Kışın Isınma Önerileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Merhaba;

Antalyada yaşıyorum, geçen kış her zamanki gibi ısınmak için klima çalıştırdık ve 600 tl yi bulan zamlı faturalar ile söve söve bir kış geçirdim. Bu sene klima çalıştırmamayı düşünüyorum, klimam  demirdöküm pacific line eski ve masraflı bir klima. Evde bir tane 3 rezistanlı elektrikli soba var onun elektirik tüketimini çözemedim. Apartman da doğalgaz var ama saat yok.

Kısaca zamlı fahiş faturalara rağmen en uygun ısınma tipini nasıl yapabilirim. Apartmanda soba bacası yok. Şunu alsan az yakar ısınırsın değidiniz bir ısınma aracı varmıdır. Bilenler varsa şarampol tramvay hattında oturuyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

En son katta oturuyorum üstüm teras ve binanın çatısı yok,

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı

Merhaba;

Antalyada yaşıyorum, geçen kış her zamanki gibi ısınmak için klima çalıştırdık ve 600 tl yi bulan zamlı faturalar ile söve söve bir kış geçirdim. Bu sene klima çalıştırmamayı düşünüyorum, klimam  demirdöküm pacific line eski ve masraflı bir klima. Evde bir tane 3 rezistanlı elektrikli soba var onun elektirik tüketimini çözemedim. Apartman da doğalgaz var ama saat yok.

Kısaca zamlı fahiş faturalara rağmen en uygun ısınma tipini nasıl yapabilirim. Apartmanda soba bacası yok. Şunu alsan az yakar ısınırsın değidiniz bir ısınma aracı varmıdır. Bilenler varsa şarampol tramvay hattında oturuyorum.

Pellet sobası ve dumansız pellet alıyorsun işin çözülüyor. Cam olmayan bir tarafa soba boru deliği açarsan daha rahat edersin.

Kesinleşen zorunlu silivri tatilim nedeniyle 07.08.2021 tarihine kadar aranızda olamayacağım. Hesap online görünürse giriş çıkış olursa hesap ve sitenin çalışır durumda olup olmadığına bakan yakınlarımdır. Sevgiyle kalın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Başkan beyaz eşya köpüklerinden bul özellikle soğuk gelen yerlere koy cok etkili oluyor .Kapı altına örtü ile kapatarak ısıyı koruyabilirsin.

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    Aress bunu yazdı

Merhaba;

Pellet sobası ve dumansız pellet alıyorsun işin çözülüyor. Cam olmayan bir tarafa soba boru deliği açarsan daha rahat edersin.

Buna bir bakayım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Başkan beyaz eşya köpüklerinden bul özellikle soğuk gelen yerlere koy cok etkili oluyor .Kapı altına örtü ile kapatarak ısıyı koruyabilirsin.

Teşekkür ederim, birde muhabbet kuşu var, ellerinizden öper. :) Onuda düşünüyorum üşümemesi lazım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Doğalgaz, diğer alternatiflerine göre her zaman daha uygundur.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı

Doğalgaz, diğer alternatiflerine göre her zaman daha uygundur.

Şuan en pahalısı o olur. Kombi saat daire içi patek döşeme vs. Olmaz. :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

hocam aynı sorun bende var. ben https://www.hepsiburada.com/delonghi-trd4-1025-dragon-4-10-dilim-yagli-radyator-pm-evdeltrd1025 bunu almayı düşünüyorum şuan kararsızım. yağlı radyatör düşünüyorum

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Yakınmışız bende çallıdaki opetin orda oturuyorum.Antalyada kışları çok sert geçmiyor bu işin bide yazı var en mantıklısı bir tane inverter klima almak.Bizim evde 3 klima var inverter değil çok yakıyor.Benim oda ufak kışı geçirmek için ufak fanlı ısıtıcılar var onlardan almayı düşünüyorum.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Evde kalıcıysan strafor üzeri alçıpan yap

Ya da taş yünü.. starfor yanıcı malzeme hemde dumanı zehirli.. Strafor aypma... şu ingilteredeki olayı hatırladım tüm bina ateşten  dumandan mefta olmuştu...

ltcelik tarafından 03/Kas/19 21:54 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."