Kitap Okumak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shlopss
    Shlopss's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar Ben  1 ,2 seneye  yakın  aranızdayım   sürüsüyle konularınızı okudum kımı zaman  kendıme ders cıkarttım kımı zaman genel kültürüme yeni bişeyler ekledım amma velakın dıcegım ben kıtap okumaya baslamak ıstıyorum sızlerın bılgılerıyle deneyımlerıye yanı hangı kıtaplardan baslamam gerek kı sıkılmadan ılerleyecegım,ve  nasıl zamanla alıskanlık halıne cevirebilirim ?

Şimdiden Teşekkurlerimi sunuyorum...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

hacı başlarda roman okuyacam ağır eserler okuyacam diye hic kasma gerek yok.Başlarda kişisel gelişim ağırlıklı kitaplar oku ondan sonra kafana göre devam et.Mutlaka oku ama ilk okudugun kitaplardan biri Nutuk olmasın yoksa yarısını anlamazsın.3-5 tane kitap okuyarak yavaş yavaş alıştıkdan sonra metal fırtına gibi kitaplara geçebilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qertenqelex
    qertenqelex's avatar
    Erkek

zülfü livaneli serenad mutlaka oku

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ilgi alanına göre kitap seç bence. kendini siyasal anlamda mı geliştirmek istiyorsun, dini anlamda mı, dünyadaki sistemleri anlama,gizli örgütleri

anlama için mi, yoksa zevk alabileceğin roman türü şeyler mi, kişisel gelişim üzerinde mi geliştirmek istiyorsun ... bunları belirleyip ona göre kitap

araman daha mantıklı

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

http://www.hepsiburada.com/liste/millennium-serisi-3-kitap/productDetails.aspx?productId=kpegasusset09&categoryId=1501716
    http://k.kitapyurdu.com/ProductDetails.aspx?product=447211

Direk ilk gelen linkleri koydum daha ucuzunu bulabilirsin belki, bunlar akar gider, kalin diye bakma elinden birakamiyor insan. 

Elif safak canan tan falan da okuyabilirsin misal. Onlarda akar gider

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Hacı sevdiğin bir tür belirle romanlardan başlayabilirsin, sarmazsa kişisel gelişim geç oda sarmazsa başka bir tür gurcala. Birde anlamını bilmediğin kelimelerin anlamlarına kesinlikle bak. Bana kalırsa Sherlock Holmes ile başla dili sadedir, olaylarda sürükleyicidir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

böyle kitap okumak istiyorum diye olmaz hacı, kendine ben ne öğrenmek istiyorum diye sor ona göre araştır, akşam yatağa kafanı koyduğunda, otobüste giderken ne düşünüyorsun mesela? Bunları düşün sonra internette bu konular hakkında araştır bul yoksa birinin sana al bunu oku demesini beklersen sırf eğlence amaçlı top-seller kitaplarından birini okursun, eğlenirsin ama sana katkısı son derece düşük olur.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    yeraltı okuycaksan ilk yeraltından notları oku
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Shlopss bunu yazdı

Selam arkadaslar Ben  1 ,2 seneye  yakın  aranızdayım   sürüsüyle konularınızı okudum kımı zaman  kendıme ders cıkarttım kımı zaman genel kültürüme yeni bişeyler ekledım amma velakın dıcegım ben kıtap okumaya baslamak ıstıyorum sızlerın bılgılerıyle deneyımlerıye yanı hangı kıtaplardan baslamam gerek kı sıkılmadan ılerleyecegım,ve  nasıl zamanla alıskanlık halıne cevirebilirim ?

Şimdiden Teşekkurlerimi sunuyorum...

öncelikli olarak güncel türkçe ile yazılmış romanları oku sürükleyici olur kişisel gelişim ağır dilde yazılmış romanları felsefe pskoloji kitaplarını okuma .

hiç okumadıysan git ökkeş serisini al oku ciddiyim yavaş yavaş romanlardan diğerlerine kayarsın rus edebiyatı iyidir yaşar kemal cemal kutay bukowski kafka özellikle tolstoy severim kemal tahir de çok iyidir aslında ne kadar milliyetçi gibi görünsede milli solcudur ,kişilerden çok anadolucudur , bu nedenle ne atatürkçüler ne solcular sosyalistler nede milliyetçiler sever . dili ilk etapt külttür oğuz atayın tutunamayanlar kitabındakine benzer ama oğuz atay ın dili çok daha karmaşıktır sol kulağı betimlemek için sağ kulaktan yola çıkar :D kemal tahir bunun daha yalınıdır. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

Kişisel gelişim kitapları okuma. Yüz temel eserler başla. Başlangıç için "Fareler ve İnsanlar" "Bir idam mahkumunun son günü" gibi kitaplar gayet idealdir. Sonra doğu ve batı klasiklerini oku. Dostoyevski, Oğuz Atay, Cemil Meriç oku. Sadi'den Bostan'ı ve Gülistan'ı okuyabilirsin. Arada sıkıldıkça Umut Sarıkaya ve Fırat  Budacı okuyabilirsin. Biraz sıra dışı olsun diyorsan yeni yazarlardan Alper Canıgüz (3 kitabı var) ve Hakan Günday okuyabilirsin. Ama önce yüz temel eserdeki özellikle batı yayınlarını tavsiye ederim başlangıç için.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Kendini geliştirebileceğin, okuduğun zaman sana bir şeyler katacak kitapları okumanı tavsiye ederim.Tarih olur,felsefe olur orası sana kalmış ama popüler kültürün yarattığı saçma sapan okuyucuya hiçbir şey katmayacak kitaplar(kurtadamlı,vampirli falan) uzak dur derim.Okuduğun zaman düşünce dünyanda gelişmeler olsun farklılıkları gözlemle.

Dünya tarihinde bir sürü ünlü yazar, edebiyatçı var.Hepsinden her türden kitaplar okumaya öğrenmeye çalış.

Toplam Hit: 2643 Toplam Mesaj: 26