folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Kış Geldi Amd"Cilere Gün Doğdu =)

Kış Geldi Amd"Cilere Gün Doğdu =)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    şimdi kararsız kaldığım bir nokta var...

bu işten anlayanlar, günde 20 tane bilgisayar toplayanlar diyorki(günde 160 bilgisayar topladık zamanıda-demi plevra :)) amd her zaman için intele basıyor+ısınmıyor..

fakat daha önce 3-4 tane bilgisayar toplayıp kendini donanımcı ilan edenler diyorki amd kötü ısınıyor

acaba hangisini dinlesem???

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    beni dinle günde topladığım pc 20 miyi geçioo :) ama 20 pc nin 5 i AMD CPU nun adı çıkmasın işte kim ona ısınıo dediyse onun:)) anlarsın ya .. bayilere AMD den anlarmısın diyom adamın verdiği cvp Anlarım uzak durmak lazım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    şimdi beyler ortada şöyle bi durum var..
    hani bi şeyi çok översiniz ya mesela yeni bi bisiklet almışsınızdır çok översiniz felan filan gün gelir bisikletin tekeri patlar freni kopar vs..
    bunu gören arkadaşınız artık o bisiklete Nitrit Oksitle çalışan motor taksanız artık o bisiklet onun gözünde kötüdür..
    bizim bi arkadaş var
    zamanında ben intelciydim (intelci derken yani intel celeron 333 kullanıyodum :) neyse adama amd den bahsettim ozamanlarda bi bok bilmiorum aklımda kalan tek şey çok ısındığı
    sonra aldık amdyi ısınmadığını adama ne kadar idda etsemde işler böyle işte. bi kere ipnenin biri çok ısınıo dedimi milletin aklına düşüo bu
    neyse biz amdcyiz sonuna kadar

Zimbabwe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    asagidaki butun olaylar tarafimdan sivas da yasanmistir :
    -------------------------
    ben : pc alacagiz
    hoduk1 : tabi p4 kac olsun ?
    ben : amd almayi dusunuyoruz.
    hoduk1 : amd satmiyoruz
    ben : niyeki ?
    hoduk1 : amd ye bi turlu sevmedim o yuzden satmadim satmiyoruzda abi.

ben : bi pc almayi dusunuyoruz
    hoduk2 : tabi nasil bi ozellikleri olsun
    ben : amd almayi dusunuyoz
    hoduk2 : abi amd almayin oyun bile oynayamazsin
    ben : yapma ya. haklisin amd almiyayim 386 veya 486 varmi ?
    hoduk2 : hooo ?

bir pilkisayarciya girdim adamin musterisi vardi bekledim musteri gitti oturdum ve aynen su konusma gecti:
    ben : iyi gunler bi pc alacagiz yardimci olurmusunuz.
    hoduk3 : su an isim var daha sonra gelin.
    ben : kusurabakmayin rahatsiz ettim iyi gunler.

(- adama nerdeyse kafa goz girecektim sinirden -)

--------------------------

sonucta arkadasa bilgisayar aldik amd yerine p4 aldi
    benim xp 6 sn de aciliyor(amd2500+) arkadasin xp 12-14 sn de aciliyor (p4-2,6) ustelikte bende butun servicepackler ve onlarca program oyun vs yuklu oldugu halde 160 gb dan 10 gb bos yer var.

bilgisayar alirken mutlaka bilen birine danisin
    saticilar kesinlikle kandirmaya calisiyor bilmedigin konuda hasirtt diye geciriyorlar.

adam linux un ne oldugunu bilmiyor (ilk defa duymus) ama bilgisayar firmasi acmis...

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NeCRoMaNCeR
    NeCRoMaNCeR's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı:
    -----------------------------
    ben : bi pc almayi dusunuyoruz
    hoduk2 : tabi nasil bi ozellikleri olsun
    ben : amd almayi dusunuyoz
    hoduk2 : abi amd almayin oyun bile oynayamazsin
    ben : yapma ya. haklisin amd almiyayim 386 veya 486 varmi ?
    hoduk2 : hooo ?

bir pilkisayarciya girdim adamin musterisi vardi bekledim musteri gitti oturdum ve aynen su konusma gecti:
    ben : iyi gunler bi pc alacagiz yardimci olurmusunuz.
    hoduk3 : su an isim var daha sonra gelin.
    ben : kusurabakmayin rahatsiz ettim iyi gunler.

