Kışın Isınma Önerileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

sanırım baymak  klima + kullanılmayan yerlerin kapısını kapatarak + camlara sünger + kapı altlarına sünger  

en uygunu olacak . 

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Pellet sobasında aylık yakıt masrafı ne kadar tutuyor?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://www.unipak.com.tr/urun/balonlu-naylon/?attribute_pa_adetler=1&gclid=EAIaIQobChMIpL3Qr_3O5QIVRIuyCh0LggaLEAYYASABEgIN8fD_BwE

camlara bundan yapıştırabilirsiniz, ışık almaya devam eder ve ucuza yalıtım yapmış olursunuz. metresi 50 kuruş falan. 

camı ve kapının altını bunla kapatıp odayı mumla ısıtmayı düşünüyorum bu kış 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

en ucuzu doğalgaz

elektrikli ısıtıcılar ocağına incir ağacı diker

Klimada seer ve scop değerleri önemli ısı verimliliğine bak. 

Doğalgaz yoksa klima en güzeli veya soba 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

Doğalgaz sobası kullansan? Tahminimce 2000 lira civarına çıkar en fazla. Benim evde doğalgaz sobası var Petek yok bina eski, Petek gibi bütün odalar sıcak değil ama doğalgaz sobasının bulunduğu oda aynı kömür sobası gibi sıcacık çok memnunum, faturada geçen sene en fazla 220 TL geldi ortalaması 160 - 180 lira filandır herhalde. Tabi sıfır yalıtımlı bir eve taşınmak daha mantıklı ama taşınamıyorsan doğalgaz sobasını bir düşün 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Yagli radyator aldim ben memnun kalmadim istersen satayim :) 

Dolgalgaz sobasi haricinde bi cozum hem pahali hem konforsuz olur, butce sikintisi varsa ikinci el bakabilirsin 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Kombi petek falan ev sahibine ait değil mi

noname tarafından 04/Kas/19 03:28 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Dogalgaz son katlar için çok mantıklı değil. Ayda 600 doğalgaza veriyoruz evin soğugunu kırıyor sadece. 2 kat altımız şortla oturup 450 ödüyor kışın. Yalıtım sorunu oluyor eski binalarda bizimki 20 yıllık bina. Pellet sobası hakkında bilgi verebilir misiniz. EVde 3 kedi var bunlar çarpıp yanar mı yapışır mı

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Yalıtım , Yalıtım , Yalıtım.... 
    Çok iyi yalıtılmış bir evde yaşadım 3 sene. Çok ağır kışlar atlattık. O zamanlar vermiş olduğum doğalgaz faturası 100 liraydı... Normal zamanlarda zaten yakmaya gerek bile duymuyorduk. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Antalyayı bilmem de adana iklim olarak benzerdir diye düşünüyorum. Ben adanadayken müstakil evimiz vardı. Talaş sobası yakardık. Güzel ısıtırdı. Babam çok ekonomik olduğunu söylerdi. Tabi talaş doldurmak vs gerekiyor biraz zahmeti var. Şu anda Ankara'dayım her yer doğalgaz. En zengini de en fakiri de doğalgaza mahkum.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)