Kim Nereyi Kazandı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Balıkesir çıkan varsa bana ulaşabilir. Ev konusunda filan yardımcı olmaya çalışırım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    krypt bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Burda tıp kazanan arkadaşımızda bir şey dikkatimi çekti.

Tercihine hem mühendislik hem tıp yazıp hangisi gelirse onu mu okuyor şimdi? Eğer böyleyse sıkıntı büyük. Bence diğer arkadaşlarda dolaylı yoldan bunu eleştirmişlerdir.

Tıp nere mühendislik nere... Arkadaşa hayırlı olsun, mutlu olmasını diliyorum ama pek idealist değil. Umarım 3-4 sene sonra tıptan soğumaz.

Belki adamın ideali tıp ya da mühendislik okumak?

Her insanı kendi kalıplarınıza oturtmaya veya kendi doğrularınızla yargılamaya çalışmayın.

İlk sayfaya bakarsanız müridin hedefi mühendislikmiş tüm sene boyunca. Tıp ile mühendislik ilgisiz iki meslektir.Tıp olmazsa mühendislik olsun mantıksızdır.

Hocam mantık konusunda yetkili merci sen misin?

krypt tarafından 09/Ağu/17 23:29 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Antalya akdeniz üniversitesine gelen olursa bende yardımcı olabilirim..Gerek ev gerek eşya konusunda şaapabilim =>)

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Antalya akdeniz üniversitesine gelen olursa bende yardımcı olabilirim..Gerek ev gerek eşya konusunda şaapabilim =>)

Tercihlerim arasında akdeniz üni. tıp fakültesi. Siz orada mı okudunuz/okuyorsunuz? Ev fiyatları nasıldır? Mümkünse özelden yazabilirsiniz tercihim konusunda çok yardımcı olur.

Öyle boktan bir ülkede yaşıyorum ki şu dört seçenek arasında bırakıyor beni:

• İTÜ Bilgisayar Müh. (Olup olmayacağı belli değil öğrenci işleri bile bilmiyor türkçe bölümüne myp ile yatay geçiş olup olmayacağını)
    • Dokuz Eylül Tıp
    • Akdeniz Tıp
    • ODTÜ Makine

Bunlardan birini tercih etmem lazım. Bu boktan ülkede yaşarsam tıp en iyi seçim. Ama amacım yurtdışında çalışmak bu yüzden tıp yazarsam bu büyük bir engel olacak benim için. Sorun şu ki mühendislik yazıp bir şekilde siktirip gidemezsem köpek gibi yaşayacağım bu cehennemde.

Kişisel olarak kendimi mühendisliğe daha yakın hissediyorum hatta mühendislikten çok bilgisayar bilimleri ilgimi çekiyor ama Türkiyede ikincisi zaten yok birincisinin eğitimi de boktan şekilde veriliyor. Detayına inmeye gerek yok nasıl eğitim verildiğini benden daha iyi bilirsiniz.

YGS LYS ile uğraşmaktan (Salaklık. Şimdiki aklım olsa hiç çalışmayıp açık öğretim tarzı basit bir yerde bilgisayar mühendisliği okuyup aynı zamanda kendimi çok iyi geliştirip yurtdışına giderdim.) kendimi geliştiremedim. 10-12 yaşlarında VB, 14 yaşında da C öğrenmeye başlamıştım ve sınav hazırlıkları başlayana kadar da yoğun şekilde öğrenmeye ve bir şeyler yapmaya çalıştım.

Geldiğim nokta o kadar boktan ki 2014 de sıfırdan C++ (Qt Framework) ile multi çözünürlük destekleyen ve piksel analizi yapan collision sistemi olan Flappy Bird klonu yapan biriyken (Tamam basit bir şey ama o yaşta yapmak yine bir birikimimin olduğunu gösterir diye düşünüyorum) https://www.youtube.com/watch?v=Gj0_n4_rpL8 merak edenler buradan bakabilir. Lanet sınava çalışmaktan kendimi geliştiremedim ve sonuç olarak saçma sapan evrimin reddedildiği bir tıp fakültesine girdim ve kitabın kapağını açmadan sene boyunca bütün sınavlara toplam 30-35 saat harcayarak 1. sınıfı başarıyla geçtim. Hep tıp okumak zor denilir ya, Türkiye'de tıp okumak lise okumaktan da daha kolay bence eğer gerizekalı değilseniz. Canınızı emanet ettiğiniz doktorlar Türkiye'de böyle 100 soruluk testlerle sınavların yapıldığı evrimin reddedildiği bir sistemde yetişiyor bunu unutmayın.

Sorun 1 yıl kaybetmem değil, sorun sınavın ve okuduğum okulun hevesimi ve birikimimi sikip atmış olması.

Neyse olan oldu geleceği düşünmek gerekiyor. Yukarıda yazdığım 3 veya 4 tane seçeneğim var sizin öneriniz ne olur? Acaba ODTÜ makine ye gitsem bilgisayar a geçiş yapmam ne kadar zor olur?

Fatih54 tarafından 10/Ağu/17 02:38 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Fatih54 bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Tercihlerim arasında akdeniz üni. tıp fakültesi. Siz orada mı okudunuz/okuyorsunuz? Ev fiyatları nasıldır? Mümkünse özelden yazabilirsiniz tercihim konusunda çok yardımcı olur.

