı orta direk ve dar gelirli olduğuna göre başbakanın senin tabirinle varoşlara ulaşması için fazladan bir hitabet gücüne gerek yok.  Hiç boşuna makarna - kömür edebiyatı yapmayın, o elitler de elini biraz cebine atsın. Hani olmaz ya belki oylar tersine döner...  

hah işte olay da orda zenginden alıp fakire veren bir baş var başımızda ;) tabi anlayana ;)

Nerde şekil şukul varsa,hepsi toplanmış...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Konu başlığı çok saçma.

Hitabet yeteneği iyi olan insanlar illa karizma mı oluyorlar ?

Ya da karizma olmak için illa hitabet yeteneğinin çok iyi mi olması lazım ?

Başlık yanlış, konuyu açan arkadaşın verdiği içerik amatör, bana göre konu hiç olmamış. Hani sanki hitap yeteneği sadece siyasetçilerde oluyor gibi bir fikre katılmış zumsuk arkadaş.

Mesela bana göre en bastinden tuncel kurtizin veya haluk bilginerin hitabı ve ses rengi şu anda Türkiye siyasetinde gelmiş geçmiş bütün adamlara 100 basar. Bunda belki tek istisna Atatürk olabilir ama o zamandan şu ana kadar kalmış çok fazla video olmadığı için ve olanların da ses rengini ve vurguları tam olarak duyamadığımız için pek birşey diyemeyeceğim.

Ama dediğim gibi bence başlık değiştirilmeli, karizma birçok etkene bağlıdır en boktan konuşmaya ve sese sahip insan bile hiç konuşmadan karizmasıyla insanları etkileyebilir.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CameL
    CameL's avatar
    Erkek

Konuyu karizma olarak açmışsın ama istediğin sanırım hitabet ve konuşma sanatı üzerine örnekler.

Bu konuda en göz önünde örnek şüphesiz Tayyip Erdoğan'dır. Gerek İmam Hatip çıkışlı olmasının verdiği hatiplik yeteneği, gerekse bunu beden dili ve giyim kuşamıyla pekiştiriyor olması onu bir kaç adım öne taşıyor. Erdoğan'ın her cümlesinde ayrı bir ton, ayrı bir beden dili hareketi olabiliyor. Ayrıca ortama göre de farklı kıyafetlerle çıkabiliyor. Örneğin sert bir üslupla konuşacağıi muhalefete saldıracağı vb. yerlerde genelde kırmızı renkte kravat kullanırken, bir yere açılışa gittiğinde ve sıcak bir üslupla konuşacağında yeşil, kendinden emin ve güvenilir bir izlenim edinmek istediği yerlerde de mavi/lacivert tonlarını kullanabiliyor.

Başbakan'ın arkasından bu konudaki önemli örneklerden biri Erdoğan'ın yanında yetiştiği Necmettin Erbakan. Mükemmel bir hitabet yeteneğine sahip.

Siyasetin dışında örnek vermek gerekirse, mesela spor alanında. Açık ara en karizmatik Türk spor adamı Fatih Terim. Gerek giyinişi (ki örnek verdiğin Cem Uzan'da aynı giyiniş tarzı var -bu arada Cem Uzan'ın seçim dönemi kampanyasının bu ayağını yöneten Ali Taran'dır, giydiği gömlekten sloganlarına kadar- beyaz gömlek girerek temiz-güvenilir, kolları kıvırarak güven veren, üstteki düğmeleri de açarak sizden biriyim mesajı), gerek vücut dilini kullanışı, gerek olaylar karşısında verdiği reaksiyonlar ve herkesin bildiği mükemmel bir motivasyon uzmanı olması, onu en iyi örnek yapar sanırım.

Etkili konuşma ve diksiyon hakkında bir örnek vermek gerekirse, Süha Çalkıvik olabilir. Yıllardır NTV'nin seslendirmelerini yapan adam, YouTube'da da eğitim tarzı bir videosu mevcut ondan faydalanabilirsin. 

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, daha sonra aklıma gelenler olursa da yazarım buraya.

Haberin var mı seni çok sevdiğimden ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

Tuncel Kurtiz'di... mekanı cennet olsun

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bende bunu beklıyordum :) Sesi tonu Harika.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
Toplam Hit: 6371 Toplam Mesaj: 62