folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kitap İmha Ettirmeyi Planlayan Ulusal Bilim Kurumu

Kitap İmha Ettirmeyi Planlayan Ulusal Bilim Kurumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Bende pdf de var ama okunmaz hocam baktım da durumuna leş gibi. epub daha iyi torpedo_XL de vermiş zaten onu çek ayrıca Adobe Digital Editions yükle bi nebze olsun okunabilir düzeyde olur.

EK:
    Ali Demirsoy, bence eserleri okunması gereken bir hocadır ve biyoloji alanında çokça akademik eseri vardır onlar bizi aşar ama bi bu pdf'yi vermek istedim ayrıca Maymundan mı Geldik? diye de ortak bir çalışamanın ürünü eser vardır ve bence harikulade bir kitaptır, okunması gerekir.

Ali Demirsoy - Bu Ülkenin İnsanları Evrim Kavramından Ne Anlıyor?
    http://www74.zippyshare.com/v/C2Du1hpr/file.html

Caliber tarafından 27/Kas/15 23:10 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    holederma
    holederma's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı
    seboist bunu yazdı

başlığı imha ettiren diye açmışsın daha hiç bişi imha edilmemiş düşünülmüş deniyor haberde.

provakatiflik yapmayın.

edit : başlık düzeltilmiş.

edit : bu gözler o kitapların yakıldığını yada imha edilğini görürse seninle aynı safta yapılması gerekenleri yapalım.

yoksa benim için solcuların klasik iftiralarından biri olarak kalacak.

hmm yani tepkini yakıldıktan sonra koyacaksın? çünkü yakılmasının düşünülmesi sorun değil. hayata geçirildiğinde sorun yani "kitaplar yakılsın hele bi sonra kınarız."

Zaten bu yüzden kaybetmiyomuyuz sürekli ülkece.Senin bu dediğin kesin olarak tecavüze uğrayacak kız için hele bi tecavüz etsinler ondan sonra bende karşı çıkarımla aynı şey.Acaba ben yanlış biliyorumda herşeye olduktan sonra karşı çıkmakmı lazım...

İtten korkmam kemiksizim , s.kten korkmam deliksizim...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    futurist bunu yazdı 

Sanada calibere de teşekür ederim bakarım tabi fırsatım olunca.

ancak seninde dediğin gibi kutsal bir kitap değilse,

sadece bir teoriyse neden ufak bir zıt görüş  görünce 10 kaplan gücünde savunma ihtiyacı duyuyorsunuz

neden inanmayan kişilerin düşüncelerini çürütmeyi görev biliyorsunuz?

ben tartışmak derdinde değilim . Çünkü bu konuların tahribatta hiç bitmediğini biliyorum

ancak inanç değil diyorsun ama bir insanın inancının tersine bir tez,  otomatikman inanç konusuna girer

şöyle örneklendireyim.

ben şimdi bir kitap yazsam ve isa,  peygamber değil dersem. benim inançla alakam yokda desem

hristiyan dünyası buna kayıtsız kalamaz. çünkü inanca ters bir mantık inançtır aslında 

herkesin fikrine saygılıyım. kim neye inanınyorsa inansın. ben zaten ilk yorumumdada söyledim 

karşı olmak yapılan yanlışı desteklemeyi meşru kılmaz.

"Düşüncelerine katılmıyorum ancak  senin düşünceni savunma hakkını sonuna kadar destekleyeceğim. " voltaire

sevdiğim sözle sesizce çekiliyorum. 

senin ufak bir zıt görüş dediğin görüş değilki. yanlış anlama kötüleme manasında söylemiyorum ama 100 km den belli oluyor yazdığının işkembe-i kübradan çıktığı.

verdiğin örnek çok yanlış zira evrimde peygambere dine vs atıfta bulunulmaz?

senin söylediğin 'ben yerçekimine inanmıyorum' demek gibi bir şey.

