folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Kendini Arayan Adam (Tüm Müridlere)

Kendini Arayan Adam (Tüm Müridlere)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    Hayatımda Okuduğum TEK güzel ve süper kitap.. Ondan önce de ztn 3-4 tane kitap okumuştum.. En son bu kitabı okudum ve hala etkisi var üzerimde.. Hayatın bazı değerlerini bu kitapla anladım.. Çok yönlendirici bir kitap tavsiye edilmesi de kaçınılmaz tabi..

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Sağolun hocalar,yeni hemenpaylas.com a da upload ettim,gerçeten mükemmel bir kitap.Criminal hocamın tavsiye ettiklerinin yanında birşey değil ama içerik olarak çok güzel bir kitap.Bu kitap bitsin diğer kitapları da upload ederim.Yeter ki siz okumak isteyin...

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Hayatımda bundan daha dandik bi kitap daha görmedim :P
    Adam Türkiye"de ama sanki hayatında hiç cami görmemiş, hiç islamiyeti duymamış. Aptal aptal muhabbetler geçiyo. Fethullahçıların yazdırdığı bir kitap işte...

Heee diyeceksiniz ki nasıl 300000 satmış, hoca bana zorla sattı (parasını vermedim :P), arkadaşa verecek
    -sende al oğlum
    -bende var hocam
    -olsun bi daha al :D
    ------
    Bana satma hikayesi
    -oğlum gel sana kitap vericem
    -Ayıp olmasın diye giderim-
    -5 milyon
    -Aaaal veririm (içimden) :D

Bu şekilde bütün cemaat öğretmenleri bir kişiye ki üç kitap sataraktan, kitap 300 000 satmıştır.

jack daniels 160 yaşında
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Fetullahçı diye bir genelleme yapma,onlar nur tarikatidir.Ben fettulahçılara herkesten çok karşıyımdır bunu bilesin.Kitapda said nursi den bahsediliyor,o anlama kapasitesi yoksa okumana gerek yok

Demek ki yetiştiği çevre farklı bir çevreymiş adamın,zaten onun gençlik yıllarında dine karşı bir kışkırtma vardı.ezanlar türkçe okunmaya başlamıştı o zamanlar,insanı dinden soğutmak için bazı çabalar vardı,bu yanlış veya doğru,kişinin çevresi böyleymiş. Hem bunun doğruluğu önemli değil demiştim,içerideki msjları anlayamacak kadar körsen yapacak birşey yok....

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kimlere laf attığına dikkat et, ezanın türkçe okunmasını dini kışkırtma olarak söylüyorsun ki, bu Atatürk'ün isteğiyle yaptırılmıştır. Bu kitap asıl yapılma amacı, Fethullahçıları satıp karşı tarafa geçen bi elemana karşı yazdırılmıştır. Bu kitabın içindekilere inanmak saçmalıktan öte değildir.

jack daniels 160 yaşında
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Bak arkadaşım kitabın yazılma amacını bir oku,O öğretmeninin yani Halil Ertuğrulun başından geçmiş bir olay,nur talebelerinden biri de bunu kitaplaştırmasını söylemiştir ve bu şekilde olmuştur.

Ezanın türkçe konusu,ben sadece örnek verdim,atatürk yapmış veya başka biri.Ben atatürkün her söylediğine katılmak zorunda değilim,doğru bulduğum davranışlar da var yanlış olduğunu düşündüğüm şeyler de. Minareden adam tanrı birdir diye söylemesini kendime yediremem ve nitekim halk da böyle düşündü ve geri aldırdılar....

Not: Arkadşım konuyu kapat.Tartışma,konu farklı,beğenmiyorsan sus tamam,bırak millet okusun,kararı onlar versin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Demokrat Parti 1950 yılında arapça ezanı geri getirdi, 18 sene sonra, ki başımıza ne geldiyse arapça olarak Kur'an'da ne yazdığını anlamayan halk yüzünden gelmiştir. Peygamberimiz bile ben arabım ama arap bende değil demiştir. Tüm bunlar varken neden arapça da arapça diye tutturulur anlamış değilim. Neyse mesele bu değil. Benim dediğim nokta bu kitabı okuyan herkes bilir ki böyle bir olayın gerçekleşme ihtimali yoktur. Adam Türkiyede yaşasın, cami görmemiş gibi davransın. Yok onlarca yıl belirli bir görüşü savunsun bir gecede değişsin :D İçindeki mesajlarda hepimizin bildiği şeyler, hepsi Kur'an da mevcut.

jack daniels 160 yaşında
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Not: Arkadşım konuyu kapat.Tartışma,konu farklı,beğenmiyorsan sus tamam,bırak millet okusun,kararı onlar versin
    --------------------------------------

Bu değil mi bütün mantığınız, yandaş bi görüş yada bi pohpohlama geldi mi, ooo ne iyi ne güzel, Karşı bir görüş geldi mi sus, kafir bunlar vs. Hepiniz aynısınız a.q, hoşgörüymüş kimi kandırıyorsunuz?

jack daniels 160 yaşında
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Sende türkçe kuranı savunan adamlardansan seni tek ayetle çürütürüm,bunun açıklamasını yapamazsın kalırsın sap gibi onun için sus

Benim onlarca komünist arkadaşım var,biriyle konuşmuştum o çocuk kuranın sayfalar halinde indiğini sanıyor.Al sana bir örnek.O kadar din hakkında az bilgileri var ki bir de laf ediyorlar. Konuyu dağıtmanı istemezdim,anladım ki sen fesatsın,bazı şeylerden rahatsız oluyorsun,takıldığın konu varsa ayrı bir konu aç,bu konuya msj yazmazsan sevinirim.Konun içeriği değişiyor,sen yorumunu yaptın,bırak millet okusun onlar doğruluğuna karar versin.Bu ikimizide ilgilendimez sanırım

Saygılar....

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Yaa olm delirtme adamı, benim dediğim adamlar türkçesinide okusun anlasın ne yazıyo için. Sonra birileri çıkıyo yok falanca şeyh yok filanca şeyh içinde bu yazıyomuş yok şu yazıyormuş diyo. Allah Kur'an ı gönderdi, Said Nursi açıklamasını yazdı, Fethullah Gülen açıklamasının açıklamasını yazdı. Bu ne yaa, Kuran açık ve nettir. Neden başkaları Kur'an hakkıdna yorumlar yazıyo? Doğru Türkçe olmasın nasıl olsa açıklamasını yazanlar var....

jack daniels 160 yaşında
Toplam Hit: 3727 Toplam Mesaj: 34