folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Koalisyon Hükümeti, Yeni Dengeler Ve Bizi Bekleyenler?

Koalisyon Hükümeti, Yeni Dengeler Ve Bizi Bekleyenler?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugato
    mugato's avatar
    Erkek

Evet beyler. Ak Parti kapatılıyor. Neden böyle emin konuşuyorum? Bu ülkede Adnan Menderes idam edildiyse Ak Parti de kapatılır.

Neyse kapatılır kapatılmaz konumuz bu değil.

Ak Parti kapatıldı diyelim ve ilk seçimde bir koalisyon hükümeti geldi.

2 (chp-mhp) veya 3 (chp-mhp-akp'nin devamı) parti koalisyon kurdu.

Bu yeni kurulan hükümet devam etmekte olan çalışmaları aynı hızda sürdürebilecek mi?

Örneğin, yeni anayasayı tamamlayıp yeterli çoğunluğu sağlayıp hayata geçirebilecek mi?

Tezkereyi uzatıp askeri harekat emrini verebilecek mi?

Eski hükümetin başlattığı sağlık, eğitim ve ekonomi reformları sürdürebilecek mi?

Yoksa bunları uygulamadan kaldırıp eskiye mi dönülecek ya da yeni kanunlar ve uygulamalar mı getirilecek?

Bunlar Ak Parti hükümetinin gerçekleştirdiği hızda sürebilecek mi?

Yoksa iki ileri bi sağa sola selam osmanlı mehteran usuluyle işleyecek olan meclis Türkiye'nin ivmesini durduracak, 4 senede 20 senelik duraklamaya mı yol açacak?

Uluslararası sallantıda sarsılan ve endişe içinde olan ekonomik göstergeler, enflasyon ve pahalılık ülkemizi vuracak mı?

Yoksa bizi ekmek ve mazot kuyrukları mı bekliyor yine?

Türkiye'nin dış siyasette sözü geçerliliği, zayıf ve meşruiyeti tartışmaya açık bir hükümet ile darbe mi alacak?

Irak'ın kuzeyinde barzani çetesi ve azgın teröristler Türkiyemizin girdiği bu bataklıkta çırpınırken palazlanıp belinin kırıldığı dönemde tekrar eski günlerine mi dönecek?

Ekonominin zayıfladığı, hükümete, hukuka güvenin sıfırlandığı, siyasi iradenin dibe vurduğu bir dönemde avrupadan ve abd den destek alan pkk halkımıza bu en zor dönemlerde yaşatacağı felaketlerle ön plana mı çıkacak?

Bunlar ön görülen şeyler.

Bunlar belki Türkiye'yi belki 20 belki 30 sene geriye götürür.

Ama ön görülemeyen bir şey daha var !

Halkın sürekli damarına basıldı halk sustu. Darbe yapıldı sustu, partileri kapatıldı sustu. Ekonomisi çöktü, siyasilere güveni kalmadı çaresiz kaldı. Çıkış yolunu bir noktada seçti. İradesini ortaya koydu. Güvendi ve oy verdi. Halk ilk defa egemen oldu derken 1 kişi çıktı ve halk'a "DUR" dedi.

Şu an gözlemler onu gösteriyor ki halk yine susuyor. Ama bu sefer farklı. Çünkü halkın artık gidecek yeri kalmadı. Elinde var olan tek kozu da elinden alındı. Artık halkın söz söyleme gücü kalmadı. Beli büküldü ve tuş edildi. Halk egemen olmadığını, egemenliğin, devletin kilit noktalarında on yılllardır kökleşen ve o koltuklara yapışan, "ben kalkıyorum sen otur" mantığıyla saltanata dönüşen bir yapının elinde olduğunu gördü.

Bu gergin ve sinirlerin tavan yaptığı, halkın iradesine ve egemenliğine resmen ve alenen tecavüz edildiği, tahammül sınırlarının aşıldığı ve sabrın son noktasına gelindiği bu dönemde  halkı ayrışmaya ve çatışmaya yöneltecek bir kıvılcımın oluşması işten bile değil.

İşte bu hukuk darbesinin çağırdığı şeyler bunlar...

16.5 milyon insanın iradesinin 1+11 kişinin vicdanına bırakılması egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olmadığını gözlerimizin önüne seriyor.

Savcı beyin yaptığının bu ülkeye kazandıracakları ve kaybettirecekleri objektif olarak düşünüldüğünde niyet ortaya çıkıyor.