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Evrim Kuramı ve Mekanizmaları isimli kitapta yaygın olarak bilinen bir yanlış da vurgulanmaktadır: "Teori'dir kanıtlandığı zaman kanun olur." gibi yanlış bir görüş vardır ve kitabın giriş kısmında buna ithafen çok güzel bir metin hazırlanmıştır, mümkünse kitabın alınmasını değilse pdf den okunmasını şiddetle tavsiye ederim. Evrim Teorisi, "Benim bi teorim var." gibi bir teori değildir, deneyler, araştırmalar ve gözlemler ile defalarca desteklenmiş bir teoridir ve gelişmeye devam etmektedir, sonu yoktur ki zaten olamaz da. Bilimde bu, şudur diye kesin yargılar olmaz, o dinlerde olur. Gerçekten önyargıları bırakıp, kibrinizi bir kenara atarak "Ulan neymiş yahu bilmiyorum bari bi bilip de öyle bok atayım" diye öğrenmeye koyulursanız bence daha akla uygun olur.

Caliber tarafından 27/Kas/15 23:24 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Evrime inanmam ama okunmasına engel konulmasına da karşıyım.

Zaten bilim teknik dergisi science dergisinin türkçesidir.

ordan copy paste yapıyorlar. evrim konularının bol olması çok yeni bir olay değil zaten 

ne adammış darwin birşey öyledi yıllardır millet tartışıp duruyor .

maymundan gelsek ne , gelmesek ne .  sonuçta hepmizi ölüp gidiyoruz. sıkıyorsa bunu açıklayın

Sadece 1 soru sormak istiyorum:

Evrim teorisini okudun mu?

Gerçi attığın bu yorumla okumamış olup, okumadığı halde inanmayarak güzel bir cahil cesareti örneği gösterdiğin anlaşılıyor.

yazının neresinden anladın okunmadığını. inceledim bulamadım

1- Evrim teorisi adı üstünde bir teoridir inanç ile ilgisi yoktur. Kendine göre mantıklı veya mantıksız bulduğun yerler olabilir ama kutsal kitap değil ki bu inanıp inanmamayı seçesin.

2- Bir teoride arayıp bulamadığın nedir acaba? Harun yahya'nın evrimi çürüttüğünü zannettiği kitaplarını okuyup, okuduktan sonra dışarı çıkıp dağ bayır ara formları mı aradın naptın?

Edit: Ek olarak arşivimdeki Charles Darwin'e ait 2 kitabı paylaşmak istiyorum. Evrim teorisini tartışmadan önce teorinin anlatıldığı kitapları okumanızı öneririm.

Charles Darwin - Türlerin Kökeni

https://yadi.sk/i/tll8wzYukoCoX

Charles Darwin - İnsanın Türeyişi

https://yadi.sk/i/RGFIQPWekoCof

sadece bir teoriyse neden ufak bir zıt görüş  görünce 10 kaplan gücünde savunma ihtiyacı duyuyorsunuz

ben tartışmak derdinde değilim . Çünkü bu konuların tahribatta hiç bitmediğini biliyorum

ancak inanç değil diyorsun ama bir insanın inancının tersine bir tez,  otomatikman inanç konusuna girer

şöyle örneklendireyim.

ben şimdi bir kitap yazsam ve isa,  peygamber değil dersem. benim inançla alakam yokda desem

hristiyan dünyası buna kayıtsız kalamaz. çünkü inanca ters bir mantık inançtır aslında 

herkesin fikrine saygılıyım. kim neye inanınyorsa inansın. ben zaten ilk yorumumdada söyledim 

"Düşüncelerine katılmıyorum ancak  senin düşünceni savunma hakkını sonuna kadar destekleyeceğim. " voltaire

Çürütmeyi görev olarak bilmek değil insanlara yanlış bildiklerini öğretmeye çalışmak. Körü körüne bilmeden inanmıyorum diyenlere karşı her zaman savunan birileri çıkacaktır.

Zaten 2. kalınlaştırdığım yeri okuduktan sonra gerçektenevrim teorisi ile ilgili tek bir kayda değer bilgi kırıntın olmadığını anladım. Lütfen en azından bir gün verdiğim yayınları baştan sona düzgünce oku.

Bazı insanaların tapularını yıkmak gerçekten imkansıza yakın.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Benim merak ettiğim bu kitapları nasıl tespit edecekler. Tek tek okuyacaklarınız mi içinde zararlı içerik var diye? Bu saçmalik için (kanımca saçmalik ) milyonlarca lira harcayacaklar ona yanıyorum ben. Onun yerine okul yap ne bileyim nizamülmülk gibi hasan sabbah gibi adamların fikirlerine karşı, karşı fikir geliştiren URETEN enstitüler kur. 

