folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kasım 2015 Celbi Yedek Subay Alımı

Kasım 2015 Celbi Yedek Subay Alımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

Beyler, hayırlısıyla tecili bozdurduk. İyi mi ettik, kötü mü ettik Allah bilir. Nasip olursa kasımda askeriz. Merak ettiğim kasım celbinde yedek subay alım durumu nasıl olur acaba? Yedek subay ve komanda olmak istiyor musunuz sorularına evet dedik. YDS dil sınavı belgem vardı onu ibraz ettirdim. Yedek subay olma ihtimalim sizce yüzde kaçtır? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba?

Edit; elektrik-eletronik mühendisliği mezunuyum

EMRE955 tarafından 28/Ağu/15 00:37 tarihinde düzenlenmiştir

xxx
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Hocam bende ağustosda başvurdum kasımda gideceksin dediler. Eylül 1-30 arası verdiğin bilgileri değiştirme imkanın var dediler.

Son anda gidip tecil ettirebilir miyim yani gitmekten vazgeçebilir miyim

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Görmeyenler için konu yukarı olsun. Konu sahibi arkadaş idare et bende birşeyler yazayım sorayım :)

Sormak istediğim birkaç şey var. Benimde tecil 2015 eylül ya da ekim de bitiyor. Tecili 2ay kadar öncesinden bozdurmalıymışsın ki bir sonraki celb döneminde gidesin diyorlar.

Geçen hafta şubeyi aradım T.C. no yu istedi görevli eylül ayı içinde gel sınıflandırmaya gir kasımda askersin dedi.

Soracağım şey tecil süresi zaten bittiği için 2 ay (ağustos içinde) önceden gidip bozdurma gibi bir eylemde bulunmalı mıydım? Kimi gördüysem şubeye gidip bozdurman gerek dediği için soruyorum.

Birde ben BÖTE mezunu öğretmenim. Nalet KSPP yüzünden, mezun olduktan beri 2yıldır bir işle uğraşamadım. Eylüldeki atamada da, atamam olacak gibi görünmüyor. 

Atamalar olsun herşey kesinleşsin şubeye o zaman gideceğim. De eğer şubatta felan atanma ihtimalim olursa kısa dönem yazasım var eğer ki o ihtimal olmazsa uzun dönemi işaretleyesim var(tabi şansıma uzun çıkarsa). Rahatlık yönünden uzun dönem nasıl olur bilmiyorum da biraz maddi yönden iyi olacak gibi hemde mezun olduktan sonraki 2 yılın ardından bu bir değişiklik olacak.

Şuan ki askeri sistemde siz ne dersiniz uzun dönem, kısa dönem hakkında artılar, eksiler, önerileriniz, bilmemiz gerekenler nelerdir?

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek
    Twitter bunu yazdı

Hocam bende ağustosda başvurdum kasımda gideceksin dediler. Eylül 1-30 arası verdiğin bilgileri değiştirme imkanın var dediler.

tam olarak senin dediklerini bende yaptırdım.  Hatta bilgi değiştirme de yaptım. Ama askerliği tecil ettirme kısmı için sanırım geçerli bir sebebin olması gerekiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek
    solstice bunu yazdı
    Twitter bunu yazdı

tam olarak senin dediklerini bende yaptırdım.  Hatta bilgi değiştirme de yaptım. Ama askerliği tecil ettirme kısmı için sanırım geçerli bir sebebin olması gerekiyor.

ne bahane uydurulabilir ki

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Dİploma notun 3 e baya yakın ve üzeriyse %90 olursun.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek
    Twitter bunu yazdı
    solstice bunu yazdı
    Twitter bunu yazdı

yüksek lisans bir bahane sanırım hocam. bana herkes hallet yüksek lisansı gitme siktir et felan dedilerde ne bilim artık çok geç : ) bide ben aradan çıksın istiyorum. Beni engelleyen bir şey olsun istemiyorum. Ama varsa paran bunun yolunu araştır. hemen halledilebiliyorsa yüksek lisan felan hallet belgelerini askerliğe götür. bidahaki bedelli gelince yapıştır parayı kurtul gitsin. Ben artık parada vermek istemediğimden mecbur gidicez.

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek
    solstice bunu yazdı
    Twitter bunu yazdı
    solstice bunu yazdı
    Twitter bunu yazdı

yüksek lisans bir bahane sanırım hocam. bana herkes hallet yüksek lisansı gitme siktir et felan dedilerde ne bilim artık çok geç : ) bide ben aradan çıksın istiyorum. Beni engelleyen bir şey olsun istemiyorum. Ama varsa paran bunun yolunu araştır. hemen halledilebiliyorsa yüksek lisan felan hallet belgelerini askerliğe götür. bidahaki bedelli gelince yapıştır parayı kurtul gitsin. Ben artık parada vermek istemediğimden mecbur gidicez.

Benimde bu saatten sonra kaçışım yok aradan çıkması lazım gideceğim mecbur . Bakalım ekim 28 de açıklanacak . 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Besyo61.
    serdar61
    serdar61's avatar
    Erkek

Tsk asker alımını ihtiyaca göre yapar seni bi güzel kullanır sora geri bırakır yani kasım 2015'te eğer elektirik-elektironik mühendisine ihtiyaç varsa bunu askerli şubesine bildirir sende ihtiyaç olan yere gidersin ihtiyaç yoksa hiç alakan olmayan biyere gidesin.

diploma notunun yedek subay olmanda hiçbir etkisi yoktur dediğim gibi ihtiyaca bağlıdır.

eyuperol

kardeşim sen tecilini bozdur askere git atanırsan askerde tercihi yapabilirsin hatta tercih yapacam deyip askeriyeden o gün için izin bile alır hem işlerini halleder hemde gezersin :)

askerliğin bitiminde öğretmenlik görevine başlarsın.

357 KD'ye selam olsun.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Her ne kadar artik aksi idda edilsede bi tane albay bul o sana torpil yapar yedek subay olman icin (tecrube ile sabit) Komamdo icinde kendin gonullu olursun. Ama genelde mayis doneminde yedek subay alimi oluyor diye biliyorum. 

Yedek subay olma istegini anlarimda komando niye olmak istiyorsu? Dogu ya gidip daha yuksek maas almak mi istiyorsun? Yoksa vatan millet sakarya durumu mu?

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ucenmi
    ucenmi's avatar
    Erkek

tskda yedek subay olmak için not ortalamanın yüksek olması gerekiyor daha yeni geldiö askerden. yedek subayların hepsinin not ortalaması yüksekti ayrıca yaşınında genç olmasına bakıyorlar. 

komando olma işi tamamen şans ben kısa dönem olarak bolu 2. komando tugayında yaptım 

not: komando olmayı ben istemedim adam lazımmış o yüzden gittik oraya ama uzun dönem olupta gelen arakdaşların hepsi komando olmayı istemiş ve komando eğitimi alarak sağlık kontrolünden geçerek gelmişti biz 50 adet kısa dönem ne eğitim ne bir istek oraya koymuşlardı bizi :D

ucenmi tarafından 28/Ağu/15 15:04 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2085 Toplam Mesaj: 17
askerlik komando yedek subay kasım 2015