Kaza Yaptık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Gönülden diliyorum o hayvanın sahibi kimse şikayet eder ve hayvanın parasını, süt veriyorsa öldüğü günden o güne o sütün parasını filan almak isterler.

Sen hayvana çarp öldür bide sahibinden para iste tam hayal ediyorum bi gülme geliyor :)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı
    ehveniser bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Ben carpsam hayvana uzuluyo olurdum, adamın aklına bile gelmior, insanlık ölmüş ya

başıboş büyük baş hayvana çarpıp,pert aracın içinden sağ çıkmak diye bir gerçek var onu unutuyorsun Holy.

O hayvanın başıboş şekilde yolda dolaşması bile bir ihmal,ve o ihmal bir insanın canına mal olabilirmiş.Bu kazada olan hayvana olmuş.
    Ben olsam,kaza yapıp pert aracın içinden çıksam, ben de hayvana üzülmezdim,sahibi üzülsün.Hayvana çarpmamak için yapacağı bir manevra belki kendisi ve araç içindekilerin de ölümüne sebep olabilirdi.
    Büyükbaş fiyatı bellidir.İnsan canına değer biçebilir misiniz ? 
    Herkesin canı kendine tatlı valla.Kaza atlatmayan,yaşamayan bilmez.

Seni kessek fiyatı belli olan büyükbaştan daha az eder değerin.

dipnot: Herif canımdan oluyodum değil nasıl bir şeyler koparabilirim derdinde, belli ki insan canına mâl olacak bi durum yok ortada.

:) sizi seviyorum ya.

Koca hestiy aya bedenem ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Hayvan başıboş olduğu için sahibinden mahkeme yolu ile para koparmak ha ? :)

Hem hayvanı öldür hemde aracın hasarını iste..

Umarım hayvan sahibi sizden davacı olur, Hayvanın parası + süt parasını da alır.

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    ehveniser bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Ben carpsam hayvana uzuluyo olurdum, adamın aklına bile gelmior, insanlık ölmüş ya

başıboş büyük baş hayvana çarpıp,pert aracın içinden sağ çıkmak diye bir gerçek var onu unutuyorsun Holy.

O hayvanın başıboş şekilde yolda dolaşması bile bir ihmal,ve o ihmal bir insanın canına mal olabilirmiş.Bu kazada olan hayvana olmuş.
    Ben olsam,kaza yapıp pert aracın içinden çıksam, ben de hayvana üzülmezdim,sahibi üzülsün.Hayvana çarpmamak için yapacağı bir manevra belki kendisi ve araç içindekilerin de ölümüne sebep olabilirdi.
    Büyükbaş fiyatı bellidir.İnsan canına değer biçebilir misiniz ? 
    Herkesin canı kendine tatlı valla.Kaza atlatmayan,yaşamayan bilmez.

İşe hayvan-insan diye gelişmişlik düzeyine göre değil de, ikiside bir canlı olarak, daha genel, bakarsan. İki yaşama da değer biçemeyeceğinin farkına varırsın.

Detaylı bakacaksak: Kan parası diye birşey var, sigortaların sen öldüğünde ailene ödeyecekleri tazminat var, şehit olursan ailene ödenecek tazminat var. İnsan canına değer biçilebiliyormuş bak. Ama büyükbaş hayvan fiyatı belli dimi...

Belki de o hayvan sahibinin tek geçim kaynağı ve sen kaza yapıp öldürünce onun ekmeğini elinden aldın dolaylı olarak. Bu durumda sahibi içinde üzülmek gerekir bence.

Ama adam ne yapıyor? "Nasıl para koparırız" diye gelip konu açıyor. Arabanın dönen tekerine saldıran başıboş sokak köpeğine çarparım diye korkuyorum, belediyeden tamponumu yaptırmak için nasıl para koparırım demiyorum.

Ama büyükbaş hayvanın fiyatı belli...

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Hocam danayı götürüp hemen kasaba satıcaktın bunu yapmadıysan yazık ettin danayı öylece orda  mı bıraktın yuh yani 7 8 bin lira lık dana ,,, bu işler böyle hacım hemen götürüp sucuk yaptırtıp satıcaktın 

Haram olur diyen olur şimdi pıçağı canı daha çıkmadan vurucaktın sahibi olsa o da aynı şeyi yapardı yoksa koca hayvan çöpe gider işte böyle

piiiranha9242 tarafından 12/Kas/15 16:26 tarihinde düzenlenmiştir

..Morali hep bozuk olan insan..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

e abi şimdi bişi dicemde yanlış anlama sende para çok :) türkiyenin en taşşaklı firmalarında çalışmış adamsın. Adam nerden zararımı koparabilirim derdinde gayet normal yani

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

geçmiş olsun hocam.

trafik sigortandan hayvan sahibine hayvanın parası ödenir.

kaskon yoksa aracı öylece hurdacıya verirsin. yada parça parça satabilirsen çıkmacılara satarsın.

tekrardan geçmiş olsun.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hayvana çarpmayla nasıl araba pert oluyor araba pert olduysa hayvanı düşünemiyorum ne haldedir üzüzldüm la harbi şimdi 

bence açıkçası hayvana üzüzlürdüm görüldüğü üzere hocam kabahat sende o kadar hızlıymışsın ki duramamaışsın hayvana çarpmışsın  köylük ormanlık alanda o kadar hızlı olman ayrıca hata 

hayvanın sahibinden arabanın parasının istemen benimde bir garibime gitti 

civarda köy varsa hayvan çıkabilir tabelası mutlaka koyuyorlar hocam 

SeRDaR tarafından 12/Kas/15 17:36 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xous
    xous's avatar
    Erkek

Otoban karayolu falansa alisin 

sokayım onun tezine...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

basiniza geldigi zaman konu acarsiniz,bakalim kaciniz gercek dunyada yasiyor o zaman gorecegiz.

bu hayvan caninin degeri muhabbetini de gayet iyi anladiniz da,baska yere cekiyorsunuz.fark etmeden ezdiginiz karincanin,oldurdugunuz sinegin,ustune bastiginiz salyangozun,evde yemeginize koydugunuz etin hepsinin bir can'dan ciktiginin farkindasiniz degil mi ?

Kusura bakmayin.insan hayati disinda herseye deger biciliyor bu dunyada.(ona da deger biciliyor da,alenen pazarda satilacak kadar degil.)

kaza yapip pert aractan ciksam,belki malimin tazminini kovalamam bu arkadas gibi ama emin olun insan canina gelecek vicdan azabindansa hayvanin degerini vermeyi tercih ederim.

basina gelmeyen bilmez.can degeri konusuna takilan arkadaslar hayvansal gida tuketmeyi lutfen biraksin.o da bir can neticede.

Koca hestiy aya bedenem ?
Toplam Hit: 3810 Toplam Mesaj: 29
kaza hayvan cnbz yazık