folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kıbrısta Askerlik Yapmak(Merak Edilen Her Şey)

Kıbrısta Askerlik Yapmak(Merak Edilen Her Şey)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı
    Boy olayını anlatmamışım; Boyunuz uzun ise havaalanında veya gemi limanında sizinle mülakat yapabilirler.(ktbk olanlar hariç). Bu kişileri tertip emri ile emniyet ve muhafıza alıyorlar. Eğer burada vukuat işlerseniz gidişiniz gelişinizden daha hızlı oluyor (sürgün edilme). Gelenlerden daha önceki yer daha iyiydi şeklinde söyleyene rastlamadım. @isminibilmiyorum evet kapıda ilk bizim yüzümüzü görüyorsunuz. İlk yokuşu biz yapıyoruz :-) :-) :-) Sen de burada mısın yoksa? Başka soru varsa akşam bakacağım.

ktbk ne hacı :D o dediğin emniyet ve muhafız iyi bir şey mi iyi değil mi :)

iyi değilse yırtmak için ne yapmak lazım ?

184 boy 93 kg. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kıbrıs Türk barış Kuvvetleri girne merkeze yürüme mesafesinde 15 dk en geç. Ktbk şu nedenle hariç dedim bunlar zaten buraya geldiği için çantada keklik. Amaç havaalanında kalifiye elemanları mümkün mertebe buraya çekebilmek. Diğer amaç ise emniyet muhafıza uzun boylu eleman bulmak. Yani Askerler dağılmadan havaalanında yakalıyorlar. Istedikleri adamı direk alıyorlar. Tabi Bölükte vukuatlı tip olursa da jet hızı ile gönderiyorlar. Çünkü burası üst rütbeli dolu ve bu kişilerle ilk muhatap olan ekiplerde biziz. Acemi de azap olan astsubay ve teğmenleri burada yok hükmünde. Ben acemi de 430 kişide boy olarak ilk 10 a giriyordum burada boy sırası yaptık 1.84 ile sonlara geçtim :-) Valla eleman sayısı azaldığı için bölük yoğun ancak bana göre kıbrısta askerlik yapılacak en güzel yerlerden birisi. Benim tören olmazsa mesaim sabah 6 da başlıyor akşam 6.30 bitiyor ek olarak gece 2 saat nöbet. Tören olursa gündüz 3 saat nöbet artı mesai saatlerinde çalışma. Bir de gorevsizler var şu günlerde 5-6-8 saat nöbet tutar gerisinde yatış. Yani birbirine göre olumlu veya olumsuz yönleri var. Mesela bugun en az 15 ×600 metre yürüdüm. 3 saatte nöbet tuttum. Ek olarak usta birliği ile acemi birliğini karşılaştırma. Usta da senin görevin olursa işini yaparsın yoksa nöbet tutar yatarsın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    imlegend bunu yazdı
    Boy olayını anlatmamışım; Boyunuz uzun ise havaalanında veya gemi limanında sizinle mülakat yapabilirler.(ktbk olanlar hariç). Bu kişileri tertip emri ile emniyet ve muhafıza alıyorlar. Eğer burada vukuat işlerseniz gidişiniz gelişinizden daha hızlı oluyor (sürgün edilme). Gelenlerden daha önceki yer daha iyiydi şeklinde söyleyene rastlamadım. @isminibilmiyorum evet kapıda ilk bizim yüzümüzü görüyorsunuz. İlk yokuşu biz yapıyoruz :-) :-) :-) Sen de burada mısın yoksa? Başka soru varsa akşam bakacağım.

ktbk ne hacı :D o dediğin emniyet ve muhafız iyi bir şey mi iyi değil mi :)

iyi değilse yırtmak için ne yapmak lazım ?

184 boy 93 kg. 

Senden iyi flamacı olur hocam :D ilk ay adam seçmeye gelirlerse eğri dur karşılama mangasına alırlar her gün tefek omza bu sıcakta :D 

طדṮ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

357 kd olarak ktbk emn. Ve muhafizdaydim ayni zamanda nizamiyede. Su an ktbk da nizamiyeci arkadaşlar mevcut. Giden varsa yard. Olmak isterim. Soru varsa alirim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Ehliyetim var ve asker de sofor olmak istiyorum ne yapacagim?:) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    ArmadA bunu yazdı
    ValentinoRossi bunu yazdı

La haftada 1 banyo nedir amk :O

Ben 329 iken Ankara-Güvercinlikte hersey serbestti amk.

bölük içi öle yada sabah kalkcan 6 gibi herkese serbest saatler var ozaman gircen yada başka yöntem banyocu sizin bölükten olucak - aranı iyi tutcan !

