folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kasım 2015 Celbi Yedek Subay Alımı

Kasım 2015 Celbi Yedek Subay Alımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Akşam bir şeyler yazabilirim ancak herkes gördüğünü yazar. Sivilde bir işin yoksa gel uzun dönem yap.  Ama işin varsa hiç bulaşma.

Ne biliyim bana göre çekilecek bir iş sahası değil. Emir komuta hiç bitmiyor amk. Bizim burada Önüne gelen emir veriyor üstelik kendi verdiği emir diğer emirlerini etkiliyor. Sende arada öyle böyle iş görüyorsun işte. Salla ya 65 gün kaldı ondan sonra hürgeneral im.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Şu an yedek subayım hayatımın en rahat dönemi, kısa dönem gibi bir hata yapmayın, uzun dönem daha çabuk geçiyor :) 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

Her ne kadar artik aksi idda edilsede bi tane albay bul o sana torpil yapar yedek subay olman icin (tecrube ile sabit) Komamdo icinde kendin gonullu olursun. Ama genelde mayis doneminde yedek subay alimi oluyor diye biliyorum. 

Yedek subay olma istegini anlarimda komando niye olmak istiyorsu? Dogu ya gidip daha yuksek maas almak mi istiyorsun? Yoksa vatan millet sakarya durumu mu?

hem yüksek maaş, hem de vatan millet sakarya durumları var hocam. Yaşım da genç. Diploma notum da 2.56, mühendislik için fena değil. Hayırlısı olsun. Komando olmak istiyorum diye hususi belirttim astek olma ihtimali artsın diye. hayırlısı olsun.

xxx
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    roccocan
    roccocan's avatar
    Erkek

355. dönem yedek subaydım... 

senin yedek subay olmak istiyorum komando olmak istiyorum gibi sorulara verdiğin cevabın bi önemi yok...

ben her iki soruyada istemiyorum dedim ama her ikiside ol du

Diploma notun 3 e yakın veya üstüyse olabilir.

bizim dönemin ve bizden sonraki dönemin  ortak özelliği eğitim fak. mezunu ve diploma notu yüksek olmalarıydı. Bizden öncekilerde hepsi açık öğretim ve ibf mezunu kişilerdi ortak noktamız sadece diploma notunun yüksek olması

yani senin olma ihtimalin biraz bu notla alakalı.

yds puanın maasa katkısı oluyor. ama miktarı az. yanlış bilgi vermek istemiyorum galiba 30 ile 15 lira arası bi farkı oluyor.

askerlikte maaşın komando olursan ve komando birliğinde görev alırsan extra alırsın. sınır bölgesindeysen extra lırsın yurt dışında (ör:kıbrıs ) extra alırsın...

jandarma komandoları doğuya göndermiyorlar eğitim birliklerine yolluyorlar. 

eskiden direk doğuya tim komutanı olarak gidiyorlarmış.

askerlik yerim acemi foça usta kırkağaçtı...

gitmeden forum sitelerinde foça ve kırkağaçla ilgili birçok şey okudum, sert eğitimler eskidenmiş şimdi fazla sıkı eğitim yok. ama foça da acemi birliğinde biraz zorlana bilirsin. 

inşallah uzun dönem çıkar ben çıkmasını istememiştim çıkınca iyiki çıkmış dedim. 

foçada koğuşlar 6 kişilik okul yurdu dibi biyer. 

ALLAH yardımcın olsun dostum, yardımım olur belki sorun olrsa yazarsın 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    roccocan
    roccocan's avatar
    Erkek

Birde dostum sonradan yazmışsın vatan millet sakarya diye ... 

Bu işleri geç hocam....

duygusal davranma Orada çok şey öğreneceksin... 

sorun varsa yazayım....

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

roccacan gerekli bilgiler çoğunu vermiş extra olarak şunları söyleyebilirim.Kasım celbinde genelde o senenin mezunları başvurabildiği ve gidiş dönüş tarihlerinin iyi olması bakımından en fazla 4 yıllık üni mezunlarının başvurduğu dönem, özellikle açıköğretim mezunları baya yükleniyorlar (yüksek maaş için) Bu nedenle ilk olarak not ortalaması ve varsa ALES puanına bakılır Beden eğitimi ve Mühendislik bölümü mezunları biraz daha önceliklidir.

طדṮ
Toplam Hit: 2102 Toplam Mesaj: 17
askerlik komando yedek subay kasım 2015