Klavye Mouse Üretmek İstiyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

seadog bunu yazdı:
    -----------------------------

Çinden getirme işini pek düşünmedim. Benim istediğim Türk malı yapmak üretmek. Ha ama ilk etapta devre olayını çinden getirtebilirim orada bağlantılarım var. 

BU konu hakkında teknik bir bilgim yoktur zaten ama yapılabilir olarak düşünüyorum

sende haklısın hocam ama sağlam sermaye gerekiyor.Yani işin tutmama ihtimalide var.Bizim milletimizden bazı insanlar Türk malı diyince kaçıyor.İllaha samsung nokia microsoft yazmasını istiyor marka olarak.Klavye mouse olayı sağlam arge,malzeme gerektiren bir olay.Arkadaşın dedigi gibi plastik enjeksiyonu boyayı kim yapacak.Destek varmı arkada sağlam?

illaha birşey yapalım diyorsan.c0der ve ben varız.3 tane domainim var hazır bu iş üzerine kullanılması için.yapalım orta düzeyli bir site herkes kazansın.Yada agızdan agıza yayalım.eğer dersen ben tek olucam tek yürüyecegim.Saygı duyarım.Kolay gelsin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

7 liraya klavye 10 liraya mouse satılıyor rekabet edebilicekmisin hayır maliyet çıkart astarı yüzünden pahalıya gelecek 30 liraya klavye ürettin 2 lirada kar koy (2 lira puhahah) 32 liraya kimseye sataman

murit

Cia

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

hocam ram yüksek teknoloji ürünüdür kar edebilmen için seri üretmen lazım bunun içinde cnc makinalar var çok pahalılar fakat yeterli teknik bilgiye sahipsen devlet desteği ile yapabilirsin gerekli kredi ve teşvikleri verirler maliyetlerin düşük olursa yerli imalat daha fazla tutulur birde ay yıldız çakarsın ram e dünyaya satarsın ama dediğim gibi maliyetli işler

tahribat.com a can feda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

yawuz bunu yazdı:

hocam ram yüksek teknoloji ürünüdür kar edebilmen için seri üretmen lazım bunun içinde cnc makinalar var çok pahalılar fakat yeterli teknik bilgiye sahipsen devlet desteği ile yapabilirsin gerekli kredi ve teşvikleri verirler maliyetlerin düşük olursa yerli imalat daha fazla tutulur birde ay yıldız çakarsın ram e dünyaya satarsın ama dediğim gibi maliyetli işler

Türkiyee o kadar sermayesi olan trilyoner işadamları bunları düşünmedide siz mi düşündünüz :)

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Bu işin tek makineyle yapılmayacağını elbette ki biliyorum. 

Şu an araştırma aşamasındayım. Uygun olursa yapacağım. 

sadece klavye mouse değil diğer uygun olabilecek sarf malzemelerde olur

sword ayrıca benim o trilyonluk iş adamlarından olmaadığımı nerden biliyorsun ?

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Bu basliga sakin zavallilar yazmasin. Uretemeyiz, yapamayiz, pahaliya mal olur hayatta alinmaz, basaramayiz diyen zavallilar
    ben onlara bocekler, koyunlar, zavallilar surusu diyorum; sakin yazmasinlar bu baslikla dalga gecerek. Ama bu insanlar oyle ki
    disarda benden daha Ataturkcu, benden daha iyi Turk Inkilap ve Devrimlerini benimsemis, daha iyi vatandaslar olarak karsima
    cikmaya calisip, bunu idda ediyorlar ya oda ayri bir uzuntum. Bu yazidan sonra dalga gecmek icin yazicak olan zavalli
    bocek suruleri varsa lutfen rica ediyorum yazmasinlar. Onlara kalsa araba uretmeyelim, Devrim arabalarini uretmeyelim
    cunku onlar 10 milyara Dacia alirlar, Reno alirlar, merak etmesinler. Onlara da en guzel cevap "Devrim Arabalari" filimi. Kim
    gercek hain, kim gercek vatandas biraz belli oluyor filimde.

