Kitap Okumak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek
    Kutengri bunu yazdı

Kendini geliştirebileceğin, okuduğun zaman sana bir şeyler katacak kitapları okumanı tavsiye ederim.Tarih olur,felsefe olur orası sana kalmış ama popüler kültürün yarattığı saçma sapan okuyucuya hiçbir şey katmayacak kitaplar(kurtadamlı,vampirli falan) uzak dur derim.Okuduğun zaman düşünce dünyanda gelişmeler olsun farklılıkları gözlemle.

Dünya tarihinde bir sürü ünlü yazar, edebiyatçı var.Hepsinden her türden kitaplar okumaya öğrenmeye çalış.

katılıyorum.

bana da çok boş geliyor populer kitapları okumak. dayanamıyorum 50 sayfada sıkılıyorum. aslında rpg tarzı hikaye anlatan oyunları seviyorum bilgisayarda ama kitapta işler değişiyor. bilgi vermeyen, eğlencelik kitaplar bana göre değil. felsefe kitapları sıkmıyor beni. 

sen de birkaç türden klasik eser oku. zamanla kitap zevkin oluşur.

bi de italik yazma ve daha fazla noktalama işareti kullan. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Gizemli
    By_Gizemli's avatar
    Banlanmış Üye
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

felsefenin amına koyan ali şeriati'yi okumanı tavsiye ederim. okunması zor kitapları var. velakin ne kadar da yabancı isimler ve kelimeler varsa da kitapların da, okumanı tavsiye ederim. karmaşık bir anlatış tarza mevcut'tur kendisi, tanıyanlar veya okuyanlar bilir. bende şahsen ali şeriati'yi hiç tanımıyordum ama araştırdım , karıştırdım ve okumaya başladım, iyiki okumuşum kitaplarını diyorum, bazı insanlar bu adamın dine karşı geldiğini söylüyorlar ,öyle birşey yok. ordan burdan duyduklarını yazıp milleti kandırıyorlar, kitaplarını daha  okumadan kötüleştiriyorlar. eğer daha fazla bilgi istiyorsa ali şeriati hakkında uzun bir makale yaziyim :) (türk yazarlarını (genel olarak) okuma bence aşk'tan başka yazdıkları bir bok yok.) 

Hayat Boş , Vur Göte Çoşşşş.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

bu konu çok önemli umarım herkes bir şeyler yazar bende yazarım. arkadaşlara katılıyorum. saçma sapan kitaplar okumaya ghiç gerek yok yok olasılıksız yok aklından bir sayı tut ben sevmiyorum . adama soruyorum ne anladın bu kitaptan öneriyor musun diyorum iyi işte kitap diyor. yahu nerdeyse klasik olmuş diyecek kelimen olmayacaksa hiç okuma daha iyi. kendini geliştirmek isteediğin alanlarda oku. nlp olur tarihv olur kişisel gelişim vs vs. kitap okumak çok önemlidir. mesela ben kitaplarla kendimi geliştirdim kendimi aştım. dışardaki insanları görüp yön alacağına düzgün kitaplar okuyup hayatı anlamak emin ol çok daha iyi.

AngularJS
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

mubarek bende kitap okumaya yeni başladım ilk kitabım olasılıksızdı ondan sonra yürüdüm gidiyom gerçi onuda yeni okudum ama olsun okuma hevesi tuttu en azından ama ben aşkla sevdayla ilgili bişey okurum dersen "yüreğim seni çok sevdi"yi tavsiye ederim

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

sıradışı şeyler arama, önce bi klasikleri oku. 

okumaya da bundan başla(!)

oku, edebiyata aşık ol.... ve bir daha da bırakama...

mümkünse yukarıdaki yayın evinin kitabını al. 

diğerlerine göre  çevirisi daha iyi, daha akıcı, hem fiyatı da  daha makul.

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    100 temel eserden basla. Sonrasinda ise birseyler ogrenebilecegin gunluk hayatta isine yarayabilecek alanlardaki kitaplara yonel.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı
    100 temel eserden basla. Sonrasinda ise birseyler ogrenebilecegin gunluk hayatta isine yarayabilecek alanlardaki kitaplara yonel.

100 Temel boş hacı Türk yazarların çoğunda kusura bakmasın aşktan başka bir şey yok.

AngularJS
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

MArx Ve Engels  ile tanış hoca..

Merhabaaaaa
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek

Christy Brown-Sol Ayağım

Steinbeck-İnci

Jack London-Beyaz Diş-Vahşetin Çağrısı

Yakınınızdan geçerken tıslayan kaç şey sayabilirsiniz?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sevdiğin ilgilendiğin şeylerle ilgili kitaplar olursa , okuduğun kitapdan hem zevk alırsın hemde kitap okuma alışkanlığını arttırırsın. 

küfrederiz villalara kulübeden
Toplam Hit: 1831 Toplam Mesaj: 26