(- adama nerdeyse kafa goz girecektim sinirden -)

--------------------------

walla komedi olmuş heheheh bizim bi arkadaşa da amd arıza yapar demişler heheheheh

Her zaman dürüst ol ki ihtiyacın olunduğunda yalana başvurabilesin!!! (NeCRoMaNCeR)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    abi format çekmeyi biliosan bilgisayarcısın bu alemde
    ...
    cahil adam çok walla
    ogün kafedeyiz tamammı şimdi counter oynayacaz arkadaşlarla kırk yılın başı kafeye gitmişiz
    lan düğmesine bastık adam windows açılana kadar başımızda bekledi "aman oğlum dokunma mausa açılsın
    yawaş yavrum yawaş
    hele dur bak hala meşgulde duruyor maus..
    neyse a.k bi sinirle herife kafa atmamak için zor duruom ben sonra counteri açtık a.k gittim arkadaşın nicki deiştirecem kalktım " yavrum kalkma bilgisayarının başından dio" lan ne var a.k duğum virüsmü girecek sanki ne mal herifler var varya a.k ortalık cahil kaynıo amd ye kötü diyenlerde bu sınıfa girio işte

Zimbabwe
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ScuFF
    ScuFF's avatar
    Erkek
    Yaw ben ne zamandır amd dusunuyodum ilk cok ısınıyo forumuna girdim,yani dergilerde bile bu kadar kotulemıyolar yaw resmen adamlar sawas ilan etmişler.Daha sonra bu foruma girdim ve amd 64 bit 3200+ sipariş ettim bilemmm...bu kadar yaw uğrasmayın amdden ii yok...

Yürü be ehli deve endamını göreyim;sensiz geçen günlerin ecdadını sikeyim;ben mecnunmuyum ki bi am için çöllere düşeyim;senide sikeyim leylayıda sikeyim...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Eh Tamribat&AMD Farkı!!!!!

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kimyager
    Kimyager's avatar
    Erkek
    Peki notebook AMD ler için ne diyorsunuz biliyorsunuz bazısında doğru düzgün fan yok olanlarınki ise yetersiz kalabiliyor.AMD nin iyi olduğuna kesinlikle bende katılıyorum ama notebook lar için kararsızım...ısınma olayına gelince gerçektende intel"den daha fazla ısındığı doğru ama performansıda daha yüksek buda doğru.Masaüstünde AMD ne ısınmasıyla nede başka bir şeyle sorun çıkarmıyor fanı yeterli olmayanlar AMD yi suçlamasın ama iş notebook lara gelince kararsızım,eğer notebook larda AMD performansı vede ısınma olayını bilen yani gerçekten bilen kullanmış yada hala kullanmakta olan varsa onuda yazsın böylece AMD zaferi ilan edilsin yada notebook lar için pek uygun değil densin hadi eyvallah ....!

Bu Ülkenin Ekmeğini Yiyip İhanet Edenler, Birgün Bu Ülkenin Kurşununu da Yiyeceklerdir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek
    Kimyager bunu yazdı:
    Peki notebook AMD ler için ne diyorsunuz biliyorsunuz bazısında doğru düzgün fan yok olanlarınki ise yetersiz kalabiliyor.AMD nin iyi olduğuna kesinlikle bende katılıyorum ama notebook lar için kararsızım...ısınma olayına gelince gerçektende intel"den daha fazla ısındığı doğru ama performansıda daha yüksek buda doğru.Masaüstünde AMD ne ısınmasıyla nede başka bir şeyle sorun çıkarmıyor fanı yeterli olmayanlar AMD yi suçlamasın ama iş notebook lara gelince kararsızım,eğer notebook larda AMD performansı vede ısınma olayını bilen yani gerçekten bilen kullanmış yada hala kullanmakta olan varsa onuda yazsın böylece AMD zaferi ilan edilsin yada notebook lar için pek uygun değil densin hadi eyvallah ....!

Amd notbook alacaksan zaten içindeki normal bir amd işlemci değil.. zaten dikkat edersen amd mobile xp yazar onlarda... mobile amd ler çook az ısınan bir çeşit olduğu için hiç sorun çıkartmıyor..

Toplam Hit: 11893 Toplam Mesaj: 42