Kitap Tavsiyeleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    hocalar benimde merak ettigim. şöyle bir site var midir romanlar uzerine:
    kitap icinde karkaterlerin tamamini iceren ama söyle 15- 30 yaprak arası kitap özeti her kitap icin.

1-3 yaprakli ozetler, kitap önsözu, sonsözü pek kesmiyor.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

Nikos Kazancakis - Günaha Son ÇAğrı

Amin Maoulof - Semerkand

Knut Hamsun - Açlık

George Orwell - Hayvanlar Çiftliği & 1984

Gabriel Garcia Marquez - Kolera Günlerinde Aşk & Yüzyıllık Yalnızlık

Jean Paul Sartre - Bulantı

yıkılma sakın !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Goethe - Faust

Wladimir Bartol - Fedailerin Kalesi Alamut

bu ikisini kesin kez oku hocam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    niRvana_GG
    niRvana_GG's avatar
    Erkek

Alamut Fedailerin Kalesi kitabını sevdiysen . Ernst W. Heine nın Alamut Kalesi Güvercinin Gerdanlıgı + Amin Maalouf Semerkand ı okuyup . Hassan Sabbah ile ilgili epey bilgi sahibi olabilirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

murat menteş - dublörün dilemması

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SDANACI
    SDANACI's avatar
    Erkek

Sevgili dostlarım, 38 yaşındayım ve yaklaşık 30 yıldır küsmeden, bıkmadan (etrafımı bıktırırcasına-eşim dahil) okudum okuyorum. İnanın bynu yazarken zerre gurur geçmiyor aklımdan çünkü ortaya koyduğum bir eserim yok... Sizlere burada sayılanlardan okumadığım yok desem yeridir. Tabi hemen insanın aklına bir liste yapıvermek gelmiyor. Ama etkilendiğim kitaplardan bazıları şöyle:

1- SHANTARAM...Gregory David ROBERTS

2- Küçük Ağaç'ın Eğitimi

3- Rüzgarı Dizginleyen Çocuk...William KAWKVAMBA

4- Fikrimizin Rehberi (Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK)

5- Edebiyat Mutluluktur...Zülfü LİVANELİ,,, Yeni yayınlanan bir deneme eser, çok güzel.

Bu başlığı açan arkadaşa ayrıca teşekkür ederim. Kitaplar ve yazarlar hakkında özel mesajlarınıza cevap verebileceğimi sanıyorum. Herkese kitap dolu günler dilerim.

All is well !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

Çiziyorum daha sonra ben de yazarım birkaç kitap.

We can be more, we can be much more.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

İş alanı , yönetim , yenilik tarzında istiyorsan :

- Steve Jobs (biyografi),
    - Starbuck CEO'su Howard Schultz'un yazdığı 2 kitapta (biri şirketi sıfırdan başarıya ulaştırma, diğeri yine Apple gibi çöküşten kurtarma).

Türk siyaseti istiyorsan :

- Nihat Genç'in kitapları (hattı müdafa içlerinden en çok beğendiğim),
    - Yılmaz Özdil'in İsim Şehir Bitki
    - Ümit Sayın : Derin devlet gizli projeler vs.. gibi birşeydi (Tarikatlerdir , gizli örgütlerdir hepsini anlatır).

Kişisel gelişim istiyorsan :

- Osho'nun bütün kitapları iyi ama 'Her Gün' diye bir kitabı vardır ki  ; özellikle tavsiyem.

Bunların dışında;

-Sen Bir Markasın (marka olayı üzerine) - CAtherine Kaputa
    - Apple içinde çalışmış olan ve pazarlama , markalama üzerine : Guy Kawasaki'den Büyüleme
    - Luke Sullivan vardı Satan Reklam Yaratmak ama pek beğenmedim.
    - Reklamın Şifresini kırmak var , orta dereceli
    - Sam Walton ve İnanılmaz Hikayesi var - Sally Lee
    - Diplomasi - Henry Kissinger (sevdiğimden değil ama diplomasi kousunda dashaqlı)

- kadın tavlama üzerine (: Neil Strauss'un Oyun kitabı ve yazarını unuttuğum ; Baştan Çıkartma Sanatı var.

Ayrıca Gen Bencil'dir gibi Richard Dawkins'in kitabı var evrim vs.. üzerine birde Tanrı Yanılgısı var Ateizm üzerine.

----------

Ama hepsinden önemlisi ; Nutuk. Bambaşkadır benim için. Birde niye bilmiyorum ama Kevin Mitnick'in Aldatma Sanatı 'nı sevdim.

Ama başucu kitabım Steve Jobs ile ilgili olan 2 kitap (1 tanesi biyografisi - Walter Isaacson'ın, diğeride NAsıl Steve Jobs olur diye kırmızı kapaklı).

--

Aklıma gelen bunlar. Unuttum çoğunu ama hatırladıkça ekleme yaparım.

edit:

- Çılgın Türkler Kıbrıs'ı beğendim (diğrlerini okumadım). Metal Fırtına okumuş ve bune lan adamlar elini kolunu sallaya sallaya Türkiye'ye giriyor deyip beğenmemiştir.

Kıbrıs'ta yaşadığım içinde olabilir, Çılgın Türkler Kıbrıs'ı 2 günde bitiri verdim. Derse bile gitmedim kaptırıp. Tüylerim diken diken oldu.

Ayro tarafından 10/Şub/13 01:20 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek
    SDANACI bunu yazdı

Sevgili dostlarım, 38 yaşındayım ve yaklaşık 30 yıldır küsmeden, bıkmadan (etrafımı bıktırırcasına-eşim dahil) okudum okuyorum. İnanın bynu yazarken zerre gurur geçmiyor aklımdan çünkü ortaya koyduğum bir eserim yok... Sizlere burada sayılanlardan okumadığım yok desem yeridir. Tabi hemen insanın aklına bir liste yapıvermek gelmiyor. Ama etkilendiğim kitaplardan bazıları şöyle:

1- SHANTARAM...Gregory David ROBERTS

2- Küçük Ağaç'ın Eğitimi

3- Rüzgarı Dizginleyen Çocuk...William KAWKVAMBA

4- Fikrimizin Rehberi (Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK)

5- Edebiyat Mutluluktur...Zülfü LİVANELİ,,, Yeni yayınlanan bir deneme eser, çok güzel.

Bu başlığı açan arkadaşa ayrıca teşekkür ederim. Kitaplar ve yazarlar hakkında özel mesajlarınıza cevap verebileceğimi sanıyorum. Herkese kitap dolu günler dilerim.

Yolun sonuna gelmişsiniz. Kırktan sonra kitap okunmamalı. Çünkü hem artık kitaplardan öğreneceğiniz pek bir şey kalmamıştır hem de bu birikimden sonra  yazmak gerekir. Ancak o da zor artık ne yazarsanız yazın bir şeylerin tekrarı olacaktır. Dünyada söylenebilecek lafların hepsi söylenmiş...

Neyse bende şu kitabı öneriyorum;

Friedrich Engels, Ailenin,özel mülkiyetin ve devletin kökeni

karabudun tarafından 10/Şub/13 03:54 tarihinde düzenlenmiştir

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
Toplam Hit: 4041 Toplam Mesaj: 48