folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Klavyemi Tamir Edebilir Misiniz?

Klavyemi Tamir Edebilir Misiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Saçma belki ama merak ettim. klavyenin bulunduğu ortam çok nemli ve/veya çok sıcak mi?

birde klavye iç-bükey olarak çapraz eğilmiş, bombe  yada X şeklinde eğilmiş, çukurlaşmış  olabilir mi? 

ortam normal soğuk hocam. bombe,kambur var. Sökerken tırnaklarımla söktüğümden plakayı birazcık bükerek çıkardım. Zatten çentikler vs. tam oturmasına rağmen bazı yerlerden hafif kabarık duruyor klavye

Bununla alakalı olabilir mi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı

Saçma belki ama merak ettim. klavyenin bulunduğu ortam çok nemli ve/veya çok sıcak mi?

birde klavye iç-bükey olarak çapraz eğilmiş, bombe  yada X şeklinde eğilmiş, çukurlaşmış  olabilir mi? 

ortam normal soğuk hocam. bombe,kambur var. Sökerken tırnaklarımla söktüğümden plakayı birazcık bükerek çıkardım. Zatten çentikler vs. tam oturmasına rağmen bazı yerlerden hafif kabarık duruyor klavye

Başıma gelmedi. Emin değilim, anlattıklarından kronolojik olarak, mekanik ,mantıklı bir sebep bulmaya çalışıyorum.

Alıntıladığım bu mesajında bir problem yok mesela. bu ilginç. 

RitmFarbRacourci tarafından 08/May/19 15:51 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı

Başıma gelmedi. Emin değilim, anlattıklarından kronolojik olarak, mekanik ,mantıklı bir sebep bulmaya çalışıyorum.

Alıntıladığım bu mesajında bir problem yok mesela. bu ilginç. 

dediğim gibi klavyenin plakası eğri ve belirli yerler kabarık. problem olmamasının sebebi autoit ile yazdığım scriptin arkada çalışıyor olması hocam.

https://paste.ubuntu.com/p/Nw57Fk6yjq/

ama sadece belirli tuşlarda devredışı kalıyor ve diğer karakteri yazıyor mesela yediye bastığımda n yazıyor veya dörde bastığımda b yazıyor diğerleri allah'a emanet. Programlama ile çözülür diye umut etmiştim ama olmaz galiba.

Https tarafından 08/May/19 16:53 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

https://urun.n11.com/klavye/hp-15-r213nt-l0f24ea-laptop-klavye-turkce-P333775287   

Klavyen bu ise hiç uğraşma filmi naziktir onun, icitmişsin düzelmez artık, değiştir bence... Zaten belli ömürleri var, 5 yıldan sonra benimkini değiştirmiştim, DELL İnspiron 5050

ShockMan tarafından 08/May/19 17:08 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 1809 Toplam Mesaj: 15
klavye autoit autohotkey