Kayıp İncil

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Farklı inciller olayı gerçek. Kilise bu incillerin açıklanmasını istemiyor. Sonuçta tutarsızlıkların dinin güvenirliliğini sarsacağını düşünüyorlar. Bu incilleri önemli yapansa yazan kişilerin Hristiyanlık tarihindeki önemli zatlar olması. Ayrıca bu birden çok incil ve içindeki tutarsızlık Islam dini içinde "son ve değiştirilmemiş din" söylemi içinde önemli bir delil olacağı için başka açılımlarıda olabilir gerçi.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

vatikan kütüphanesinde olduğu ama kilise kurallarına ayrıkı olacağından gizli tutulduğu söylenir.

malum düşünsenize gerçek incil ortaya çıkıyor ve ömrün boyunca inandığın herşey yeniden inşaa edilmiş olacak...

büyük yıkım olacağından  bilinmemesi daha iyi diyorlar.

tabi komplo teorisi bilemiyorum. aytunç altındal bununla ilgili bir yazı yazmıştı ama nerde bilemiyorum. adamın uzmalık alanıydı gizli belgeler ..

nerden buluyorsa hep merak etmişimdir. yazık oldu onada :(

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

2.2 milyar insan yanılıyor olamaz değil mi?

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    COURAGE_x bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı

sorun şuki bu yazıyı ben yazdım yani gerçek değildir :D 

Sen yazmis olabilirsin guzel bir calisma olmus fakat su gercek var ki! Kayip incil gercektir  turkiyede bulundu daha sonra askeriyeye gecti rusya aciklanmasina engel olmustu.

Gerekce ise eski ila suanki incilin birbirini tutmamasi aciklanirsa hiristiyanlar arasi durumu ic karisikliga goturup buyuk krizlere neden olacagindan ciddi bicimde dini tamamen etkiliyeceginden el konuldu..

Suan kimde bilinmiyor...

askeriyeyemi el kondu

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FahrenHeiT
    FahrenHeiT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bu barnabas incili olayının dünyayı yönetenlerin avrupayı müslüman yapmak için kurdukları bir plan olduğunu düşünüyorum.türkiye avrupaya model olacak islam dininde

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek
    endenius bunu yazdı
    COURAGE_x bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı

Sen yazmis olabilirsin guzel bir calisma olmus fakat su gercek var ki! Kayip incil gercektir  turkiyede bulundu daha sonra askeriyeye gecti rusya aciklanmasina engel olmustu.

Gerekce ise eski ila suanki incilin birbirini tutmamasi aciklanirsa hiristiyanlar arasi durumu ic karisikliga goturup buyuk krizlere neden olacagindan ciddi bicimde dini tamamen etkiliyeceginden el konuldu..

Suan kimde bilinmiyor...

askeriyeyemi el kondu

Askeriye(ye) el konmadi  askeriye koruma amacli teslim aldi sonra rusya devreye girmisti olayi ort bas etmislerdi..

Hatta bu konu uzerine moskovada bi kac dindar hiristiyanla sohbetimiz oldu. Boyle bi varligi kabul ediyorlar ama cogunluk aciklanmamasindan yana..

COURAGE_x tarafından 23/Ağu/14 22:31 tarihinde düzenlenmiştir

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    COURAGE_x bunu yazdı
    endenius bunu yazdı
    COURAGE_x bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı

Suan kimde bilinmiyor...

askeriyeyemi el kondu

Askeriye(ye) el konmadi  askeriye koruma amacli teslim aldi sonra rusya devreye girmisti olayi ort bas etmislerdi..

Hatta bu konu uzerine moskovada bi kac dindar hiristiyanla sohbetimiz oldu. Boyle bi varligi kabul ediyorlar ama cogunluk aciklanmamasindan yana..

ne tuhaf gerçeği öğrenmek istemiyorlar da eski düzene devam diye açıklanmasın :) insan merak eder be hiç olmasa

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ern3st
    Ern3st's avatar
    Erkek

ey aptallık

kahrolsun bağzı şeyler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

İncillerin birçoğu birbirinden farklı hep. ,

Başlık fail ama içeriğe odaklanın :D 

http://www.youtube.com/watch?v=HnR8HNERNr0 

Daniel-Koo tarafından 23/Ağu/14 23:24 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

geçen babam dışarda incil dağıtan misyonerlerden bi tane almış getirmiş, daha öncedende okumuştum ama şöyle bi baktım tekrar, hristiyanların aksine yahudiler dinlerinde biraz daha samimi, çünkü adamlarlar kabul ediyolarki ellerindeki okudukları kitap direk tanrıdan falan inen bişey değil baştan aşşağı tarihsel olaylar zincirinin metinlere aktarılmış toplanmış hali, ama hristiyanların büyük bi bölümü hala eski mısır dininden kalma isis osiris horus üçlemesini birebir kopya etmiş pavlusun kitaplarını tanrı kelamı kabul etmekte hiç bi sakınca görmüyolar, barnabas veya bi başka incil çıksada farketmez hristiyanlık baştan aşşağı komedi,

tabi bizim islamın tek kaynağı kuranı kerim gibi bi kitabı kenarı iterek ortaçağda oluşturulmuş hadis+sünnet+arap mitolojisi+israiliyat ve hristiyanlık karışımı islam adı altındaki ehli sünnet, yabani sünnet, şiilik vs gibi oluşturulan dinler daha bi komedi adamlara o yüzden şimdilik pek bi lafımız olmamalı,

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
Toplam Hit: 4558 Toplam Mesaj: 35