folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Kış Lastikleri Seçim Tercihleri

Kış Lastikleri Seçim Tercihleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    essan bunu yazdı

Finlandiya ülkesinin malı. İlk aldığımda aracım için beni üzmeyecek lastik istedim elinde diğer markalar olmasına rağmen nokianı tavsiye etti ve bu lastikleri aldığınızda bursa / uludağ'a gidin yolda en ufak sıkıntı çıkartırsa lastikleri geri alacağım dedi. Bende üşenmedim ertesi günü uludağa gittim valla :) Ben 2 kış kullandım hocam ne balon yaptı ne de başka bir arızası oldu. 10-15 gün sonra 3. kış için takacağım. Nokian'da ikna olmadıysanız continental markasına bakın birde bu iki lastik en soğuk ülkelerde üretilmiş kaliteli lastikler.

Hocam çok teşekkürler bilgiler için.

şu an starmaxx 1000

continental ts860 1200

nokian wr d4 1300

michelin alpin 5 1500

1 2 güne kadar taktırmam lazım kar geliyor don başladı akşamları çıkmıyorum.

hangisi mantıklı gönlüm nokiandan yana ama bir kaç forumda performans mükemmel ama biraz hızlı bitiyor lastik demişler o kafama takıldı hızlı bitiyo derken 5 sezon yerine 4 sezon falansa nokian alıcam.

ha gidip 2 sezonda kabaklaşıyorsa uzak durmak lazım ama alan herkes de memnun kalmış. birinci ağızdan sen bi yorum yapsan diğer lastiklere göre erimesi nasıl ?

starmaxx markayı ele hocam.. Tanınmış ve kaliteli markalara bak. Kış gününde bazı yollarda kar olmaz ve kuru olursa o yolda süratli gitmeyeceksin en fazla 70-110 arası gitsen sıkıntı olmaz. Öyle 130-200 gibi süratli gidersen kış lastikleri yıpranabilir. Ben yol kuru olsa bile kış lastikleri ile süratli gitmiyorum. Benim lastiklerde sıkıntı yok hala ilk günkü gibi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    snncr bunu yazdı

Hala takmayan arkadaşlar için bugün son gün bilginiz olsun. 

Sadece Ticari araçlar için zorunlu..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

215 55 17 Lassa Snoways 3 aldım bugün tanesi 600₺ ye internette baktım aşağı yukarı taktırmasıyla aynı para olacak direk bayiden aldım rot balansta hediye oldu 

genel olarak idare eder bi sıkıntı görmedim önceki lastiklerde

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

@essan eyvallah hocam bilgiler için.

kararımı verdim Nokian alıcaktım. internette 1200e geliyo taktırması vs 1250 idi.

bayiyi aradım kaldı ki 150km uzakta. ellerinde yokmuş. 4 5 güne gelebilir falan dedi ama hiç öyle ipleyen bi tavrı yoktu. 

ben de continental bayisini aradım ts860 1280e anlaştık yarın taktırcam inşallah. 150km gidicem bakalım.

bulunduğum yerde tüm lastikcileri gezdim lassa petlas var sadece. 

adama bridgestone michelin nokian conti filan yok mu diyorum abi onlar pahalı hem de burda kimse almaz dedi. petlası sordum 1140a son olur diyor :D

millet hiç mi araştırmıyor anlamıyorum.

yazlıkalrım contiydi. kışlık nokianda gönlüm vardı ama nasip olmadı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

@essan eyvallah hocam bilgiler için.

kararımı verdim Nokian alıcaktım. internette 1200e geliyo taktırması vs 1250 idi.

bayiyi aradım kaldı ki 150km uzakta. ellerinde yokmuş. 4 5 güne gelebilir falan dedi ama hiç öyle ipleyen bi tavrı yoktu. 

ben de continental bayisini aradım ts860 1280e anlaştık yarın taktırcam inşallah. 150km gidicem bakalım.

bulunduğum yerde tüm lastikcileri gezdim lassa petlas var sadece. 

adama bridgestone michelin nokian conti filan yok mu diyorum abi onlar pahalı hem de burda kimse almaz dedi. petlası sordum 1140a son olur diyor :D

millet hiç mi araştırmıyor anlamıyorum.

yazlıkalrım contiydi. kışlık nokianda gönlüm vardı ama nasip olmadı.