Ceken bilir diyosun yani kanka :)

Arkadas senin hayat tecrübelerin yeminle roman olur roman :D

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    Maddox bunu yazdı

Ehliyetim var ve asker de sofor olmak istiyorum ne yapacagim?:) 

Hocam bilgilerin alınırken soracaklar zaten ehliyetin var mı diye.Evet dersen önünüdeki ilk söförlük sınava sokarlar seni uzun dönemsen gir kısa isen girme çünkü kısa dönemde ehliyetin sana gelmesi son 1 ayında oluyor son 1 ay yatmak yerine sanah 4.30 ekmek alınıma fln yollarlar göreve gidersin gerek yok :)

طדṮ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı
    ArmadA bunu yazdı
    Cesnist bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı
    imlegend bunu yazdı
    Askerde Her türlü y*rak kürek işi yapacaksınız. Buradaki kh gibiyse ki genelde aynıdır... Mavi tulum giyip atıyorum ağaç budama ufak tefek inşaat işleri boya badana. Ya da şoför akşama kadar direksiyon sallarsın gelirsin bir de nöbet tutarsın. Neyse ben uyuyacağım sabah altıdan beridir ayaktayım. Bu arada boy kaç?

1.84 hocam.

ben gittikten ne kadar sonra alt devre gelir hocam ?

Hocam mıntıkayı devretmeniz 2 ay sürer 

@hallederi_55  14. alay 2. tabur hocam 

hööö yeşilyurt ?

aynen

cengiz topel kışlasımıydı ?

Living Death
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı
    Kıbrıs Türk barış Kuvvetleri girne merkeze yürüme mesafesinde 15 dk en geç. Ktbk şu nedenle hariç dedim bunlar zaten buraya geldiği için çantada keklik. Amaç havaalanında kalifiye elemanları mümkün mertebe buraya çekebilmek. Diğer amaç ise emniyet muhafıza uzun boylu eleman bulmak. Yani Askerler dağılmadan havaalanında yakalıyorlar. Istedikleri adamı direk alıyorlar. Tabi Bölükte vukuatlı tip olursa da jet hızı ile gönderiyorlar. Çünkü burası üst rütbeli dolu ve bu kişilerle ilk muhatap olan ekiplerde biziz. Acemi de azap olan astsubay ve teğmenleri burada yok hükmünde. Ben acemi de 430 kişide boy olarak ilk 10 a giriyordum burada boy sırası yaptık 1.84 ile sonlara geçtim :-) Valla eleman sayısı azaldığı için bölük yoğun ancak bana göre kıbrısta askerlik yapılacak en güzel yerlerden birisi. Benim tören olmazsa mesaim sabah 6 da başlıyor akşam 6.30 bitiyor ek olarak gece 2 saat nöbet. Tören olursa gündüz 3 saat nöbet artı mesai saatlerinde çalışma. Bir de gorevsizler var şu günlerde 5-6-8 saat nöbet tutar gerisinde yatış. Yani birbirine göre olumlu veya olumsuz yönleri var. Mesela bugun en az 15 ×600 metre yürüdüm. 3 saatte nöbet tuttum. Ek olarak usta birliği ile acemi birliğini karşılaştırma. Usta da senin görevin olursa işini yaparsın yoksa nöbet tutar yatarsın.

hocam o zaman havaalanında askere yakalanmadan kendi bölüğüme kendi yöntemimle gitmek daha mantıklı değil mi ?

@Cesnist: hocam arkadaşlar da aynısını diyor flamayı itelerler sana diye. nasıl kaçacam mk ya :S

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

askerliğim son haftasında  nöbetim 8 saat civarındaydı.

kendi alt devreme istikamet vermiştim. güzeldi.

boş
Toplam Hit: 6514 Toplam Mesaj: 32
kıbrıs askerlik kısa dönem