folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Keyif İçin Nasıl Bir Puro Tercih Edilmeli Önerileriniz Lütfen

Keyif İçin Nasıl Bir Puro Tercih Edilmeli Önerileriniz Lütfen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metalkolik
    metalkolik's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    metalkolik bunu yazdı

purodan anlamam ama bikeresinde arkadaşım bi sigara içiodu adını bilmiorum. küçük siyah bişeydi. buram buram karanfil kokuyodu. kokusu baya güzel gelmişti.

djarium black , hiç sevmem çok içtim ama ı ıh beş para etmez pat pat pat diye sesler geliyo içinden tavsiye etmem yılda bir deneyebilirsin

yokla ne işim olur sigara bile içmiorum. ama arada nargile içerim :)

metal, bir müzik türü değildir bir yaşam tarzıdır, bırak seni yönlendirsin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı
    Büyük ihtimal vanilyalı puro içiyordu. Kokusu cezbeder. Tadıda güzeldir.
    Ahşaba benzer ağızlığı olan, sigaradan az biraz daha kalın, her puroda olduğu gibi filtresi olmayan bir puro çeşididir.
    internete bakmana gerek yok. Bulunduğun yerde mutlaka satan vardır.

valla neyliydi artık orasını bilemiyorum 

bi ara sağa sola sorarım artık eyvallah .)

KNOWLEDGE IS POWER!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    Jilet_Boris bunu yazdı

Cohiba güzeldir, uzun uzun yanar aşağı yukarı 2-3 saat içersin. Ama kokusu bi odaya sinerse komple eşek ölüsü gibi kokar o da haberin olsun.

Romeo Y Juliet, daha çok puro dediklerinden değilde sigarillo dediklerindendir. İçimi kolaydır, aroma falan yoktur ama tütünün o adamı yakalayan tadını verir. Ben bunu öneririm.

not : cohibaya 15 lira saymıştım evlat acısı gibi oturdu

puro dumanı nın normal sigara gibi kalıcı olmadığını duymuştum ne derece doğru bilemiyorum 

Cohiba yı yazdım kenara sağol hocam

KNOWLEDGE IS POWER!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    Mr_Dark bunu yazdı

Djarum Spice Island cigarillo diye gecer yalnız keyiflidir tadı kokusu aşığım 

sıra sıra deneyecez hocam bulabilirsem çok iyi :)

KNOWLEDGE IS POWER!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    CosTeR bunu yazdı

http://tahribat.com/Forum-Puro-Hakkinda-108598/1/puro/

sağol hocam

KNOWLEDGE IS POWER!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

içilebilecek tanesi $10 a puro var $1000 küsurada

zengin işi olduğundan para hesabı yapmaz içen adam

birsürü marka var içenler her markayı her seriyi deniyor

ister tobacco ister free shop ister kaçakçılardan ister ebaydan nerden alırsan al

misal cohiba ile başla gran reserva olur selección reserva olur behike olur

sonra diğer markalara serilere geçersin

iyilerden başlarsan kalitelerini anlamış olursun diğerlerini denediğinde

Jilet_Boris arkadaşımız da bu cohiba yı önerdi demekki bunda bir hikmet var :) 

KNOWLEDGE IS POWER!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı
    Jilet_Boris bunu yazdı

Cohiba güzeldir, uzun uzun yanar aşağı yukarı 2-3 saat içersin. Ama kokusu bi odaya sinerse komple eşek ölüsü gibi kokar o da haberin olsun.

Romeo Y Juliet, daha çok puro dediklerinden değilde sigarillo dediklerindendir. İçimi kolaydır, aroma falan yoktur ama tütünün o adamı yakalayan tadını verir. Ben bunu öneririm.

not : cohibaya 15 lira saymıştım evlat acısı gibi oturdu

puro dumanı nın normal sigara gibi kalıcı olmadığını duymuştum ne derece doğru bilemiyorum 

Cohiba yı yazdım kenara sağol hocam

Tam tersi. Zaten bu nedenle puronun bir takım nezaket kuralları vardır. İnternetten araştırırsan bulursun. Mesela kapalı alanda içilmemelidir. Çünkü yoğun duman başkalarını rahatsız eder, seni de bayar.

Açık alanda içilmeden önce etrafındaki insanlara rahatsız olup olmayacakları sorulur.

Ala bir puroyu aynı anda 2 kişi içmemelidir. Çünkü ıslanan yaprak mide bulandırabilir.

Mesela ilk puronu içerken çok tereddütlü olacaksın. Belki titrersin bile. Bu heyecan ve ne yaptığını bilmiyorluk yüzünden sürekli ağzında tükürük birikir ve dumanı çekip yukarsın. O tükürük mideni fena bulandırır. Bunlar amatör içicinin halleridir. Normalde puro çok sakin bir psikoloji içinde içilir. Zaten bir gevşeme, keyif aracıdır.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

sigaradan başla yeterince tecrübe edinince puro nargile diye gidersin.  ha süpanallah

sigara ile işim olmaz nargile de belki keyif için ama puro ile başlayacaz hayırlısı ile :)

KNOWLEDGE IS POWER!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gvn666
    gvn666's avatar
    Erkek

Merhaba;

Uzun süredir nargile içiyorum, sigara hiç içmedim nefret ederim diyebilrim ama puro bir kültür keyif işidir.