Umarım bu düşündüklerim olmaz.

Anayasa mahkemesi ülkenin çıkarlarını yüksek yargıyı tapulayanların çıkarlarından üstün görmediği sürece bazıları ne kadar sevinse de bu ülke 1 adım öteye gidemez...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    peki sen ne kadar objektifsin?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugato
    mugato's avatar
    Erkek
    Objektif olduğuma kendim karar veremem. Sen görüşlerini yaz ki bişeyler ortaya çıksın. Tek taraflı objektiflik olmaz çünkü. Bir şeyler biliyorsan sen de söyle, bilmiyorsan renenin sözü var bu konuda...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RedKit
    RedKit's avatar
    Erkek
    Çok yerinde tespitler var aslında..Yani Allah korusun ya akp yerine şimdi koalisyon hükümeti olsaydı?nasıl geçirilecekti o sosyal güvenlik yasası?cemiyetler yasası?Keza türbanda öyle..Abd ile nasıl gizli anlaşma yapılacaktı?Kömür dağıtsan dağıtamazsın..ordan çıkar mhp bende enik kurt dağıtırım deseydi halimiz ne olurdu?

her horoz kendi çöplüğünde denizli horozu her yerde öter
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaZaR
    YaZaR's avatar
    Erkek

mataramasuko bunu yazdı:
    -----------------------------
    peki sen ne kadar objektifsin?
    -------------------

kesınlıkle katılıyorum cok tarafsız bir yazıı ...

tabii tabii ulkemızde her sey mukemmel   4 * 4 luk  her seyımız cok iyi  daha ne olsun   ayıp edılıyor onlara :D

küçükken çikolata için agladım ... büyüdüm senin için aglıyorum .....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugato
    mugato's avatar
    Erkek

Beyler konunun çöpe taşınmasını istemiyorum. Onun için doğruyu yanlışı ve yalanı ayırt ederek sadece bildiklerimizi, konuyu tartışalım. Ha eğer söylemek istedikleriniz varsa, abd ile yapılan gizli anlaşmaların belgelerini veya hayal gücünüzü zorlayan eniktir kurttur böcektir vs. şeyleri ayrıca açabileceğiniz konularda gündeme getirirsiniz. Burası yanlış yer.

LÜTFEN konuyu kapsamayan, konuyu gölgede bırakacak, sataşmaya yol açacak mesajlarınızı kendinize saklayın. Görüyorum ki konuyu tartışmamakta ısrar ediyorsunuz.

Söyleyecekleriniz varsa dinleriz, yoksa aslında renenin olmayan fakat kendisinin dile getirdiği bir söz var onu ısrarla yazmıyorum çünkü konunun tartışılmasını istiyorum. Bunda ısrar ediyorum ve şu anda bu konuya bakan modlar varsa onlardan da haklı olarak bunu rica ediyorum... 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    th3Abdo
    th3Abdo's avatar
    Erkek
    mugato bunu yazdı:

Beyler konunun çöpe taşınmasını istemiyorum. Onun için doğruyu yanlışı ve yalanı ayırt ederek sadece bildiklerimizi, konuyu tartışalım. Ha eğer söylemek istedikleriniz varsa, abd ile yapılan gizli anlaşmaların belgelerini veya hayal gücünüzü zorlayan eniktir kurttur böcektir vs. şeyleri ayrıca açabileceğiniz konularda gündeme getirirsiniz. Burası yanlış yer.

LÜTFEN konuyu kapsamayan, konuyu gölgede bırakacak, sataşmaya yol açacak mesajlarınızı kendinize saklayın. Görüyorum ki konuyu tartışmamakta ısrar ediyorsunuz.

Söyleyecekleriniz varsa dinleriz, yoksa aslında renenin olmayan fakat kendisinin dile getirdiği bir söz var onu ısrarla yazmıyorum çünkü konunun tartışılmasını istiyorum. Bunda ısrar ediyorum ve şu anda bu konuya bakan modlar varsa onlardan da haklı olarak bunu rica ediyorum...

bakin bu ciddi bi konu ne kadar sisyasi partileride futbol takimlarina cevirmis olsanizda sonuc ortada , bu olay ulkemizi etkileyecek objektif mobjektif olmadan bakin olaya... 