Öyle boktan bir ülkede yaşıyorum ki şu dört seçenek arasında bırakıyor beni:

• İTÜ Bilgisayar Müh. (Olup olmayacağı belli değil öğrenci işleri bile bilmiyor türkçe bölümüne myp ile yatay geçiş olup olmayacağını)
    • Dokuz Eylül Tıp
    • Akdeniz Tıp
    • ODTÜ Makine

Bunlardan birini tercih etmem lazım. Bu boktan ülkede yaşarsam tıp en iyi seçim. Ama amacım yurtdışında çalışmak bu yüzden tıp yazarsam bu büyük bir engel olacak benim için. Sorun şu ki mühendislik yazıp bir şekilde siktirip gidemezsem köpek gibi yaşayacağım bu cehennemde.

Kişisel olarak kendimi mühendisliğe daha yakın hissediyorum hatta mühendislikten çok bilgisayar bilimleri ilgimi çekiyor ama Türkiyede ikincisi zaten yok birincisinin eğitimi de boktan şekilde veriliyor. Detayına inmeye gerek yok nasıl eğitim verildiğini benden daha iyi bilirsiniz.

YGS LYS ile uğraşmaktan (Salaklık. Şimdiki aklım olsa hiç çalışmayıp açık öğretim tarzı basit bir yerde bilgisayar mühendisliği okuyup aynı zamanda kendimi çok iyi geliştirip yurtdışına giderdim.) kendimi geliştiremedim. 10-12 yaşlarında VB, 14 yaşında da C öğrenmeye başlamıştım ve sınav hazırlıkları başlayana kadar da yoğun şekilde öğrenmeye ve bir şeyler yapmaya çalıştım.

Geldiğim nokta o kadar boktan ki 2014 de sıfırdan C++ (Qt Framework) ile multi çözünürlük destekleyen ve piksel analizi yapan collision sistemi olan Flappy Bird klonu yapan biriyken (Tamam basit bir şey ama o yaşta yapmak yine bir birikimimin olduğunu gösterir diye düşünüyorum) https://www.youtube.com/watch?v=Gj0_n4_rpL8 merak edenler buradan bakabilir. Lanet sınava çalışmaktan kendimi geliştiremedim ve sonuç olarak saçma sapan evrimin reddedildiği bir tıp fakültesine girdim ve kitabın kapağını açmadan sene boyunca bütün sınavlara toplam 30-35 saat harcayarak 1. sınıfı başarıyla geçtim. Hep tıp okumak zor denilir ya, Türkiye'de tıp okumak lise okumaktan da daha kolay bence eğer gerizekalı değilseniz. Canınızı emanet ettiğiniz doktorlar Türkiye'de böyle 100 soruluk testlerle sınavların yapıldığı evrimin reddedildiği bir sistemde yetişiyor bunu unutmayın.

Sorun 1 yıl kaybetmem değil, sorun sınavın ve okuduğum okulun hevesimi ve birikimimi sikip atmış olması.

Neyse olan oldu geleceği düşünmek gerekiyor. Yukarıda yazdığım 3 veya 4 tane seçeneğim var sizin öneriniz ne olur? Acaba ODTÜ makine ye gitsem bilgisayar a geçiş yapmam ne kadar zor olur?

Madem tip istemiyorsun hiç araştirma onları. Eger yurt disi istegin varsa zaten bu diplomayla doktorluk yapamayabilirsin. Yani zor iş. Hollandada doktor olan akrabami türkiyede almadilar mesela.

Geriye iki secenek kaliyor

İtu bilgisayar

Odtu makine

Yurtdisi icin ingilizce lazim bunun icin odtu iyi olurdu ancak az sevdigin bolum olur.

Bence sen hic düşünme direkt itu bilgisayara git. İngilizce icin istanbulda iş görür. Kendini geliştirirsin.  Burada önemli olan diplomada ne yazdiği. Baktin firsatin var ayni bölüm başka üniversiteye yatay geçiş yaparsın. Yada tekrar sınava girersin olmazsa kaybettiğin yok, olursa bu yanina kâr kalır :)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek

gecen sene sanki acilmamisti bu konu yada ben gormedim o yuzden simdi yaziyorum

itu fizik muhendisligi

tek tercih o da puani yuzunden birinciye bunu ikinciye daha yuksek puanli bi yer yazamiyacagim icin boyle oldu

i might be a pineapple but you're a fineapple baby
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

@krypt;

Neyse ne hocam. Bu anlamsiz tartismayi devam ettirmek istemiyorum. Sen haklısın.

@Fatih54;

Yurtdisi icin en uygun tercih muhendisliktir. Tip ile baska bir ulkede calisabilecegini sanmiyorum.

@sercoo;

Fizik muh.ha? Hayırlı olsun. Sen de ulkede kalirsan pek para kazanamassin ama yurtdisinda iyi kazanirsin. 'Uygulamali fizik' olarak bilinir.

Ama eger isteyerek askla sevkle yazmadiysan 'party hard'. 4 senede bitirirsen efsane olursun.

Kolay gelsin.:))

SkynetX tarafından 10/Ağu/17 10:20 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    TheAvenqer bunu yazdı

Firqt yazilim muhendisligi

Gel sana çay ısmarlayam

Erkan hoca ile Murat hocanın elini öpün selamımı söyleyin (:

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
Toplam Hit: 7982 Toplam Mesaj: 69
sınav öss üniversite tercihleri