folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Kış Lastikleri Seçim Tercihleri

Kış Lastikleri Seçim Tercihleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Petlası kullandım ilk sene verimi çok iyi ticari araçlara 1 yıl binek araçlara 2 yıl yol hizmeti veriyorlar ki bu da çok işime yaradı 2 kere çekici çağırdım en yakın sanayiye götürüyorlar bedava lastikler çok agır lassa ile fiyat farkı pek yok denecek kadar az 400 ila 500 tl arası lastik arıyorum uzun yol yapmıyorum yılda 15 20 bin km yaparım oda 1 km git dur modeli teknik servis işi 

Türkiyede lastik karşılaştırması yapacak ne bir site nede bir sosyal platform var 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    network
    network's avatar
    Erkek

kış lastğinde son npkta continental TS 860 

lastikte son nokta bir nokian bir continental lakin kış lastiğinde TS 860 

I Love Software , Software is a life...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Ticaride bilmiyorumda binek icin petlas cok dandik geldi bana.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

185 65 r15 88h. için kış lastiği önerisi de ben alayım. ilk aracım. şubat ayında git gel 3500kmlik bi yolum olacak. onun haricinde haftada 1 2 kere 30 40km yol yapıcam kışın.

maddiyat olarak çok vermek istemiyorum ama en dandik lastik olmuş 200. diğer normaller de 250 300 civarı.

mümkün olduğu kadar uygun bir şey arıyorum ama yolda da bırakmasın tabi. 

en kötü ihtimal 250 300 tl verip (dördüne) ikinci el kışı çıkarak alayım diyorum ama onda da seneye gene alma derdi olur bir de güven vermez bana pek.

tam petlas siparişi verecektim ki konuyu gördüm kuşkulandırdınız beni:D

bilen müritler bi el altın en geç pazara siparişi vermem lazım zira kar geliyor hava şimdiden soğuk zaten eksiye düştü çoktan.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Nokian WR D4  2 kış kullandım hiç üzmedi.. Aralık ayında yazlıkları çıkartıp, kışlıkları taktıracağım ;)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

fiyatlar da ebesinin nikahı olmuş.

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

Nokian WR D4  2 kış kullandım hiç üzmedi.. Aralık ayında yazlıkları çıkartıp, kışlıkları taktıracağım ;)

benim araca uygun 290tl.

lassa alıcaktım 230a. aradaki farka değer mi hocam?bazı forumlarda yumuşak erken tükeniyor. dişleri bitiyor falan yazan da olmuş.

ayrıca çabuk balon yapıyor çukurlarda falan demişşer. senin yorumun nedir ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    essan bunu yazdı

benim araca uygun 290tl.

lassa alıcaktım 230a. aradaki farka değer mi hocam?bazı forumlarda yumuşak erken tükeniyor. dişleri bitiyor falan yazan da olmuş.

ayrıca çabuk balon yapıyor çukurlarda falan demişşer. senin yorumun nedir ?

Finlandiya ülkesinin malı. İlk aldığımda aracım için beni üzmeyecek lastik istedim elinde diğer markalar olmasına rağmen nokianı tavsiye etti ve bu lastikleri aldığınızda bursa / uludağ'a gidin yolda en ufak sıkıntı çıkartırsa lastikleri geri alacağım dedi. Bende üşenmedim ertesi günü uludağa gittim valla :) Ben 2 kış kullandım hocam ne balon yaptı ne de başka bir arızası oldu. 10-15 gün sonra 3. kış için takacağım. Nokian'da ikna olmadıysanız continental markasına bakın birde bu iki lastik en soğuk ülkelerde üretilmiş kaliteli lastikler.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

Finlandiya ülkesinin malı. İlk aldığımda aracım için beni üzmeyecek lastik istedim elinde diğer markalar olmasına rağmen nokianı tavsiye etti ve bu lastikleri aldığınızda bursa / uludağ'a gidin yolda en ufak sıkıntı çıkartırsa lastikleri geri alacağım dedi. Bende üşenmedim ertesi günü uludağa gittim valla :) Ben 2 kış kullandım hocam ne balon yaptı ne de başka bir arızası oldu. 10-15 gün sonra 3. kış için takacağım. Nokian'da ikna olmadıysanız continental markasına bakın birde bu iki lastik en soğuk ülkelerde üretilmiş kaliteli lastikler.

Hocam çok teşekkürler bilgiler için.

şu an starmaxx 1000

continental ts860 1200

nokian wr d4 1300

michelin alpin 5 1500

1 2 güne kadar taktırmam lazım kar geliyor don başladı akşamları çıkmıyorum.

hangisi mantıklı gönlüm nokiandan yana ama bir kaç forumda performans mükemmel ama biraz hızlı bitiyor lastik demişler o kafama takıldı hızlı bitiyo derken 5 sezon yerine 4 sezon falansa nokian alıcam.

ha gidip 2 sezonda kabaklaşıyorsa uzak durmak lazım ama alan herkes de memnun kalmış. birinci ağızdan sen bi yorum yapsan diğer lastiklere göre erimesi nasıl ?

joe_black tarafından 01/Ara/18 10:58 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snncr
    snncr's avatar
    Banlanmış Üye
    Dişi

Hala takmayan arkadaşlar için bugün son gün bilginiz olsun. 

Toplam Hit: 2761 Toplam Mesaj: 31
kış kış lastigi petlas lassa tetsler tercih