Kendini Savunmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Merhaba müritler direk olaya dalıyorum dün araçla giderken bi mahalleden geçiyorduk adana'da eylemin ortasında kaldık şerefsizler işte çöpleri felan yakıyor taş felan atıyordu birden daldık içine işte yüzleri kapalı ellernde molotoflu çocuklar felan aracın etrafını sardılar elleryle işaretler felan yapıyorlar bağırıyorlar bize karşı bende silaha sarıldım doğrulttum bi el havaya ateş açıp uzaklaştık buraya kadar bir sorun yok.hadi diyelimki ben bunların birini vurdum öldü yada yaralandı ben nasıl yargılanacam kasten öldürmek tarzında birşeymi yoksa meşru müdafaamı sayılacak ?

modS:Konunun yeri genel değil

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

hacı oldu ki bi adam vurdun. hemen yan tarafa bi yere boşluğa da sık. eğer sadece adamın üstünde kurşun varsa bilerek öldürmüş oluyon. dediğimi yaparsan dersin ki ben uyarı amaçlı ateş ediyodum yanlışlıkla ona geldi. o zaman yarı yarıya cezan düşer kafadan. benim bildiğim olay bu avukat arkadaşımdan.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

hacı oldu ki bi adam vurdun. hemen yan tarafa bi yere boşluğa da sık. eğer sadece adamın üstünde kurşun varsa bilerek öldürmüş oluyon. dediğimi yaparsan dersin ki ben uyarı amaçlı ateş ediyodum yanlışlıkla ona geldi. o zaman yarı yarıya cezan düşer kafadan. benim bildiğim olay bu avukat arkadaşımdan.

Mantıklı hocam sağol

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SettingZ
    SettingZ's avatar
    Homo

sık kafasına kim bilecek senin yaptığını belliki hepsinin amacı provakasyon

Fortçu Gandalf..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

ayağına sık korkutmak için yere ateş ediyordum üzerime saldırdı koştu kurşun ayağına geldi dersin...

Yüksek ihtimal hakime göre ceza bile almaman mümkün :D

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    seagate189 bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

Mantıklı hocam sağol

sırf mantık değil hocam. şimdi avukat olan arkadaşım zamanında finale çalışırken anlatmıştı. öyle meraklıyımdır ben de bakıyodum ne çalışıyon gibisinden. tck çalışıyodu denk geldi. bil yani silah taşıyosan insanın başına herşey gelir. şahsen karşıyım silaha ama madem taşıyon kanunları iyi bilmekte fayda var. sen yine de ihtiyacın yoksa silah taşıma. kafan daha rahat olur.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    seagate189 bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

Mantıklı hocam sağol

sırf mantık değil hocam. şimdi avukat olan arkadaşım zamanında finale çalışırken anlatmıştı. öyle meraklıyımdır ben de bakıyodum ne çalışıyon gibisinden. tck çalışıyodu denk geldi. bil yani silah taşıyosan insanın başına herşey gelir. şahsen karşıyım silaha ama madem taşıyon kanunları iyi bilmekte fayda var. sen yine de ihtiyacın yoksa silah taşıma. kafan daha rahat olur.

Doğru diyorsun hocam öğrenmek gerek ona göre davranmak lazım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

medyaya yansırsa 10 yıldan aşağı gelmez. yansımazsa max 5 yıl alırsın, yaralamada en fazla 6 ay

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

ortamın vehametini senin kendini daha farklı savunabilme imkanın olup olmadığını, kaçış şansınıda değerlendirmek lazım öyle direk olarak havaya sıkarsan 3 adama sıkarsan 5 diye kesin bir yargıya varamayız. ancak cezanın müebbet olmayacağı konusunda garanti verebilirim :)

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Tek suç yakalanmak bunu unutma :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

o dediğin kriminalde çıkıyor hocam önce nereye  sıktığın. 

Mevzu derin | Papikolas Planet
Toplam Hit: 1422 Toplam Mesaj: 13