folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Katlanabilir Bisiklet (Öneri Ve Satın Alma)

Katlanabilir Bisiklet (Öneri Ve Satın Alma)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

Selam arkdaşlar eseyurtta oturuyorum beşiktaşta çalışıyorum metorübse giderken evden yürüme mesafesi değil ama çokda uzak olmayan metrobüsten inince de zincirlikuyu beşiktaş meydan arası genelde kullanacağım metrobüsün yoğun olmadığı saatlerde kullanabileceğim bir katlanabilir bisiklet almayı düşünüyorum. 

2. el almayı düşünyorum bütçem 1k ile 2 k arasındadır.

çok fazla bu konuda bilgim yok ama aradğım özellikler 

hafif olması önemli haliyle sağlamlık vitesli olmalı genel itirabi ile rampa aşağı kullanılacak bu güzergahlarda ama tabi rampa

çıkarken zorlamamalı yine sele rahat olabilirse iyidir katladıktan sonra teker üzeride sürülmesi önemli bilmiyorum hepsi öylemi ama  yani kısacası iş görücek bir bisiklet önerisi arıyorum .

bu tarz özelliklere göre öneri verebileceğiniz kullanan müritler hatta direkt satış yapacak varsa istanbul da elden teslim alabileceğim katlanabilir bisiklet önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Nev-i Şahsına Münhasır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tekerleri ufak olduğu için normal bisiklete göre daha fazla pedal çevirmek gerekiyor. Uzun yolda yoruyor bilgin olsun. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

şöyle ki o söylediğim yerin biri 1.5 km diğeri 2.5 km civarı ve rampa aşağı olduğu için o anlarda zorlamaz ama tabi ki zor olduğuna inanırm o yüzden hafif sürüş kolaylığı vs. olması açısından önerilere açığım.

Nev-i Şahsına Münhasır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

az bütçe arttır elektrikli bşeyler olsun 

scooter bile olur 

samaccc tarafından 26/May/21 16:27 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

scooterda düşündğm fakat hem bütçe çok arttırmak istemiyorum hemde bisiklet kısmen daha hızlı olur diye düşünüyorum birde scooterin şarjıydı taşımasıydı vs daha uğraştırıcı geldi gözüme.

Nev-i Şahsına Münhasır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    antivirus bunu yazdı

scooterda düşündğm fakat hem bütçe çok arttırmak istemiyorum hemde bisiklet kısmen daha hızlı olur diye düşünüyorum birde scooterin şarjıydı taşımasıydı vs daha uğraştırıcı geldi gözüme.

terli çalışmaktan iyidir.  

bide şu var

muhakkak dene birinden ödünç bisiklet falan bul

o yollarda gitmek düşündüğün kadar kolay değil :D 

hele iş giriş çıkış saatlerinde  

samaccc tarafından 26/May/21 16:35 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Xiaomi'nin elektrikli ve katlanır bisikleti var onada bir bak istersen.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

b ehliyetle kullanılabilen 50cc küçük motosikletler var scooter diye geçiyor yine. onları da inceleyebilirsin. elektrikli scooterlar ile yakın fiyatlara geliyor. bisiklete göre tabi çok pahalı ancak elektrikli scooter alacağına çok daha iyi eğer o tarafı düşünürsen. kuba blueberry vardı mesela. 

bisiklet olarak çok fark olacağını sanmıyorum katlanabilir kategoride. beğendiğini al kullan. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

şurayı kaçıranlar olmuş sanırım normalde metroüsle gideceğim yol avcılar zincirlikuyu yaklasık 35 km o arada kullanmayacağım evden metrobüse kadar metrobüstende işe kadar toplamda 3 4 km kadar. 

elektrikli olması tabi ki güzeldi r rahattır fakat bütçe olarak çok bi arttırmaya gidemiyorum mecburen normal bisiklet düşünüyorum. 

@samaccc o denemeyi bi yapim haklısın iyi fikir :)

Nev-i Şahsına Münhasır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Yaklaşık 1 ay kadar işe bisikletle gittim, inan o kısa dediğin mesafeler iş çıkışı öyle bir gözünde büyüyor ki sonra keşke elektrikli bir şeyler alsaydım diyorsun. Eğer fırsat olursa şu ürüne bir mağazada bak belki işini görür: 

https://www.decathlon.com.tr/dynamic-e1-scooter-id_8616226.html

İlla katlanabilir bisiklet dersen de şundan kullanan gördüm, rahat gibi görünüyordu: 

https://www.decathlon.com.tr/tilt-100-katlanir-bisiklet--id_8500541.html

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    antivirus bunu yazdı

Selam Arkadaşlar,

Esenyurt'ta   oturuyorum, beşiktaş'ta  çalışıyorum, metorübse giderken evden yürüme mesafesi değil ama çok_da uzak olmayan metrobüs'ten inince de zincirlikuyu-beşiktaş meydan arası genelde kullanacağım, metrobüs'ün yoğun olmadığı saatlerde kullanabileceğim bir Katlanabilir Bisiklet almayı düşünüyorum. 