Hayırlı olsun hocam sürat yapmak yerine karlı bir yere giderek karlı havada test edip kullanmanı tavsiye ederim. Ben ilk aldığımda ertesi günü uludağ'a gittim üşenmeden :) Birde tekerleri çok şişirme zıp zıp zıplarsın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

Hayırlı olsun hocam sürat yapmak yerine karlı bir yere giderek karlı havada test edip kullanmanı tavsiye ederim. Ben ilk aldığımda ertesi günü uludağ'a gittim üşenmeden :) Birde tekerleri çok şişirme zıp zıp zıplarsın.

Eyw hocam sağolasın Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inş.

sürat yapan biri değilim. 3 şeritli yolda yazın temiz havada 120yi geçmem. hafif yağmur yağsa 90ı geçmem.

şu an kar yok ama özellikle kar yağdığında denicem :D 

araç şoför tarafındaki yakın değerleri kullanıyorum hep hocam. 31 yüksüz diyor arka. ön 34. ben full 34 basıyorum.

yüklü 42 yazıyor ama çok olur sanki diye 36 basıyorum.

edit: http://prntscr.com/lphifd

joe_black tarafından 02/Ara/18 00:18 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    braveheart
    braveheart's avatar
    Erkek

Geçen yıla kadar köyde öğretmendim. Yaşadığım yerin sadece merkezine 2 metreye yakın kar yağıyor.
    Çeşitli arabalarda kullandığım lastikler şöyle.

Nokian WR D4= Bence test ettiklerimizin(nissan juke) en iyisiydi, yalnız lastik çok yumuşak olduğundan çabuk bitiyor.
    Lassa snoways= Ortalamanın altında bir lastik, lastik bitim süresi ortalama.
    Lassa iceways= Linea, punto, corsa da kullandım. Nokian WR D4 kadar olmasa'da çok iyi kalitede bir lastik.
    Nokian'a oranla daha uzun ömürlü.
    Petlas snowmaster= Malesef kendi arabamda(focus) 4 yıldır takılı, bence en kötüsü. Lastik ömrü uzun.
    WANLI tire= Giresun-Şebinkarahisar arası servisler bir ara bunlardar kullanıyordu, eğribel geçidini(2200 rakım) bilenler bilir.
    fiat palio'da test ettim çok iyi bir lastik.
    Hankook winter i-cept= Stepway'da epey kullandık iyi bir lastik.
    Goodyear ultragrip= Fiat doblo da test ettim. Çok iyi bir lastik fakat çabuk eriyor.

Bir de kış lastiğiniz de olsa patinaj zinciri bulundurmanızı tavsiye ederim, yoldayolda kalmak çok beter bir şey :)

İdeal zamanı beklemeyin, çünkü asla gelmeyecek.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

yaz kış lastikleriyle uğraşmayın alın birkere bfgoodrich  4 mevsim lastiği rahat edin   

onekine?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

1850 ye 4 adet petlas aldım daha önce iki mevsim kullandım memnundum fakat bir dönemden sonra özelliğini yitiriyor diye forumlarda okudum lassayı araştırmıştım lassanın yol yardımı olmadıgı için petlası tercih ettim iki kere çekici ile kurtatmışlıgı var bedava hiç karda kalmadım performansı iyiydi 2 dönem diger lastikleri arasnda 150 lira fark vardı pazartesi taktıracam Uludağ'a cıkmayacaksanız hiç pahalı lastiklere bulaşmayın 4 ay kullanacaksınız sonuç ihtibari ile 

Not: kış lastiği olmadan Tekirdağ'a gelmeyin bütün araçlarda zorunlu hale geldi ceza yemeyin 

Foxxxxxx tarafından 02/Ara/18 11:42 tarihinde düzenlenmiştir

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Sonunda taktırdım. Continental ts 860 aldım. 4 tane 1250ye.

pirelli 1000  goodyear ultragrip 8  950  michelin 1300dü bayide.

goodyear daha pahalıdır ve çok iyi lastiktir diye düşünüyordum orda ayaküstü tekrar bi forumları gezdim testlere baktım conti açık ara önde olunca conti taktırdım.

goodyear niye bu kadar ucuz hala da anlamış değilim. eskiden küçükken hep goodyear reklamı çıkardı sanırım o zamanlar çok iyi ve çok pahalı lastik imajı yarattı bende.

Toplam Hit: 2762 Toplam Mesaj: 31
kış kış lastigi petlas lassa tetsler tercih