folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Kodsuz Uygulama Platformları

Kodsuz Uygulama Platformları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

son zamanlarda forumda açılan konulardan ötürü yazayım dedim belki bilmeyen vardır

bu kodsuz uygulama platformları çok gelişti artık, kafanızda bir fikir varsa ve bunu yazılıma dökmek istiyosanız, farenizle tıklayarak yapabilecğeiniz hale geldi. 

hatta bir tanesi (bubble) diyor ki : "biz kendi arayüzümüzü de kendi toolumuzda yaptık" 

bir sürü bu tarz platform var sanırım, bel aklıma gelen 1-2 tanesini bırakıyorum.

https://bubble.io/

https://nocodery.com/

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

son zamanlarda forumda açılan konulardan ötürü yazayım dedim belki bilmeyen vardır

bu kodsuz uygulama platformları çok gelişti artık, kafanızda bir fikir varsa ve bunu yazılıma dökmek istiyosanız, farenizle tıklayarak yapabilecğeiniz hale geldi. 

hatta bir tanesi (bubble) diyor ki : "biz kendi arayüzümüzü de kendi toolumuzda yaptık" 

bir sürü bu tarz platform var sanırım, bel aklıma gelen 1-2 tanesini bırakıyorum.

https://bubble.io/

https://nocodery.com/

Bu çok iyi kafamda var bir şey ama yaptiramiyorum

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

suan icin cok basit seyler ancak gelecegin bu yönde evrilecegini düsünenlerdenim.. Yazilimcilardan ziyade analistler ve mimarlar olacak.. Onlar kurallari belirleyecek, robotlar (AI) istenilen yazilimi yapacaklar.. Henüz baslangic asamasi ama yavas yavas ilerliyor..

Aklima sey geldi, üniversite yllarinda, söyle hikayeler vardi, amerikada bir yazilimci bir program yapmis, yillar boyunca o program verilen isleri yapmis, adam hic calismadan 10 yil boyunca maas almis vs :) Gercek mi degil mi bilemem ama gerceklesecegi günlerin cok uzakta olmadigini düsünüyorum

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

bunları türkçe kullanabilecegimiz bir site varmı ?

Dur be kadınnnn....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek
    A_REX bunu yazdı

bunları türkçe kullanabilecegimiz bir site varmı ?

Şu ingilizce kaynaksızlık bitiriyor bizi.

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Gelecekte kodlamalar böyle olacak.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

suan icin cok basit seyler ancak gelecegin bu yönde evrilecegini düsünenlerdenim.. Yazilimcilardan ziyade analistler ve mimarlar olacak.. Onlar kurallari belirleyecek, robotlar (AI) istenilen yazilimi yapacaklar.. Henüz baslangic asamasi ama yavas yavas ilerliyor..

Aklima sey geldi, üniversite yllarinda, söyle hikayeler vardi, amerikada bir yazilimci bir program yapmis, yillar boyunca o program verilen isleri yapmis, adam hic calismadan 10 yil boyunca maas almis vs :) Gercek mi degil mi bilemem ama gerceklesecegi günlerin cok uzakta olmadigini düsünüyorum

abi 8 yıl önce kurumsal bir şirkette bu şekilde 10 ay çalıştım ya :D sonradan sıkıntıdan kendim söyledimde maaş yükseltip yazılım departmanına transfer ettiler :D

bir kaç işi rutine bağlayarak çalışan çok fazla departman var. harbiden normal yani.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

daha analist işi bana anlatamıyor kural belirleyip sisteme mi anlatacak :)  basit şeylerde kullanılır böyle şeyler ama kompleks yapılarda esneklik sağlayabileceklerini düşünmüyorum. ha esneklik sağlanırsa da o belirlenen kural kısmının yazılımcının yazdığı koddan pek bir farkı olmaz. 

Bittik biz bittik
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

adalo.com

nasil ?

garga tarafından 08/Tem/20 23:25 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kim ne derse desin bana bu tarz yapılar hep bir başkasının hayal gücüne hapsolmuş gibi hissettiriyor. İsterse olabilecek her ihtimali ve sonucu düşünüp ona göre analiz edip mimari sistemini kurmuş olsun yine de yapabileceğimiz en fazla şey o adamların hayal gücünün sınırı kadar oluyor. Gelişir mi buna evrilir mi bilinmez son kullanıcı elbette kullanır çünkü oldukça basit duruyor ama bu mimarinin ötesini bilen farklı hayal gücüne sahip yazılımcılar eski kafa devam edecektir düşüncesindeyim.

edit: Wix diye bir şey çıktı diye front-end bitmedi sonuçta çok amatör işler yapılır prof seviye böyle devam eder :)

Cayan tarafından 09/Tem/20 02:06 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ManiakRhifat
    ManiakRhifat's avatar
    Erkek

Bubble güzel gözüküyor ve kolay sanılıyor ama ufakta olsa bir proje yapmaya çalıştığında bir sürü engel ortaya çıkıyor. Responsive kısmı ayrı dert, kural yazıyorsun ayrı dert, db işlemleri işkence gibi, birde yaptığınız işi yayınladığınızda hız ve kullanıcı sayısı problemi karşılaşıyorsunuz, onun için de ek para istiyor :)

eğer bir domates ışık hızına ulaşırsa kendisi ışık olur. bu sebeple ampulü yakdığınızda yanınızdan geçenlerin ışık mı yoksa domates mi oldunu bilemezsiniz. eğer ışık diyorsanız ışıktır, domates diyorsanız domatezdir. buna röletivite deriz.
Toplam Hit: 4213 Toplam Mesaj: 14
nocode