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek
    mugato bunu yazdı:

mugato , bazı insanlar o veya bu olmasında ne olursa olsun düşüncesindedir. isterse yansın isterse yıkılsın . ama filanca olmasın düşüncesi yıllarca batırmadımı bizi . neyse

Temel adalettir .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ne kadar gereksiz bir konu :S

akp'nin kapatılması durumunda Türkiyede taş taş üstünde kalırmı sanıosunuz...

tam bir kaos yaşanır...ayaklanmayan tek bir kişi kalmaz emin olun..öle koalisyon falanda olmaz...

yeniden olağanüstü referandum yapılır... 

mhp tek başına iktidar olur...yada saadet partisiyle koalisyon yapar tabi şahsi görüşüm...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek

sadece şu sosyal güvenlik yasasına küfreden müridlere cevap vermek istiyorum

Türkiye eğer bu hızla 30 yıl daha emeklilere maaş hizmet vs verir 45 yaşında emekli ederse 30yıl sonunda bunun Türkiye ye maliyeti yaklaşık olarak 1 trilyon doları geçecek*  polyana ya taktım bu sıralar ama değinmeden geçemiyorum eğer böyle zihniyetli 'banane canım ben dağıtayım paraları oyum düşer sonra falan ' diye düşünmeyen bir hükümete helal olsun kapatılsa da yolları açık olsun zamanı gelince anlarsınız neyin ne olduğunu alıştık millet olarak batıyor tabi bize rahatlık

action yok eflasyon rakamlarla dünya ya uyum sağlamakta bankalar özelleştirilmiş diye ... yırtanların dünyadan haberleri yok bugün bir ingiltere de bankaların %90 civarı yabancı sermaye de aynı şekilde çek cumhuriyeti %94 seviyesinde daha birçok ülke var ama bunların yüzdeleri aklımda değil Türkiye bu konumda en son sıralarda sadece %20 lik sektör payı vardır bunların da % 10 civarı karar mekanizmasına dahil değildir yani karar mekanizması sadece %15 lik dilimde gerisi hisse senetleri vs cinsidir..

yani diyeceğim kaşınmayalım o başsavcıyı da tebrik etmek lazım ekonominin ... belledi yarın görürüz hep beraber

*dip not yukarıda ki ciddi rakamı öğrendiğim kişi :

Prof. Dr. Fatih Özatay - TOBB ETÜ İİBF Dekanı, Merkez Bank. Eski Mdr. Yard. dır ..

anlamayana Davul Zurna Saz ...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    tugra bunu yazdı:

sadece şu sosyal güvenlik yasasına küfreden müridlere cevap vermek istiyorum

Türkiye eğer bu hızla 30 yıl daha emeklilere maaş hizmet vs verir 45 yaşında emekli ederse 30yıl sonunda bunun Türkiye ye maliyeti yaklaşık olarak 1 trilyon doları geçecek*  polyana ya taktım bu sıralar ama değinmeden geçemiyorum eğer böyle zihniyetli 'banane canım ben dağıtayım paraları oyum düşer sonra falan ' diye düşünmeyen bir hükümete helal olsun kapatılsa da yolları açık olsun zamanı gelince anlarsınız neyin ne olduğunu alıştık millet olarak batıyor tabi bize rahatlık

action yok eflasyon rakamlarla dünya ya uyum sağlamakta bankalar özelleştirilmiş diye ... yırtanların dünyadan haberleri yok bugün bir ingiltere de bankaların %90 civarı yabancı sermaye de aynı şekilde çek cumhuriyeti %94 seviyesinde daha birçok ülke var ama bunların yüzdeleri aklımda değil Türkiye bu konumda en son sıralarda sadece %20 lik sektör payı vardır bunların da % 10 civarı karar mekanizmasına dahil değildir yani karar mekanizması sadece %15 lik dilimde gerisi hisse senetleri vs cinsidir..

yani diyeceğim kaşınmayalım o başsavcıyı da tebrik etmek lazım ekonominin ... belledi yarın görürüz hep beraber

*dip not yukarıda ki ciddi rakamı öğrendiğim kişi :

Prof. Dr. Fatih Özatay - TOBB ETÜ İİBF Dekanı, Merkez Bank. Eski Mdr. Yard. dır ..

-----------------------------e peki canım adam madem guvencem yok 250 lırayla emeklı olup nasıl gecıneyım barı bırıkım yapayım calıp cırpayım dese nolcak?
Toplam Hit: 7160 Toplam Mesaj: 38