2. el almayı düşünyorum bütçem 1k ile 2k arasındadır.

çok fazla bu konuda bilgim yok ama aradğım özellikler 

hafif olması önemli, haliyle sağlamlık, vitesli olmalı, genel itirabi ile rampa aşağı kullanılacak bu güzergahlarda ama tabi rampa

çıkarken zorlamamalı, yine sele rahat olabilirse iyidir, katladıktan sonra teker üzeride sürülmesi önemli bilmiyorum, hepsi öyle mi ama  yani kısacası iş görücek bir bisiklet önerisi arıyorum .

bu tarz özelliklere göre öneri verebileceğiniz kullanan müritler, hatta direkt satış yapacak varsa istanbul da elden teslim alabileceğim katlanabilir bisiklet önerilerinizi bekliyorum,

şimdiden teşekkürler.

v'Alla, o fiyatlara bulabilir misin hiç bilmiyorum.

boy'un kilon nedir?

geneline baktım, 16inç -20inç jant'lı. 

Türkiye'de hiç 26inç ve üstü jant'lı  katlanabilir bisiklet görmedim. 

bakarken, söyle bir-iki site denk geldi. 

https://www.payszpz.cf/products.aspx?cname=folding+bike+26+wheels&cid=5&xi=3&xc=23

folding, bike, 26 wheels, (arama kelimeleri)

bunun da pivot noktası değişik. alttaki öneriler de buna uygulanabilir. 

bu üstteki bisiklet cidden güzelmiş. @@,} (pivot noktası değişik. buna ön maşa'ya gidon'dan kontrol'lü kitlenebilir  ön amortisör iyi gider. ^^`, ) ama ağırdır büyük ihtimalle. 

arka süspansiyon'ları da çıkarıp, Çubuk koyulabilir. yada, sele borusunun içine takılabilen, amortisör'lerden kullanılabilir. 

https://www.bicycling.com/bikes-gear/a20048132/best-folding-bikes/

https://www.montaguebikes.com/product-category/mountain-bikes/

destek noktası ilginç'miş @@, }

~@~

konuyla ilgili olarak da, mtb.com.tr , yeşilbisiklet.com.tr , ikiteker.com.tr diye ikinci el'lerin  satıldığı site'ler  vardı.

olmadı, bulunduğun bölgedeki bisiklet'çilere bakabilirsin(es dost vasıtasıyla. korona nedeniyle zor olur, ama yapacak birşey de yok.)

esenyurt-Beşiktaş arasında dâhâ m'akul ölçülerde bi'şeyler bulunabilir, gibi geliyor. 

olmadı, en kötü, yukarıda attığım model'lere yakın Kadro'lu bir bisiklet alıp, uygun yerden uygun açıyla kestirip,kitlenebilir mekanizmalı kelebek Menteşekaynattırarak , fren-vites tel-kablo'larını modifiye edip kullanabilirsin. 

tâbiî, kaynatmak,  karbon gövdeli bisikletler için mümkün değil gibi. alüminyum gövdeli(kadro'lu) bisikletler de Hafif olur, lâkin, dayanıklılığı az., kolay deforme olur. tabii, bu alüminyum'un de türleri var. Çelik olanları, biraz dâhâ ağır olur, ama sağlam olur. öyle özetleyeyim istedim. ^.-, }

Dikkat edersen, kimi yerlerde Tel'ler açıktan gidiyor. katlama öncesi ve sonrası, buralarda, tel'i ve dolayısıyla tansiyonu boşa çıkarman gerekebilir. 

yazmışken, Uygun-Kalın bir Kilit almayı da unutma!?. 

kilidi de, ön tekerlek dahil, arka tekerlek ve  arka tekerleğe(^^D`) çatal'lık yapan yapı'nın profilden görülen bakla'sı içinden geçirerek güvenliğe al . ^^D`

hattâ, Maşa'ya da bir halka taktir, yada kaynattır. 

Katlanabilir derken bana bir gülme geliyor. ^^` katlanılabilir.

~@~

@manitou, sen ne yaptın, bisikletini bulabildin mu?

``, ?}

~@~

geçen gördüm, bi' tanesi Arka Çatal'ın(maşa'nın) arasına  Otomobil jant'ı ve dış lastiği takmış. ^^D`

RitmFarbRacourci tarafından 27/May/21 01:32 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1603 Toplam Mesaj: 19
katlanabilir bisiklet