folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Kola Bağımlılığından Sonra Bırakılmasında Görülen Sorunlar

Kola Bağımlılığından Sonra Bırakılmasında Görülen Sorunlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    0wnerless
    0wnerless's avatar
    Erkek
    kOLAYI nerdeyse 4 senedir içerim hiç bağımlılık ve zararını görmedim saçmalık :|

İletişim İiçin: Qwnerlesss@msn.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahmaran
    sahmaran's avatar
    Dişi
    bende çikilotaya bagimliyim galiba :p hele sabahlari kafe ile ilk aradigim yicek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JUSTICE
    JUSTICE's avatar
    Erkek
    geçmiş olsun ne diyelim. Bende günde bir teneke içiyom. sonum nolur zumsuk hocam???
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    puskullu
    puskullu's avatar
    Dişi
    bende bırakamıyorum su bile içemez oldum hep kola.denedim ama bırakamadım

Suskunluğum asaletimdir her lafa verecek bir cevabım var.Ama bir lafa bakarım,lafmı diye.Birde söyleyene adammı diye....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    JerusaLem bunu yazdı:
    -----------------------------

Madde bağımlıları gibi terlemek mi :) Çok fazla amerikan filmi izliyorsun sen kardeşim. :)

madde bağımlıları bıraktıklarında aşırı terleme olur.Sigara içiyorsan birak bir kaç hafta sonra terlemeler fazlalaşır..

& 0wnerless
    kola iyimi kötümü diye tartışmıyorum.8 senedir içiyorum günde 5 litre içtiğim oluyorud diyorum.Fakat bağırsak problemleri oluyor anlatamma.Yanimide asiti düzenleyemezse az salgıralabilir.Mikroplar ölmez bağırsağa kadar gider.Fazla salgılarsa başkaişler açıyor başına.Sen içmeye devam et.Kola iyimi kötümü konusu dğeil fark ettiysen.

Affeirm sen en iyisini yapıyorsun

& pit10din
    hoca benkolanın iyi-kötü olduğunu vurgulamadım.Yazdığım yazıda çok kolada çan çin çon böceği varmış ondan yapmıyorlarmışta vs..de şuda buda gibi şeylere karşı çıktım.

& NowalgiN
    hocam şöyle düşün sen öğretmen yada herhangi birşeysin aylık atıyorum bin ytl maaşın var.Ben sana ayda 5 bin ytl takviye yapıyorum, arada 10 bin oluyor 10 sene böyle gidiyor sen ona göre yaşıyorsun hayatını.Birden kesiyorum para vermeyi napardın ?

Midenin durumuda bu.Ne kadar asit salgılaması gerektiğini tekrardan öğrenecek.Bunun içinde bol bol rennie gerek :(..NErden başladım kolaya ama allahtan midemde çok büyük sorunlar yokmuş.

& nakamura2
    nasıl içiyon lan o cappyi ?Dünyanın en kötü meyva suyu benim için!!

!!!! Bu kola iyimi-kötümü içelim mi- içmeyin mi yada iömeyin konusu değildir !!!!!!!!!!!!!!

Yani uzun lafın kısasının özeti; kola içerken pek bi hastalık falan yok.Bırakında vücudun mna koyuyor...Devam edersende daha beter olacak!

Kolanın vücudumdaki etkileri
    Dişlerin çürümesi (yaşım 20 dişleri görseniz),
    mideninkapakçığı var ordan asitler yukarı çıkmıyormuş orası yeni yeni hasar görmeye başlamış
    bağırsaklarım berbat önümüzdeki 2-3 ay boyunca mikrop kapma, ishal ve aşırı gaz üretimi olcak.Kokusu berbat hiç böyle olmuyordu :-/

kıssadan hisse: saçma şeyler içmeyin doğal beslenme en iyisi..

edit: &evanescence
    Bende hiç su içmiyordum kolayı bırakınca acayip su içmeye başladım.Önceden haftada en fazla 3-4 litre içerdim şimdi 2 litrelik kola şişesi bitiyor :S
    Onun yanında günde 4-5 kutu red tea içiyorum.Evde 65 lı paket halinde red tea stokluyoruz :D:D

Sorma yani berbat bir durumdayım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

evanescence bunu yazdı:
    bende bırakamıyorum su bile içemez oldum hep kola.denedim ama bırakamadım

hehe döt korkusu yaşamayınca insan zor gelir bırakmak :) 

allcolorsarebeautiful.net
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    komposto rulz :D ananıza vişne kayısı şeftali yaptırtın buzzz gibi için bıırrrr

tahribat.com a can feda
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HiGHVoLTaGe
    HiGHVoLTaGe's avatar
    Erkek
    Diş telleri takılınca doktorun sözünü yaklaşık 7-8 ay tuttum hiç kola içmedim ulan bi telli arkiyle buluştuk kola söledi dedim napıyon amk kola yasa kdedi kamışla iç bişi olmaz bende söledim gaza gelip :D:D 7-8 aydır mide alışmış içtim ama akşama kadar midem ağrıdı yandı amk böle işin ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

ben 10 yaşlarımda filan cok içer ve severdim

şimdi 15 günde bir , 1-2 bardak belki

arkadaş var oda kolayı cok seviyo. kola yüzünden gastrit oldu sanırım :|

edit: ayrıca dolapta buz gibi erik kompostosu var şimdi gidip içiyim canım çekti :D

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    West
    West's avatar
    Erkek
    Su iç Süt iç Ayraniç :)

west[at]tahribat.com
Toplam Hit: 8469 Toplam Mesaj: 67