Kiralık Araba Çizilirse

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Selam müritler.Kurumsal bir araba kiralama şirketinden 2 günlük polo kiraladım. Aldığım arabada bugün 40 cm uzunluğunda sağlam bir çizik gördük aldığımızda tertemizdi.Biri mi çizdi ben mi sürttüm muamma.

Şirketi aradık herhangi resmi bir rapor getirmen lazım dediler.

Karakola gittik görgü tanığı, kamera kaydı, nerede olduğu bilinmiyor; biz bişey yapamayız mahkemeye dilekçe yazman lazım dediler.

arabaya 15 tl /gün fazla para verip full kasko yaptırdım. Mahkeme kağıdı gelene kadar provizyonu içeride tutarız dediler.masrafı da 300 tl + kdv civarı birşey tutarmış.

Bu durumda mahkemeden bir sonuç çıkmazsa ne yapabilirim yada kesin sorunum çözülür mü daha önce başına gelen var mıdır?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Ful kasko yaptırdıysan hiçbir sıkıntı olmaması lazım.Neden senden görgü tanığı veya kamera kaydı gibi şeyler istediler ki anlamış degilim.

Bir yere vurdum veya duvara falan sürttüm desen senden para isteyecekler mi ki sonuçta sen kaskolu arabayı bu tür durumlar için almadın mı?

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

valla öyle aldık ta adam resmi bir belge istiyor. Bende anlamadım. arabayı aldığım adam direk firmaya yönlendiriyor.firmanın cevabı da bu işte.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

bir gün uzat kirayı git kendin yaptır tanıdık vs. varsa yarı fiyatına gelir. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çizik için karakola gidilir mi hocam ? Adamların başında elli tane dert var çizikle mi uğraşacaklar. Arabanın sahibi olan firma sallamış gibime geliyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

valla ben budget tan kiralıorum mini sigorta yaptıryosun +9 tl bişey olursa 500tlye kadar bişey vermiyosun tabi şimdiye kadar hiç kaza yapmadım

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

aynen sallamış hocma kiraladiğin yer , centrallden kiraladim ben , adamın dediği şu arabayı istersen parçala ama o an ne olduysa tutanak tutup imzanı at çünkü kasko şirketi için gerekliymiş birde 10 tl mi ne veriyorsun arabayı senden başka kim kullanacaksa onun için olurda oda kaza yaparsa sorun olmasın diye bide 15 tl var gişeler için :D Çokta iyi bir yer tavsiye ederim leventte yerleri araba garajdan gelirken şeker çikolata kolonya vs ikram ediyorlar fiyatları gayet makul netten rezervasyon yaptırırsan indirimde var

Schwarz tarafından 03/May/14 19:49 tarihinde düzenlenmiştir

Ignorance is bliss.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    Intercity den kiraladigimiz araba ile pert e ciktim, adamlar kaza olan yere yeni araba getirip teslim ettiler.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Hocam tutanağı tutmak sıkıntı elimde tutanak yok. tek taraflı olan birşey olduğu için polis birşey yazamıyor. bana sadece yazılı bir kağıt lazım arabam park halinde çizilmiştir falan diye.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

olmadı bir iki gün daha uzat kiralama süresini sonra bir duvara çiz polisede söle ben gçeerken çizildi tutanak tutun kasko için tutarlar daha önceden oldu deme yeni oldu de

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı

Çizik için karakola gidilir mi hocam ? Adamların başında elli tane dert var çizikle mi uğraşacaklar. Arabanın sahibi olan firma sallamış gibime geliyor. 

napıyorrlar ısı basından askınmıs . hıc bır bok yaptıkları yok.
    kolluk kuvveti kım ? sehırde polis kırsalda jandırma yapıcak esyaya zarar verme sucu işlenmiş yapan bellı degılsede tutanak tutmak zorunda. 

hayır bu ınsanlar hıc hukuk kurallarından haberdar degıl polis desen hukukun hukukundan anlamaz anlasada uygulamaz. en ufak durumda bıle tutanak tutturma hakkınız var . sızı sınava mı almadı ornegın gerekce ıle bırlıkte tutanaga ıslemelıler. avukatınla konus gıt tutanak tutsunlar.

izah etsın durumu . 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 7143 Toplam Mesaj: 32