Neyle nasıl nerde içtiğin çok önemlidir.

Özellikle acı denebilecek bir içecek ile içiyorsan ki bu votka yada viski olabilir ozaman saf ve aromasız içmenizi tavsiye ederim.

En iyi diyebileceğim tabiki bütçe/tat olarak Romeo & Juliet'tir. http://romeoyjulietacigars.com 

Freeshoplardan çok kolay bulabilirsiniz no:2 alırsanız orta büyüklükte olacaktır ve yaklaşık 1.5 - 2 saat içilebilir tat alarak.

Ortalama fiyatıda tane olarak 15-20 TL civarındadır. Daha ucuzunu bulursanız emin olun parça yapraklardan olanlardır.

Saygılar.

..::GVN::..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Profilimdeki fotoğrafta içtiğim Cohiba'nın Robusto ebadıdır.

Aşağı yukarı 2 - 2.5 senedir düzenli puro kullanıyorum. Şöyle bir şey var ki; sigara kullanan bir insan puro içemez, beceremez. Çünkü puro ciğerlere çekilmeden, duman ağız içinde dolaştırılarak içilir. Ben de sigara hiç içmemiş bir insanım.

Puro, pahalı ve bakım gerektiren bir hobidir. Bakımını düzgün yapan bir tobacco shop dalını aşağı yukarı 20 tl gibi bir rakama satmaktadır. Tabii ki bu fiyat standart seriler için geçerli. Mesela Cohiba'nın pramit serisine bir özel seri üretilir. O zaman fiyat artacaktır. Onun dışında ebatlar arasında pek fiyat farkı olmaz.

Şu ana kadar bir 10 - 15 farklı marka puro içmişimdir. Şu daha güzel diyemem ancak, içeceksen Cüba purosu içeceksin. Nikaragua da olabilir ancak, asla Cüba purosu gibi olamaz.

Marka olarak en başta Cohiba vardır. Bundan sonra Romeo Y Julieta, Monte Cristo, Partagas diye uzar gider. Mesela Cohiba'nın Siglo VI ebadı mükemmeldir. Boyu uzundur ve bu nedenle içimi zordur. Eğer ufak boy tercih edersen Robusto derim. Mutlaka bir de Pramit içmelisin. Romeo Y Juliea'nın Master boyunu şiddetle tavsiye ederim. Aromalıydı sanırım. Ufak, hafif ince ve harika bir purodur.

Bunlar dışında bir de 5 li kutularda satılan, sigara ebadında bir sarma puro önerebilirim. Toscana. İtalyan purosudur ve büyük ebatlı bir puro kadar tatmin edicidir. Kutusunu 30 tl gibi bir rakama alabilirisin, tabii bulabilirsen. Görsel de ekleyebilirim. 2 paket mevcut. Tabii bir de içilmiş puroların bir izmarit kolleksiyonu :)

Eğer İstanbul içinde ikamet ediyorsan temin edilecek yer adresi verebilirim.

Daha önce, 2 sene evvel filan bir konu açıp bahsetmiştim. Abartılı bulunmuştu. Belki işe yarar diye ekliyorum.

Selametle.

http://www.tahribat.com/Forum-Gun-Gelir-Caniniz-Farkli-Bir-Seyler-Yapmak-Ister-162836/

KBBBBG: Bu arada; söylediğim fiyatlar için başka bir yerden 10 liraya aldım demeden önce, 10 laraya aldığınız puroyu ne şartlar altında aldığınızı bir düşünün. Masa altındaki siyah poşetten çıkartıp vermişse, o adam puro bakmayı bilmiyor demektir.

Bir kere puro humidor içinde saklanır. Sürekli nemli kalacak ve kurumayacak. Kurumuş puro size eziyet etmekten başka bir işe yaramaz. İnat edersen kusarsın hatta. Bildiğin yanık duman çekersin.

Satın aldığınız puroyu nasıl nemli tutacaksınız peki ? Bir tane kilitli naylon poşet alacaksınız, içini ıslak elinizle hafif nemlendireceksiniz ve puroyu ince bir peçeteye sarıp içine koyacaksınız. Kiliti kapatıp buzdolabında saklayacaksınız. Çok uzun olmasa da bir müddet puronuz nemli kalacaktır.

Güzel açıklamışsın hocam çok sağol valla piyasada vardır elbet önemli olan bulabilmek istanbul'da değilim arayacaz artık birileri bir yere yönlendirirler. Cohiba ile başlarım diğer arkadaşlar da bu markayı yazmış

Bu arada diğer puroların tadlarını Küba purosu ile karşılaştırdığında küba purosunun avantajı ne oluyor en iyi aroma bunda mı ?

Görsel falan eklersen iyi olur :)

KNOWLEDGE IS POWER!
Toplam Hit: 3227 Toplam Mesaj: 25