folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kısa Dönem Askerliği Garantilemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Kısa Dönem Askerliği Garantilemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

askere gidenler bu konuda bilgili olanlar bilirler belki. 4 yıllık üni bitirdim. kasım mıdır aralık mıdır herneyse askere gidiyorum.

ama astek olarak yapmak istemiyorum. kısa dönem yapıp bir an önce kurtulmak istiyorum. 

sınavın hikaye olduğunu kafalarına göre astek kafalarına göre kısa dönem aldıklarını biliyorum.

dediğim gibi kısa dönem yapıp şeytan görsün yüzünü diyip kaçmak gitmek istiyorum.

bu sınava hiç girmesem garanti kısa dönem olur muyum. ya da bu sınava girmemek gibi bir şansım var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilie_jean
    bilie_jean's avatar
    Erkek
    valla ben onu bunu bilmem son günlerde herkes kısa dönemin yakında kalkacağını söylüyor.inşallah kalkmaz.bende yakında kısa dönem yapacam.kalkmazsa tabi.

twitter.com/KezzapliMakarna
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hoca bizde geliyoz inşallah kasım sonu :)

astek sınavına gireceksin mecburen :)

compuda geliyo kaımda :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilnatsob
    ilnatsob's avatar
    Erkek

raul bunu yazdı:
    -----------------------------

askere gidenler bu konuda bilgili olanlar bilirler belki. 4 yıllık üni bitirdim. kasım mıdır aralık mıdır herneyse askere gidiyorum.

ama astek olarak yapmak istemiyorum. kısa dönem yapıp bir an önce kurtulmak istiyorum. 

sınavın hikaye olduğunu kafalarına göre astek kafalarına göre kısa dönem aldıklarını biliyorum.

dediğim gibi kısa dönem yapıp şeytan görsün yüzünü diyip kaçmak gitmek istiyorum.

bu sınava hiç girmesem garanti kısa dönem olur muyum. ya da bu sınava girmemek gibi bir şansım var mı?

%100 garantili bir yönten: Dövme yaptır

====>
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

la astek olmaz zaten sana bi tüyo vereyim astek olmak istemiyosan soruların hepsini full yap:)

bak inan bana iyi çalış fullle astek olmazsın

akıllı adamın askeriyede işi ne mantığını uyguluyolar çoğu dahi arkadaşlar var bölge 1.likleri felan hiç biri olmadı full çektikleri halde :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

ya hayatımda hiçbi sınavda full çekemedim:) zaten sonuçlara bakacaklarına da inanmıyorum. boya posa diksiyona bakıp alıolar.dövme olayı akıllıca aslında ama dövme yaptırtmak istemiyorum. tiksiniyorum. ayrıca o da çözüm değilmiş.

bakın tecrübeli bi eleman yazmış:

Dövmeli olursan Komando olamıyosun ama diğer sınıflara girebilirsin.
    Kolundaki façalarda o kadar önemli değil...
    Ama Yedek Subay olmak senin tercihine kalmış bişey değil.
    Devlet ne kadar ihtiyacı varsa ona göre alıyo ve gireceğin Yedek Subaylık Sınavı'da sadece bir formalite.
    Ben Tarih mezunuyum ve kime sorsam "Seni almazlar, Tarihiçileri almıyorlar" diyorlardı. Bunu askeriyedekiler bile söyleyince ben sınava girdim ve bildiklerimi yaptım ama bilemediklerimi salladım hep. Ama sonunda Yedek Subay olarak alındım. Yedek Subay Öğrenciliğimde, bizim bölüğün yarısı neredeyse Tarihçiydi. Açık Öğretim 4 yıllık İşletme mezunları bile vardı. Ve hiçbiriside Uzun Dönem yapmak istemiyorlardı ve sınavda hep yanlış cevaplar vermişler ama yinede alınmışlardı. Ben çok istiyodum ve alındım... Bu duruma bende şaşırdım... İstanbul Tuzla Piyade'deden sonra Kıbrıs'a gittim, 9ay kaldım ve askerliğimi bitirip geldim...

Birliğimizde Dövmeli ve Façalı arkadaş vardı. Her menşeiden arkadaş vardı... Yani bunu sorun etme, sen 4 yıllık üni. mezunuysan Yedek Subaylık Sınavına giriyosun... Devletin ihtiyacı varsa o sınava bile bakmıyo, alıyo... Merak etme sen... Senin Tercihine kalmıyo yani...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bacardi
    bacardi's avatar
    Erkek
    Sınava gırmeden once form dolduruyosun astek istiyorum istemiyorum diye.. dr vs degilsen kısa dönem gonderiyorlar o talebine gore.

Şeytanla dans edersen, şeytan değişmez seni değiştirir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    bu isin garantisi hicbir sekilde yok,kisa donem yapma ihtimalini artirmak istersen yapabilecegin tek sey o yedek subay adaylik sinavlari 3 gun suruyor, sinava en son gun gir.sinava girme gunu sana kamis emir komuta yok o konuda.

hız emniyettir...!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kimene
    kimene's avatar
    Erkek
    Tamamen askeriyenin insifiyatinde olan bir olay mesela oğlum 1 soru yapıp çıktı sınavdan şimdi kısa dönem asker
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

bence fiziki yeterlilik,tip, kendini ifade edebilme becerilerine bakıyorlardır. nerden biliyorsunuz diyorsanız : atıyorum :D

dipnot: bende seneye gideceğim planlarıma göre. o forma komando olmak istiyormusunuza: evet i işaretledim :)

bide muayene olayında herkez donla iken, ben pantolonla olduğum için, diplomanın faydasını görmüş oldum :)

///______________
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

MaviBere bunu yazdı:
    bu isin garantisi hicbir sekilde yok,kisa donem yapma ihtimalini artirmak istersen yapabilecegin tek sey o yedek subay adaylik sinavlari 3 gun suruyor, sinava en son gun gir.sinava girme gunu sana kamis emir komuta yok o konuda.

bu sınava hiç girmesem ne olur? son gün girecektim kaçırdım desem? bi yaptırımı var mı?

Toplam Hit: 10048 Toplam Mesaj: 15