Errare Humanum Est
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

Evrime inanıp inanmamak gibi salakça bir olgu ancak bizim gibi geri kalmış ülkelerde olur. Evrim lan bu, din mi? Bilime inanılmaz aq bilim zaten kanıtlanan kanıtlanabilen gerçeklenebilen şeyler üzerine çalışır. He kanıtlanamayan şeylere inanırsın o ayrı konu hatta dinler için bırak kanıtlanmayı yalanlanamazlar bile işte bu yüzden inanırsın ya da inanmazsın. Dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesinin hiçbir bilim çevresi evrimi doğru mu yanlış mı diye tartışmıyor. Bi bizim gibi sepetler işte :/

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    torpedo_XL bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Evrime inanmam ama okunmasına engel konulmasına da karşıyım.

Zaten bilim teknik dergisi science dergisinin türkçesidir.

ordan copy paste yapıyorlar. evrim konularının bol olması çok yeni bir olay değil zaten 

ne adammış darwin birşey öyledi yıllardır millet tartışıp duruyor .

maymundan gelsek ne , gelmesek ne .  sonuçta hepmizi ölüp gidiyoruz. sıkıyorsa bunu açıklayın

Sadece 1 soru sormak istiyorum:

Evrim teorisini okudun mu?

Gerçi attığın bu yorumla okumamış olup, okumadığı halde inanmayarak güzel bir cahil cesareti örneği gösterdiğin anlaşılıyor.

yazının neresinden anladın okunmadığını. inceledim bulamadım

1- Evrim teorisi adı üstünde bir teoridir inanç ile ilgisi yoktur. Kendine göre mantıklı veya mantıksız bulduğun yerler olabilir ama kutsal kitap değil ki bu inanıp inanmamayı seçesin.

2- Bir teoride arayıp bulamadığın nedir acaba? Harun yahya'nın evrimi çürüttüğünü zannettiği kitaplarını okuyup, okuduktan sonra dışarı çıkıp dağ bayır ara formları mı aradın naptın?

Edit: Ek olarak arşivimdeki Charles Darwin'e ait 2 kitabı paylaşmak istiyorum. Evrim teorisini tartışmadan önce teorinin anlatıldığı kitapları okumanızı öneririm.

Charles Darwin - Türlerin Kökeni

https://yadi.sk/i/tll8wzYukoCoX

Charles Darwin - İnsanın Türeyişi

https://yadi.sk/i/RGFIQPWekoCof

şöyle örneklendireyim.

Çürütmeyi görev olarak bilmek değil insanlara yanlış bildiklerini öğretmeye çalışmak. Körü körüne bilmeden inanmıyorum diyenlere karşı her zaman savunan birileri çıkacaktır.

Zaten 2. kalınlaştırdığım yeri okuduktan sonra gerçektenevrim teorisi ile ilgili tek bir kayda değer bilgi kırıntın olmadığını anladım. Lütfen en azından bir gün verdiğim yayınları baştan sona düzgünce oku.

Bazı insanaların tapularını yıkmak gerçekten imkansıza yakın.

Kanka ben okumadan inanıyom evrim teorisine :D 

Bu arada Populer Science okuyun gençler Türkçe'si var ve gayet uygun fiyatla satılıyor. 

0x656e tarafından 28/Kas/15 08:56 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    albertinajeffley
    albertinajeffley's avatar
    Dişi

sadece evrim teorisi olarak konu acılmamıskı neden darwinin evrim teorısı konusuna dondugunu anlamadım.bılımsel kıtpların toplanması bıraz sacma olsa gerek ,her fıkır okunmalı ondan bır sentez olusturulmalıdır kı herkesın bır beynı oldguna gore bunu yapabilir.bır kez daha ınsanların dusunce ozgurlugunun kısıtlandıgını goruyoruz.kuresel ölçekte yeni devinimlere gereksınım duydugumuz halde hala bu sekılde baskıcı anlayısın olması bıraz garıp,gelışememızın nedenı bu gıbı önyargılar.

azcık o guzel beynınızı kullansanız hıc fena olmazdı hanı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Beyinsizler evrimi türkiyedeki kitaplardan kaldırınca sanki bilimi değiştirecekler. Sadece bilim kurumlarımızın kredibilitesini düşürmekten başka bişey değil.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 5818 Toplam Mesaj: 48
evrim kitap tübitak kitap imha 17-25 aralık