folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Klavyemi Tamir Edebilir Misiniz?

Klavyemi Tamir Edebilir Misiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Klavyede b4azı tuşlara b4asıldığın7da çapraz olarak ayn7ı  karaterleride gön7deriyor.

Örn7ek vermek gerekirse 

n karakterine basıldığında n7 olarak gön7deriyor.

7 karakterin7e b4asıldığın7da yin7e n7 olarak gön7deriyor.

n7umpad 4 b4asıldığın7da "/4" olarak gön7deriyor

/ b4asıldığın7da "/4" olarak gön7deriyor.

n7umpad  1 b4asıldığın7da "71" olarak gön7deriyor.

n7umpad 7 b4asıldığın7da "71" olarak gön7deriyor.

sağ yön tuşun7a b4asıldığın7da sağ yön7+delete karakteri gön7deriyor

delete basıldığın7da yin7e ayn7ı şekilde sağ yön7+delete gön7deriyor

gibi gibi aksiyon7lar alıyor klavyem.

Çokta fazla uzatıp gözlerin7izi daha faza kan7atmadan7 bun7un7 sebebin7i ve çözüm yolların7ı öğren7mek istiyorum.

Ken7di bulduğum ve sizden7 istediğim çözüme gelin7ce autoit veya autohotkey kullan7mış olan7 biri varsa yardımcı olabileceğin7i düşün7üyorum. Ken7di yazdığım makro sağlıklı çalışmıyor.

autoit ile yazdığım script: https://paste.ubuntu.com/p/rbq4xbCcFB/

burada çalışmamasın7ın7 sebeb4i mesela numpad 7 bastım 71 olarak gön7deriyor ben 1 adet backspace gön7derdiğimde 71'i  "7" olarak yazabiliyorum ama bu sefer n7umpad 1 methodu da çalıştığın7dan7 "1" gön7deriyor.  Altta gif örn7eği var. Tam olarak yapmak istediğim b4u karakterler b4asıldığın7da diğer karakterin7 b4loklan7ması veya devre dışı kalması. 

Verdiğim rahatsızlık için7 özür dilerim ama b4u durumdan7 b4en7de hoşn7ut değilim n7e yazık ki. alt+tab, shift+0 , alt+3, gibi kombin7asyon7larda çalışmıyor n7e  yazık ki.

tekrar özür diliyorum.

örn7ekte imlecin7 b4ulun7duğu tuşa klavyeden7 b4asıyorum.

Https tarafından 08/May/19 15:30 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Ne klavyesi bu..? Masa üstü pc mi? Laptop mu...? Tablet' mi?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

laptop hocam hp l0f24ea tam modeli. Yazıp yazıp silmekten7 b4ıktım valla. n7ormalde klavyeyi aktif kullan7ıyorum ama durum b4öyleyken7 kullan7amıyorum klavyeyi.

Ayrıca den7etim masası yapışkan7 tuşlar / filtre tuşlar vs. den7edim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

laptop hocam hp l0f24ea tam modeli. Yazıp yazıp silmekten7 b4ıktım valla. n7ormalde klavyeyi aktif kullan7ıyorum ama durum b4öyleyken7 kullan7amıyorum klavyeyi.

başıma geldi.tek çözüm klavye değişimi.Klavyeyi dezenfektan ile temizliyordum yıllarca herhalde bir yerlere kaçtı.Numpad ile başladıydı bu saçma şey sonra tüm klavyeye yayıldı. 

https://www.amazon.com.tr/dp/B07G5Y9LCN/ref=asc_df_B07G5Y9LCN58985106/?creative=380333&creativeASIN=B07G5Y9LCN&linkCode=asn&tag=cimritr-21 uyumlu görünyüorsa bir dene derim

rapidhacker550 tarafından 08/May/19 14:23 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    Https bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

başıma geldi.tek çözüm klavye değişimi.Klavyeyi dezenfektan ile temizliyordum yıllarca herhalde bir yerlere kaçtı.Numpad ile başladıydı bu saçma şey sonra tüm klavyeye yayıldı. 

diğer yazan7larda sıvı teması olduğun7u söylemiş b4en7de b4u cihaza ssd takarken7 klavyeyi elimle söktüğümden elimi kesti arka taraftaki metal plaka elim kan7ayın7ca b4en7de kolon7ya ile temizledim b4aşta sadece 3 tuşu ile b4irlikte win7dows+f1 şeklin7de gön7deriyordu.

Çalışan7 programı en7gelledim çözüldü son7radan7 mevcut durumdaki gib4i tuşlar b4ozulmaya b4aşladı. 

Sistemde 2 işletim sistemi yüklü. Dedim acab4a sorun7 yazılımsal felan7 mi ama öteki sistemde de ayn7ı sorun7 var. 

Https tarafından 08/May/19 14:26 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

scroll lock tuşuna bassana bi veya fn fonksiyonu açık gibime geldi klavyeye baktığında mesela n harfinin yanında 7 yazıyorsa numlock açık demektir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

scroll lock tuşuna bassana bi veya fn fonksiyonu açık gibime geldi klavyeye baktığında mesela n harfinin yanında 7 yazıyorsa numlock açık demektir.

klavyede scroll lock tuşu yok galib4a hocam. Zaten7 b4u sorun7 gel-0git gin7i oluyor her zaman7 var ama b4azen7 kayb4oluyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

https://www.amazon.com.tr/dp/B07G5Y9LCN/ref=asc_df_B07G5Y9LCN58985106/?creative=380333&creativeASIN=B07G5Y9LCN&linkCode=asn&tag=cimritr-21 uyumlu görünyüorsa bir dene derim

hocam resimdeki klavye azerty klavye galib4a 

https://www.amazon.com.tr/15-r213nt-L0F24EA-Laptop-Klavye-T%C3%BCrk%C3%A7e/dp/B07QCCWNZD/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=L0F24EA&qid=1557315255&s=computers&sr=1-1-catcorr

/4/4 lira yazıyor b4un7da uygun7 galib4a.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı
    Https bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

diğer yazan7larda sıvı teması olduğun7u söylemiş b4en7de b4u cihaza ssd takarken7 klavyeyi elimle söktüğümden elimi kesti arka taraftaki metal plaka elim kan7ayın7ca b4en7de kolon7ya ile temizledim b4aşta sadece 3 tuşu ile b4irlikte win7dows+f1 şeklin7de gön7deriyordu.

Çalışan7 programı en7gelledim çözüldü son7radan7 mevcut durumdaki gib4i tuşlar b4ozulmaya b4aşladı. 

Sistemde 2 işletim sistemi yüklü. Dedim acab4a sorun7 yazılımsal felan7 mi ama öteki sistemde de ayn7ı sorun7 var. 

usb ile klavye bağlayıp bir dene sen yine de sonradan klavye siparişi ver 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

iyi güldüm ya :) bence değiştirme hocam böyle gayet güzel :D şifrelerini falan ekran klavyesiyle girersin olur biter :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Saçma belki ama merak ettim. klavyenin bulunduğu ortam çok nemli ve/veya çok sıcak mi?

birde klavye iç-bükey olarak çapraz eğilmiş, bombe  yada X şeklinde eğilmiş, çukurlaşmış  olabilir mi? 

RitmFarbRacourci tarafından 08/May/19 15:21 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1804 Toplam Mesaj: 15
klavye autoit autohotkey