Simdi ben bodrumumuzda uzay mekigi ureticem desem, gulup dalga gecerler, evet uretemem zaten ama, hayal kurmak en guzel sey
    guzel seyler basarabilmek icin. Ama bu insanlar bu hayallerle bile dalga gecerler cunku umutlari yoktur, biz Turkler aciziz
    diye dusunurler, bizler birsey yapamayiz diye dusunurler, kendilerini kucumsemekten zevk alirlar, cunku onlara bu hayatta
    bunlar dikte ettirilmistir beyinlerine. Bunun bir ornegi "Nuri Demirag". Bu insani arastirmalarini isterim, bu insanin
    onune hain insanlar, zavalli bocekler cikmasaydi simdi nasil bir ulke olurduk bilemiyorum. Ben muhendisigm, ben yazilim muhendisiyim,
    ben turkiyede yabanci bir yazilim firmasinda calisiyorum ve ideallerim hayallerim cok buyuk. Onlara anlatsam, gulup dalga gecicekler,
    yapamazsin edemezsin diye. Ama umursamiyorum, cunku guveniyorum kendime. Erdal Demirkiran'in dedigi gibi, hep yeralti kaynaklarina
    bakmisiz turkiyede, hep yeralti potansiyelini gormusuz Turkiye'nin. Aslinda potansiyelin topragin ustundeki gencecik Turk insanlarimiz,
    asil kaynak ve potansiyel onlarin beyinleri, artik onlari islemeliyiz... Herneyse kusura bakmayin birden biraz duygusala bagladim,
    ama bu tip seyler ve girisimlerle dalga gecildigini bildigimden sadece uyari amacli yazmak istedim, icimden gecen, gonlumden gecenleri.

@seadog, girisim ve hevesini takdir ediyorum. Zor mudur dersen, evet benim gozumde biraz zor is gibi gozukuyor fakat, imkansiz degil.
    Imkansiz olan insanin kendisi, insanin en buyuk zorlugu, dusmani, yenmesi gereken kisi, kendisi. Ama istersen basarabileceginden
    suphem yok. Ilk basta bu klavye ve fareyi USB olarak uretmeye calisma, cunku USB nin uygulanicak zor arayuzleri ve standartlari olabilir
    senin icin. Bunun haricinde, tam hatirlayamiyorum nerde okudugumu ve dogrumu bilmiyorum ama sanki klavye ve farenin patenti vardir,
    ve uretmek isteyenlerin patent ucreti odemesi gerekiyordu. Dogru olmayabilir, sadece cok onceden okudugum bir yazidan aklima geliyor,
    umarim yanlisimdir.

Tekerlegi bastan icat etmek;
    @seadog aslinda bunu yapmicak, cunku eminim kendisi zaten klavye ve fareler uzerine daha once yazilmis makaleleri, arastirmalari inceler,
    kullanilan malzemeleri bulur, lazer veya optik sensorler, bunun suruculeri, chip i, yazilimi. Ilk baslarda butun insanligin yaptigi gibi
    kendisinden onceki yapilan arastirmalardan ilham ve cesaret alarak, benzer yollar ve yontemlerle azcik benzer seyler uretir :) Herzamanb
    boyle olur ilk basta, daha sonra ozgunlugunu kazanir calisma ve insan.

Umarim istediklerini basarirsin dostum, kolay gelsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Hocam bana sorarsan saçma bi düşünce ünlü markaların 3 liraya ürettiği malı sen 15 liraya üreteceksin ki 10 liraya satılan mausun kalitesine yanaşman imkansız ayrıyeten sattığın mal pahalı olucak ve kimse almıycak. İşin zorluklarına girmiyorum bile.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

evet zor olabilir seri üretim olmayan mal genelde daha pahalıya gelir kim bilir belki dışardan aldığımızdan daha ucuza mal edersin kısa süre içinde inş başarılı olursun

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

swordfish bunu yazdı:

Türkiyee o kadar sermayesi olan trilyoner işadamları bunları düşünmedide siz mi düşündünüz :)

Mehmet Emin Karamehmet' in  turkcelli kurduğunda sadece adana tanınan, köklü bir ailenin ferdi olarak bilinirdi. ilk başlarda bu projeyi bir çok zengin işadamlarına götürmüşler, en sonunda Karamehmet bu işe para yatırmış. ondan sonrası malum.

boş
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

Esquire bunu yazdı:

swordfish bunu yazdı:

Mehmet Emin Karamehmet' in  turkcelli kurduğunda sadece adana tanınan, köklü bir ailenin ferdi olarak bilinirdi. ilk başlarda bu projeyi bir çok zengin işadamlarına götürmüşler, en sonunda Karamehmet bu işe para yatırmış. ondan sonrası malum.

üretelim diyorum.Domain var diyorum.İşi getir %kar vericem diyorum abartısız 15 tane 18 yaş üstü Türk adamla konuştum 1 tanesi tamam düsünelim dedi.Hazır 1000lira vereyim desem hemen atlanır.ufak karla başlıcaz dendimi kimse yanaşmıyor.açık teklif sunuyorum işine gelmiyor insanların kazanmadan önce yorulmak....10tane adama götürmüşlerdir.aralarında tek karamehmet çıkmıştır kazanmadan once yorulan.

Toplam Hit: 4664 Toplam Mesaj: 32