folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kedi Dışkısı(Kahve)

Kedi Dışkısı(Kahve)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

Belki kulağınıza çalınmıştır kedi dışkısından yapılan kahve. Meşhur Jack Nicholson ile Morgan Freeman'ın The Bucket List'ine girdiğini söylersek belki daha iyi hatırlarsınız. 'İğrenç' demeyin, kedi dışkısı deyip geçmeyin. Kopi Luwak denilen bu kahvenin önce nasıl ortaya çıktığını anlatalım: Endonezya açıklarındaki Sumatra Adası ile çevre adalardaki ormanlarında yetişen kahveye özelliğini veren bir Misk kedisi türü. Bu kediler kahve ağaçlarındaki kahve çekirdeklerini bütün olarak yutuyor. Midesindeki enzimlerle fermantasyon geçiren çekirdekler dışkı yoluyla atılıyor. Bu çekirdekler dışkıdan ayrılıp özel işlemlerden geçiliyor ve sofraya kahve olarak geliyor. İşi gücü bırakıp bu kahvenin sırrını keşfeden ise Kanada Ontario'daki Guelph Üniversitesi'nden Dr. Massimo Marcone adlı öğretim görevlisi. Kopi Luwak adlı kahve yılda 260 kilo kadar üretilebiliyor. "Bunları bize niye anlattın" diyecek olursanız hemen açıklayalım dünyanın en pahalı kahvesinin satışı Türkiye'de de başladı. EvdeKahve-Etken Gıda adlı şirket 6 ay önce ithal etmeye başladığı Kopi Luwak'ı ithal etmeye başlamış. 15 içimlik paketlerde satılan kahvenin bir kutusu 100 gram. 15 içimlik kutunun fiyatı 990 YTL. Bölün paket fiyatını 15'e 66 YTL çıkar. Bir başka deyişle bir fincan kahve 66 YTL'ye geliyor. Peki bu kahveyi alan var mı? Yanıt ithalatçı şirketin ortaklarından Selçuk Karaoğlan'da... "11 kutu sattık" diyor Karaoğlan. Bu da 1.1 kilo demek. Karaoğlan 60 kutu daha sipariş verdiklerini söylüyor. "Peki kriz ortamında elde kalır diye korkmuyor musunuz? diye soruyoruz Karaoğlan "Hayır, çünkü 2 yıl saklama süresi var" diyor.Kaynak: Sabah

eet içenimiz varmıdır? :|

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Gizemli
    By_Gizemli's avatar
    Banlanmış Üye
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    isim olarak ilk defa duydum , 3 ü 1 arada içiyom hemde ucuz 25 YKR , 66 ytl veren kerizdir :)

Hayat Boş , Vur Göte Çoşşşş.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek
    Aynı işlemi kedi değil de bir kuş türü yapıyor diye biliyorum. ki bence de kuş bu işe daha yatkın. (:

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Sivil_padisah:  eet içenimiz varmıdır? 

İçene afiyet olsun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiUyeOlamadim
    BiUyeOlamadim's avatar
    Erkek
    Nasıl olduysa bir defa içtim. Herkese tavsiye ederim. Tadını anlatmaya kelimeler gerçekten kifayetsiz kalıyor.

The tip of the tongue taking a trip of three steps down the palate to tap, at three, on the teeth. Lo. Lee. Ta.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

Yakında öküz bokundanda kuş burnu yapıcaklar :|

Bide bi tın para verip deniyolardır :| 

Konumu silenlere inat kürdüm
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xous
    xous's avatar
    Erkek
    bende kahve içip eşicem aq kilosunuda 10000 $ satçam

sokayım onun tezine...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sky
    Sky's avatar
    Erkek
    bir zamanlar ayni olayi meshur brezilya kahvelerinin bitanesi icin söylenniyo ama basrolde fare vardi.Cok inandirici diil

Ona aşık olmak, cehennemde çakmaklara gaz doldurmak gibi bir şeydi...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

yok dışkıdan yapılmış onu içmem bunu içmem diyen tipler vardır ya (sana bişi demiyorum genelleme)

karalama kampanyaları yapılır bir sürü yok anam redbull boğa spreminden yapılıyormuş yok cartmış yok curtmuş vsvsvsvsvs

şimdi öle yapılıyorsa bilie adamlar bunu onlarca belki yüzlerce işlemden geçiriyorlar  ve öle sunuyorlar sana

yok ben genede içmem yemem diyorsan (ki bunu yapıyorsun)

arkadaşlarımla çok kullandığım bir espiri vardır b*k hayattır die

şimdi ne alaka bu alaka

yediğin dometesin  tadının güzel olması neye bağlı (yetiştirilmesine-gübresine=b*kuna)

aynı şekilde hıyar olsun ayçiçeği olsun(yağ için)

sonuç sen ondan verim almak için bitkinin dibine(b*k koyuyon koyun yada inek farketmez)

ve sen bu domatesi hıyarı vsvsvs yi organik üretim diye daha fazla para verip alıyorsun

yani demek istediğim

1.durumda b*ku alıyorsun--->işliyorsun---->ürün oluyor(yukarıda bahsettiğiniz kahve veya redbulll örneği)

2.durumda b*ku alıyorsun------>işliyorsun----> ürün oluyor ( yukarıda bahsettiğim dotes örneği)

birde saçma düşündüğümü söyleyen varsa en azından benimle aynı fikirde olduuğunu düşündüğüm biri var

gözat bakalım ne var burada

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=59058 

büdüt link silinmiş :S 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    wert sana katılıyorum

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Yok Daha Neler... Töbe Töbe Sanırım Artık Kahve Mahve İçmeyecem. Güven Kalmamış Canım. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 4242 Toplam Mesaj: 29